Witam serdecznie.
Nowy temat bo chcę odpowiedzi na moje konkretne pytania i przedstawić sytuację w jakiej się znalazłem.
Sytuacja wygląda następująco:
Robie zdjęcia na weselach jestem zwykłym kotleciażem, który nie ma pojęcia nic a nic o filmowaniu. Mój dobry znajomy kamerunek poprosił mnie o przysługę. Mam nagrywać jako drugi kamerunek ślub w kościele i pierwszy taniec na weselu. Jestem w komfotrowej sytuacji bo nawet jak cos zepsuje to nic sie nie stanie. Po mimo to chiał bym że by kolega był zadowolony z tego co mu oddam na karcie ( sam będzie wszystko montował) .Dostałem dvd z ujęciami jakich oczekuje. mam robić same szerokie plany 6d plus 16-35IIL . Do dyspozycji mam jakiś konkretny monopod z głowica olejową od manfrotto który kosztował jakieś 1000zł. Skorzystam na pewno. Ale do sedna bo klepie i klepie żadnych konkretów. wiem tyle:

1.Będę ostrzyl manualnie. (trenowałem na psie i dziewczynie).
2.Nagrywam w Full hd ale w wysokiej kompresji ponieważ w mojej 6 jak ustawie na małą przy fhd zacina mi po 8 sekundach nagrywanie prawdopodobnie za słabe karty pamięci.
3.Nie umiem i nie lubie filmować , ale mus to mus znajomy w potrzebie a i dobra flaszka będzie.
4. nie mam zamiaru wgrywać ML na ten jeden raz kiedy bede coś nagrywał ( 1 i ostatni w życiu)
Pytania ( proszę bez złośliwości odpowiedzieć .. jak osłowi wytłumaczyć co i jak.. )
1. ustawić balans bieli do sytuacji np kościół żarówkowy czy automat?
2. Jak regulować jasność nagrywania ? zakładam że przysłona będzie cały czas 2,8. Bawiąc się nagrywaniem zauważyłem że regulując kółkiem zmieniam czas otwarcia migawki :O i zmienia mi się jasność nagrywania . Nie wiem o co w tym chodzi. Podobnie działa to jak zmiana iso ale nie mam pojęcia co to ma wspólnego do nagrywania.

Pozdrawiam
Totalny laik odnośnie filmowania...