Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 146

Wątek: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

  1. #41
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez Mufffinka Zobacz posta
    Najczęściej robię zdjęcia 'w akcji' np pędzące psy-charty. Aparat będzie mi też potrzebny do zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych na wystawach - hala.
    Jestem szczęśliwą właścicielką chartów, uchwycenie ich niesamowitego ruchu jest dla mnie czystą przyjemnością.
    Google, słowo-klucz "greyhound photography":

    Steve Nash Photography i jego galeria zdjęć https://www.flickr.com/photos/stevenashphotos/sets/

    Przejrzałem w kilkunastu różnych miejscach jego galerię i facet w swojej pracy wykorzystuje aparaty Nikon D3 (najczęściej), D700 i D300S oraz obiektywy 85mm f/1.4, 300mm f/2.8 i 17-55mm f/2.8.

    D3 i D700 to aparaty pełnoklatkowe, D300S nie.

    Takim kompromisowym modelem łączącym cechy D3 i D700 w systemie Canona będzie moim zdaniem EOS 5D Mark III, natomiast na miejscu D300S widziałbym EOS 7D lub jego następcę czyli EOS 7D Mark II.

    Jeżeli zdjęcia miałyby być takie jak z tego Nikona D90 które tutaj podrzuciłaś na forum plus jakieś z wyjazdów na wystawy, to EOS 6D spokojnie sobie poradzi (ta sama prędkość zapisu zdjęć seryjnych) przy okazji dając znacznie wyższą jakość zdjęć bez względu na panujące w danym miejscu warunki oświetleniowe.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 06-11-2014 o 23:47

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Tu muszę przyznać rację wszystkim, ze jeżeli chodzi o ISO to 7D zostaje daleeeeeeko w tyle za 6D. Podpinając do 7D 400 5,6 w kiepski dzień ciężko zrobić cokolwiek co się rusza nawet z monopodem. Zawsze pod ręką mam 100-400 i w sumie mniejsze ogniskowe i stabilizacja pozwalają cokolwiek zrobić. Niewątpliwą zaletą 7D jest to, że jest cropem i w sumie po przeczytaniu tego wątku tylko to mnie powstrzymuje przed jego sprzedażą.

  3. #43
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    (dla kogoś, kto kiedys wyszuka ten watek w wyszukiwarce)

    Żeby zakończyć temat pracy 6d i ruchomych obiektów, w szczególności psów. Tego, że się nie da, że AF do d..., że to takie samo dno jak 5dmkII, że z 200mm 2.8 to już w ogóle znak zapytania wielki, że jak juz niby cos mozna ustrzelić na centralnym, to o bocznych AF zapomnij

    6d, boczne AF, EF 70-200mm, f2.8




    a na koniec offtopowo, bo nie raz moduł z 5dmkII też traktowany jest tak, jak by go w ogóle tam nie było

    połączenie z góry skazane przez fora na klęskę - 5dmkII, boczne AF, Sigma 35mm ART na f1.6
    w serii są chyba trzy zdjęcia, wszystkie trafione w punkt

    Canon 5dmkII, 2x6d, 7d, EF 70-200L 2.8 mkII, EF 135 f2, EF 17-40L, Sigma 85 1.4, Sigma 50 1.4 ART, Sigma 35 1.4 ART, YN-568EXx3, YN-560EX, YN-622C, Manfrotto, SLIK, Tamrac, Lowepro, SanDisk, Eizo

  4. #44

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    C>N - dobry przykład. Na sporej szybkości.

    Wiem, że można korzystać z 6D w sporcie, bo czasami wchodzę na: http://www.canon-board.info/sport-ak...1/index17.html
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #45
    Bywalec Awatar BRS
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Gród Kraka
    Wiek
    41
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    jedynym problematycznym body do sportu jest 5d2, ale jak sie przyzwyczai czlowiek to i tym zacznie ogarniac
    wiadomo, latwiej bedzie 7d2 ale nikt nie moze mowic ze jest to awykonalne, wiec jesli 5 sie da to tym bardziej 6
    Zapraszam do oddania glosu na najlepsze zdjecie 2012 roku, bo kilka jest ciekawych
    http://www.canon-board.info/konkursy...oll-596-a.html

  6. #46
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    5kl/s i mniej to dramat, ostatnio mialem okazjie pomacac np d610 ktore ma ciut szybsza serie niz 6d i dla mnie taka seria jest beznadziejna po przesiadce z 7d. Jakosc obrazka wiadomo 7d nie ma startu ale szybkosc jednak tez robi swoje

  7. #47
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    5kl/s i mniej to dramat
    co po szybszym fps, jeśli AF wolniej w ostrzy
    Tak, AF w 6d ostrzy szybciej niz ten w 7d, więc jest duże prawdopodobieństwo, że wszystkie 5 klatek będzie trafionych.
    Tak, 8 fps, to kosmos w porównaniu do 4-5 fps, ale ja bym określił szybkość 6d jako zdecydowanie uzyteczną
    Canon 5dmkII, 2x6d, 7d, EF 70-200L 2.8 mkII, EF 135 f2, EF 17-40L, Sigma 85 1.4, Sigma 50 1.4 ART, Sigma 35 1.4 ART, YN-568EXx3, YN-560EX, YN-622C, Manfrotto, SLIK, Tamrac, Lowepro, SanDisk, Eizo

  8. #48
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    szukam artykułu na poparcie tezy ze AF w 6D jest szybszy od af w 7D i nie potrafię odszukać - kolejna legenda? możesz dać link? ja mam 70d i 5Dc, i af w FF jest fatalny w porównaniu do 70D, mam odruch mocniejszego naciskania spustu w 5Dc- bo tak wolno szuka w porównaniu do 70D (raz zabrałem FF na plac zabaw). Inną sprawą jest rozmieszczenie pól AF w kadrze. 6D ma bardziej "skupione" w porównaniu do 7d mk2. W mojej ocenie porównanie 6D i 7D mk2 jest zupełnie bezcelowe i jeszcze na forum na którym jest kult FF. hi end crop vs kastrat FF. na upartego to można psy i sport focić 5Dc (na tym forum są takie fotki) tylko po co? 7dmk2 strzeli więcej klatek i będzie więcej ujęć do wyboru. zaklinanie rzeczywistości polegającej na wychwalaniu AF w 6D hmm.. nie wiem co to ma na celu?
    5Dc, 70d, C 10-22, S 18-35, S 50 1.4EX, T 70-200 2.8 macro, T90 2.8 VC, ciut m42, yn 568

  9. #49
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez adam1004a Zobacz posta
    szukam artykułu na poparcie tezy ze AF w 6D jest szybszy od af w 7D i nie potrafię odszukać - kolejna legenda? możesz dać link?
    do czego chcesz link, do mojej własnej obserwacji? rzadko kiedy bazuje na tym co ktoś wypisuje w necie. I mówię tu o szybkości doostrzania w AI Servo

    Cytat Zamieszczone przez adam1004a Zobacz posta
    na upartego to można psy i sport focić 5Dc
    ale czy ja mówię o foceniu "akcji" 5dc?


    Cytat Zamieszczone przez adam1004a Zobacz posta
    zaklinanie rzeczywistości polegającej na wychwalaniu AF w 6D hmm.. nie wiem co to ma na celu?
    zaklinanie rzeczywistości, to raczej wmawianie wszystkim dookoła, że 6d to ten sam układ co 5dmkII, a juz bój sie boga 5dc
    w 6d, jeśli chodzi o fotografię ruchomych obiektów, zostało poprawione wszystko co było irytujące w 5dmkII (poza oczywiście dodaniem tryliona punktów AF) IMO
    Canon 5dmkII, 2x6d, 7d, EF 70-200L 2.8 mkII, EF 135 f2, EF 17-40L, Sigma 85 1.4, Sigma 50 1.4 ART, Sigma 35 1.4 ART, YN-568EXx3, YN-560EX, YN-622C, Manfrotto, SLIK, Tamrac, Lowepro, SanDisk, Eizo

  10. #50
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez C>N Zobacz posta
    do czego chcesz link, do mojej własnej obserwacji? rzadko kiedy bazuje na tym co ktoś wypisuje w necie. I mówię tu o szybkości doostrzania w AI Servo
    Wiesz, "obserwacji" na tym forum jest masa i nic nie stoi na przszkodzie żeby o nich tu pisać. Natomiast kategoryczne wnioski z takiej "próby" to gruba przesada.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •