Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Hej,

    Leci mi już 6 rok z moją Sony Alpha 100+ kit 18-70 f/3.5-5.6, ale dosyć szybko zacząłem żałować, że nie kupiłem jednak C lub N, a wystarczyło w owym czasie dołożyć dwie czy trzy stówki do 400D, cóż, człowiek uczy się na błędach. Przez te wszystkie lata nie rozwinąłem zbytnio swojego zestawu bo nie chciałem pakować kasy w ten system. Robiłem fotki dla znajomych, na imprezach typu poprawiny, na allegro, trochę fotografii motoryzacyjnej, czasem wpadł jakiś grosz. Ze zmianą systemu zwlekałem od dawna, dopiero teraz zaczynam naprawdę dostrzegać braki, czuję że wykorzystuję ten obiektyw i body do maksimum, a jakość już mi nie wystarcza, zbyt wolny, niedokładny i głośny AF, używalne jedynie ISO800 (dyskusyjna kwestia, używałem jak musiałem). Jednocześnie pojawiła się możliwość żebym zaczął robić zdjęcia na chrzcinach, ślubach itp. Dalej oczywiście hobbystycznie, bo mimo że uwielbiam robić fotki to nie jest/nie będzie to moje główne źródło utrzymania.

    Budżet...studencki- 1300-1500zł
    Puszkę muszę mieć dwucyfrową, pasuje mi idealnie do ręki, miałem okazje poużywać 40d i w porównaniu do mojej alfy to jest kosmos. Niektórzy napiszą, że to już staroć. Znam fotografa który w studiu do portretów dalej używa 20d. Potrzebuję szybkiego dostępu do ustawień, górnego wyświetlacza. Jestem zdecydowany na 40d.
    Na obiektyw(y) w takim razie zostanie około 500-600zł, nie śmiejcie się...sukcesywnie będę coś dorzucał do skarbonki więc kwota będzie powoli rosła, a kwestia wymiany szklarni na coś lepszego to dla mnie priorytet. Powiecie, zatem poczekaj i kup jakiś lepszy obiektyw...niestety zależy mi na czasie.

    Jedno co wiem, to chciałbym kupić 50 f/1.8, ale zastanawiam się czy jest sens kupować go jako pierwszy obiektyw. Gdybym nie miał zamiaru robić fotek dla ludzi, to pewnie bym tak zrobił, ale w tym przypadku chyba warto kupić jakiegoś zooma. Na początku myślałem o 17-85 IS, jednak opinie o nim nie są zbyt pochlebne, więc pomyślałem o 18-55 IS II, kitowy, plastikowy ale co poradzić, usiłuję wycisnąć co się da z tego budżetu. Cena o połowę niższa od 17-85, a porównanie jak dla mnie daje jasny rezultat co jest lepsze ( Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Lens Image Quality ).
    Jest jeszcze 18-135, ale trochę droższy, no i kupno stałki musiałbym odłożyć na później.

    Co o tym wszystkim myślicie? Jeżeli macie dla mnie jakieś ciekawe rady czy propozycje to bardzo chętnie wysłucham.

  2. #2
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    A rozważałeś zakup na raty nowego sprzętu? Np. Canon EOS 60D + 18 - 135 mm IS. W EURO taki zestaw możesz kupić na raty 0%.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Nie myślałem o tym, raty w moim przypadku odpadają. Niestety muszę się trzymać tego skromnego budżetu który mam.
    Ostatnio edytowane przez .Pit ; 28-08-2013 o 20:11

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Miałem 40d. To bardzo fajne body. Jeśli budżet jest tak bardzo ograniczony kupiłbym 18-55 + 50/f1.8. Jeśli nie wystarczy kasy to tylko kita i 50-tke kupił za jakiś czas.
    Możesz też pomyśleć o sigmie 18-50/f2.8. Miałem pierwszą wersję tego obiektywu. Był na pewno bardzo uniwersalny. Możliwe, że też zmieścisz się w budżecie, bo sigma już kilka razy "odświeżyła" ten model i te pierwsze wersje są niedrogie a bardzo fajne.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    jeśli chcesz do body C zapinać obiektyw pokroju 18-55 IS to różnicy żadnej nie zauważysz w swoich zdjęciach. 40d miałem 2 razy i uważam, że to bardzo udany aparat jak za te pieniądze, szkoda że na szkło lepsze Ci zabraknie, bo sama puszka zdjęć pięknych nie zrobi. Może dokup lepszy obiektyw do soniego?

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Owszem, na początku będę zmuszony zapiąć 18-55, ale nic na to nie poradzę, mam nadzieję że szybko kupię coś lepszego. Wiem że sama puszka mi nic nie da, a sam obiektyw traktuję raczej jako sposób na to żeby szybko zacząć robić fotki, nie czekając żeby dozbierać na coś lepszego, nie oczekuję po nim nie wiadomo czego.

    Tylko rodzi się w mojej głowie pytanie, co się w takim razie nadaje do takich celów? (stosunkowo tani zoom na wesela, uzupełnienie dla stałki 50mm). Bo skoro 18-55 IS nic mi nie da, to 17-85 również, bo to chyba nawet gorsze szkło, ciemniejsze. Więc co? Jakie jest wg. Ciebie dobre budżetowe szkło "odpowiednie" dla 40d? Czy dopiero eLka? A może 18 - 135, ale tutaj znowu nie potrzebuję takiego wielkiego zakresu ogniskowych.

    Myślę, że jeżeli z tak słabego sprzętu jaki teraz mam potrafiłem wyciągnąć bardzo fajny obrazek, to z dużo lepszego body+lepszego obiektywu (nawet ten nieszczęsny 18-55) wyciągnę o wiele więcej...

    Sigma 18-50 jest całkiem ciekawa, ale nie jestem przekonany do obiektywów innych niż Canon, aczkolwiek będę śledził aukcje.
    Co do Sony, nie zamierzam włożyć ani złotówki w ten system, są entuzjaści którzy go lubią, widzą zalety w możliwości podpięcia dosyć tanich obiektywów minolty, ja jednak do nich nie należę.
    Ostatnio edytowane przez .Pit ; 28-08-2013 o 22:10

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Cytat Zamieszczone przez .Pit Zobacz posta
    Jakie jest wg. Ciebie dobre budżetowe szkło "odpowiednie" dla 40d? Czy dopiero eLka? A może 18 - 135, ale tutaj znowu nie potrzebuję takiego wielkiego zakresu ogniskowych.
    Kwesta "budżetowości" to rzecz bardzo umowna ale ja bym rozważył 15-85 Canona.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    na ślub to do 50/1.8 dokup 28/2,8 albo kup samo 35/2. Obie opcje w podobnej cenie, jak dobrze poszukać to za 700zł kupisz. Kit strasznie ciemny i wolny AF. Nie widzę tego obiektywu w trudniejszych warunkach.
    Ostatnio edytowane przez Przemasl1985 ; 28-08-2013 o 22:28

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Fotografowanie samymi stałkami to dla mnie póki co czarna magia magia, zoom rozleniwia. 15-85 bardzo ciekawa opcja, fajny zakres ogniskowych, ale za całkiem podobne pieniądze można mieć 24-105L albo 17-40L. Niestety w moim przypadku to temat dopiero na przyszły rok, teraz muszę po prostu kupić coś na "przetrzymanie". Te stałki są całkiem ciekawą opcją.
    Czy na ślubach często używacie tak szerokiego kąta, rzędu 15-17mm? Czy 24-28mm w dolnym zakresie nie wystarczy?

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Szybka i bezbolesna dla portfela zmiana systemu S na C

    Ale jeśli ma to być wątek o ślubach to ląduje w stosownym dziale.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •