Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 146

Wątek: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez Zirian Zobacz posta
    krajobraz, architektura (taka kolejność). W czasie ostatniej sesji musiałem się równać do Nikona D610 a dodatkowo już ograniczają mnie braki w 450D i to, że mogło być jaśniej, ale ISO wysokie nie ma co dawać itp.

    I stąd też pomysł na zmianę. 6D, a może rzeczone 7D Mark II?

    Dziękuję*Wam za pomoc :-)
    do takich zastosowan nawet bez chwili wahania - oczywiscie ze 6d.

    wolalbym od uzywanego 5dmk2.

  2. #102

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Zmiana aparatu APS-C na FF, to także wydatek na obiektywy (obiektyw). Jak ktoś kompletował wcześniej pod kątem FF, to ma mniejszy problem. Nie mam wypasionej szklarni, (nawet oranżerii) i będę potrzebował dobrego zooma.
    Od maja 2014 mam 7D1, ale już mnie nosi - zmiana puchy potrzebna jest (lepsze ISO). Żona już się śmieje, że regularnie wymieniam aparaty co roku. No to pokaże jej, że się myli i zmienię dopiero w listopadzie .
    Gdybym miał kupić body dzisiaj, to w moim przypadku jednak 7D2.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Zmiana aparatu APS-C na FF, to także wydatek na obiektywy (obiektyw). Jak ktoś kompletował wcześniej pod kątem FF, to ma mniejszy problem. Nie mam wypasionej szklarni, (nawet oranżerii) i będę potrzebował dobrego zooma.
    Od maja 2014 mam 7D1, ale już mnie nosi - zmiana puchy potrzebna jest (lepsze ISO). Żona już się śmieje, że regularnie wymieniam aparaty co roku. No to pokaże jej, że się myli i zmienię dopiero w listopadzie .
    Gdybym miał kupić body dzisiaj, to w moim przypadku jednak 7D2.
    pytajacy ma juz :

    z 50mm f1.4 oraz 70-200 f4 L
    brakuje tylko szerokiego kata .

    starsze staleczki lubia byc tanie a przy tym dobre.

    kazdy ma jakies swoje potrzeby , niekoniecznie takie jak inni.

    u mnie sie sprawa sama rozwiazala . Zycie pokazalo , ze majac FF aps byly nieuzywane , wiec sie sprzedaly , a wsrod dwoch FF ( wlasciwie to trzech ) zycie tez dokonalo wyboru - zostal ten najczesciej uzywany.
    Postep jakosciowy nie jest tak dynamiczny jak przed laty. akurat w C nie ma potrzeby zmiany puszki z tego powodu czesciej jak na 5 lat.
    wlasciwie C do dzisiaj bazuje na matrycy 7 -mio letniej (z wyjatkiem c1dx )- i jest ona ciagle swietna - ciagle na miare dnia dzisiejszego.
    N ma troche lepsza , ale nie sa to roznice w praktyce codziennej duze.

    Dla mnie najwazniejsze jest dobre poznanie mozliwosci aparatu oraz przede wszystkim jego ograniczen , aby moc je obejsc.
    Lubie tez moc obsluzyc aparat niemal " z zamknietymi " oczami - a to wymaga troche czasu i zzycia sie.
    To jest wazniejsze od najnowszych fjuczerow i wodotryskow.
    migawka , przyslona , matowka , odleglosc, swiatlomierz ( uzywam niekoniecznie zawsze ) - coz wiecej potrzeba ?


    roznica w jakosci pomiedzy aps a ff jest jednak kolosalna w trudniejszych warunkach oswietleniowych na korzysc ff, a w studio to w ogole nie ta bajka. chyba ze sie robi wylacznie zdjecia 900 px - to wowczas wszystko jedno czym.

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wlasciwie C do dzisiaj bazuje na matrycy 7 -mio letniej (z wyjatkiem c1dx )- i jest ona ciagle swietna - ciagle na miare dnia dzisiejszego.
    Na czym polega nowszość matrycy 1DX?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    roznica w jakosci pomiedzy aps a ff jest jednak kolosalna w trudniejszych warunkach oswietleniowych na korzysc ff, a w studio to w ogole nie ta bajka. chyba ze sie robi wylacznie zdjecia 900 px - to wowczas wszystko jedno czym.
    Dlaczego jest nie ta bajka w studio?
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #105
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez Zirian Zobacz posta
    Jeśi mogę to podepnę się pod ten wątek by nie mnożyć. Daaawno temu mi tu doradzono model, czas na powtórkę

    Używam jeszcze nadal 450D z 50mm f1.4 oraz 70-200 f4 L z Tamronem 10-24mm. Obiekty to głównie portrety ostatnio w studio (może będą śluby kto wie), krajobraz, architektura (taka kolejność). W czasie ostatniej sesji musiałem się równać do Nikona D610 a dodatkowo już ograniczają mnie braki w 450D i to, że mogło być jaśniej, ale ISO wysokie nie ma co dawać itp.

    I stąd też pomysł na zmianę. 6D, a może rzeczone 7D Mark II? Czy ew wziąć coś na rok jak 5D Mark II i za jakiś*czas zmienić, bądź właśnie zmienić system (jak namawiają mnie koledzy w pracy, bo więcej funkcji za kasę, bo lepszy zasięg barw tonalnych itp.) Bądź zostać przy cropie...

    Na pewno też pójdę przymierzyć w dłoni, ale do dziś pamiętam jak Nikon 80D (bodajże) pewniej mi się trzymało niż Canona.

    Dziękuję*Wam za pomoc :-)

    Bierz 6D jak koledzy radzą. Do niego jakiegoś Tamrona 24-70 f2.8 lub jakiegoś canona. Pełna klatka to mniej stresu w słabym oświetleniu.

    Mam 7D i stały dostęp do 5D mkII. 7D jest dobry w dobrym świetle i sporcie. Piątkę użytkuję głównie w kościele, czasami na plenerze i w mieście przy zdjęciach nocnych. W piątce masz szumy przy ISO 3200 mniejsze niż 7D (mark I) przy ISO 1250. Myślę, że z tego co inni forumowicze piszą, w 6D szumy też będą małe przy ISO 3200, a może nawet i przy większych wartościach.

    Sam mam 350D i jak biorę go teraz do ręki to mam wrażenie, że mi wypadnie.
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  6. #106

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ... chyba ze sie robi wylacznie zdjecia 900 px - to wowczas wszystko jedno czym.
    Człowieku, a kto robi aż tak wielkie zdjęcia?
    Chyba tylko ci, którzy później piszą "znowu ukradli mi fotę" .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #107
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    tez zastanawialem sie nad d610... ale po 1.5h mam go doscyc na amen ;] nic mi w nim nie pasowalo, od guzikologi przez grip po ''kulture pracy''

  8. #108
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Nikon czasem mnie kusi. Mam czasem wrażenie, że coś rozwijają, że idzie to do przodu a Canon... Ale właśnie, mam już szklarnię, która jest jakąś ciekawą podstawą do pracy w studio (prawie tu pewnie coś z zakresu 24-70mm też się coś przyda ale jeszcze nie szukałem).

    To cóż, chyba się skuszę na to 6D. Dziękuję za Wasze porady
    Canon 450D | Canon EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS | Canon EF 70-200mm f/4 IS USM L

  9. #109
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Jutro odbieram przesyłkę Canona 6d. Podzielę się swoimi wrażeniami. Sam też miałem 450 i myślę, że to będzie dobry krok do przodu :-)

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: EOS 7D Mark II czy EOS 6D

    Dylemat z tego tematu nie jest tez obcym,np niemcom
    Vollformat vs. APS-C: Canon 6d oder 7D mark ii - Seite 4 - DSLR-Forum
    Wnioski się powtarzają:
    Sport/Action/Wildlife... 7DII
    Landschaft, Architektur, People, Porträt, Panorama... 6D
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •