Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Photobank - gdzie kupić?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar lexer
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Lublin / Skarżysko - Kamienna
    Wiek
    39
    Posty
    47

    Domyślnie Photobank - gdzie kupić?

    Wie ktoś dlaczego z rynku zniknęły popularne kiedyś foto banki? Ja rozumiem, że pojemność kart przez ostatnie lata wzrosła, ale były to bardzo fajne urządzonka.
    Chodzi mi o urządzenia, do których wkładało się kartę (właściwie to taki dysk ze zintegrowanym czytnikiem kart i często wyświetlaczem), wciskało guziczek i zawartość karty została zgrywana na dysk twardy. Miało to wielkość obudowy na dysk 3.5'. Zwane też były dyskami OTG (on the go).
    Chodzi mi o zabezpieczenia ważnych danych gromadzonych na kartach i wykonywania ich kopii podczas zlecenia. Nie chce mi się wozić laptopa czy tabletu, bo to dodatkowy grat o którym trzeba pamiętać i się z nim użerać. Do fotobanku włożyłbym kartę, nacisnął jeden guziczek i gotowe.
    Najoptymalniejszym rozwiązaniem byłaby taka obudowa OTG do dysku 2,5' lub ostatecznie 3,5'.

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 946

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    tego sie juz nie produkuje.

    jesli masz telefon/tablet z Androidem, to mozesz to rozwiazac przez kopiowanie na osobna karte badz dysk USB.
    www albo tez flickr

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar krzys.d
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Olecko
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Mi strasznie tego brakuje. A jeszcze żeby było w wersji SSD? Wygoda i profesjonalizm. Zanim uruchomię netbooka i skopiuję kartę 32GB to mogę już wracać do domu...
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 19-06-2014 o 14:46 Powód: dubel

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Jeśli karta uszkodzona ZANIM zaczniesz kopiować ....to kanał, nic nie skopiujesz !
    Zakładamy więc, że karta ok i chcesz kopiować !

    Ale zamiast kopiować .....to schować do kieszeni.... i wsadzić nową !
    Nie trzeba nosić Photobank, ładować akumulator, .......

    Wygoda i profesjonalizm

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-06-2014 o 11:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #5
    Coś już napisał Awatar misiek_lublin
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Lublin
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Kolega napisal ze ze chodzi o zabezpieczenie w postaci KOPII danych z karty, nie o brak miejsca na nastepne zdjecia

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Bogdan56_Ch
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Chrzanów
    Posty
    377

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Kopie to można sobie spokojnie zrobić w domu. Jeżeli zdjęcia dobrze zapisały się na karcie, to w czasie dojścia do domu nic się nie stanie.
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 19-06-2014 o 14:45 Powód: dubel

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar krzys.d
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Olecko
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Mam inne zdanie. Ostatnio miałem 12 godzin zdjęć bez przerwy, 5 kart, 5 tysięcy zdjęć i żałowałem, że nie mogłem zrobić kopii. Tym razem nic się nie stało, poprzednim padła karta SanDisk (NOWA!) i straciłem 1/5 pracy
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 19-06-2014 o 16:02 Powód: dubel

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    To jest "kwadratura" koła

    1.
    Jak padnie karta to i tak nie zrobisz kopii (zdjęć od poprzedniej kopii). Wyjściem częsta zmiana kart.
    Na to samo (dokładnie) wychodzi, zmiana karty czy kopia

    2.
    Musiałbyś albo :
    - po każdym zdjęciu robić kopię na (zdublowany ?) dysk zewnętrzny (np. poprzez WiFi)
    - zamienić body na np. 5D3
    abyś był spokojny.

    Miałem DataBank przez jakieś 3 lata, na szczęście nie muszę już używać.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 19-06-2014 o 15:33
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Trzeba sobie kupić aparat umożliwiający zapis na dwóch kartach jednocześnie. Polecam 5d3.

    --- Kolejny post ---

    Trzeba sobie kupić aparat umożliwiający zapis na dwóch kartach jednocześnie. Polecam 5d3.

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 946

    Domyślnie Odp: Photobank - gdzie kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan56_Ch Zobacz posta
    Kopie to można sobie spokojnie zrobić w domu. Jeżeli zdjęcia dobrze zapisały się na karcie, to w czasie dojścia do domu nic się nie stanie.
    napewno. np. bedac dwa tygodnie w Azji, mozna sobie na chwile wyskoczyc do domu, zeby zrobic kopie zapasowa zdjec. no albo jednak nie...



    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest "kwadratura" koła
    1.
    Jak padnie karta to i tak nie zrobisz kopii (zdjęć od poprzedniej kopii). Wyjściem częsta zmiana kart.
    Na to samo (dokładnie) wychodzi, zmiana karty czy kopia
    nie do konca prawidlowy argument.

    karta moze pasc juz po zrobieniu kopii zapasowej. albo pomiedzy zapelnieniem a powrotem z wyjazdu zostac skradziona, zgubiona, uszkodzona mechanicznie...

    fotograf, ktory ma zrobiona (i osobno przechowywana!) kopie zapasowa, ryzykuje utrate zdjec w duzo mniejszym stopniu. 100% pewnosci nie ma, ale te 99,99% wystarczy.


    jest to generalnie mocne dmuchanie na zimne, bo przyzwoite karty CF/SD nie psuja sie, a jesli sie je przed "wdrozeniem do produkcji" dobrze sprawdzi pod
    katem niezawodnosci (sa programy na PC do testowania modulow pamieci, karty flesz tez sie pod to zalapuja). ale jesli sie ma telefon/tablet i kabelki, to naprawde
    to nie kosztuje wiele pieniedzy ani czasu, zeby taki backup zrobic. na wakacyjnym wyjezdzie IMHO warto.
    www albo tez flickr

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •