Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013

  1. #1
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013

    Zapraszam na kolejny z moich plenerów. Tym razem kolejna edycja imprezy mającej najwięcej fanów - czyli plener na którym fotografujemy modelki, wersja budżetowa. A co za tym idzie - z wieloma uczestnikami (i modelkami).
    Zakładam około 40 fotografujących, około 6-7 modelek (1 modelka na 6-7 fotografów), minimum 2 stylistki.

    Nazewnictwo chyba nie jest tu najistotniejsze - powiedzmy, że będą to plenero-warsztaty Będzie fajna (bo niby dlaczego tym razem miało by być inaczej?) atmosfera. Wszyscy w koło będą przychylni i radzili i pomagali sobie (wiedzą i sprzętem) wzajemnie. Na plenerze jest "mieszanina" fotografów zaawansowanych (do zawodowców włącznie) z amatorami. I uczestnicy wywodzący się z różnych systemów foto.
    Opinie po ostatnim plenerze (w Wiktorowie) są tu: J&J Studio - Plener w Wiktorowie 2012.09 (aż mi głupio, że tak chwalą).

    Organizacyjnie - zrobimy tak jak w Wiktorowie, podzielimy się na grupy i od śniadania do obiadu fotografujemy modelkę X, od obiadu do kolacji modelkę Y, następnego dnia kolejne modelki, niedzielę do obiadu - ostatnią z modelek.
    Będzie nas wielu, zrobię identyfikatory, będziemy wiedzieli jak kto ma na imię (i jakiego ma na forum nicka). Po kilku godzinach (w czwartek wieczorem) juz będziecie jak wśród dobrych znajomych
    Imprez już było trochę, więc wszystko mam dopracowane.

    1. Termin - jak zwykle od czwartku (przyjazd najpóźniej na kolacje, zakwaterowanie) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 13 do 16 czerwca 2013.

    2. Miejsce położone najcentralniej z dotychczasowych moich imprez, bo w okolicach Łodzi, dokładniej koło Tomaszowa Mazowieckiego, a najdokładniej to wieś Smardzewice, ośrodek nazywa się Centrum Molo MOLO
    Jest zdecydowanie o wyższym standardzie niż Kręgiel czy Wiktorowo (to info dla tych co byli na poprzednich imprezach "masowych"), przy minimalnie wyższej cenie. 4 dni (3 noclegi) łącznie z posiłkami to 354 zł brutto, płatne na miejscu, w czerwcu (ośrodek wystawi FV tym co chcą). Doba 118 zł, jak ktoś chce przyjechać na 2 noclegi to opłata jak łatwo policzyć 236 zł. Podaję, bo jest możliwość, że ktoś przyjedzie np od piątku bo nie może dostać urlopu.
    Ośrodek jest blisko wody, ładne otoczenie, są miejscówki - tła dla dziewczyn. A same pokoje są bardzo, bardzo OK.

    3. Cena. Pierwszy składnik kosztów imprezy podałem wyżej - zakwaterowanie plus wyżywienie 354 zł brutto, płatne na miejscu. Drugi składnik "warsztatowy" - modelki, stylistki, ich pobyt, wynagrodzenie - 225 zł brutto (183 zł netto). Jak to umie sumować to wyjdzie 579 zł (brutto). Ja wystawię fakturę za szkolenie (warsztaty) na 183 + VAT. Ta część warsztatowa płatna teraz.

    Aha - ze względu na to, że to niedroga impreza, modelki niemal nie maja wynagrodzenia a pozują TFP to znaczy, że mają dostać zdjęcia z pleneru. Koniecznie! Z tym bywa słabo i muszę potem przed nimi świecić oczami. Więc dla zdopingowania uczestników zrobię to co dawno temu dawało efekt. Na miejscu będę brał 50 zł zwrotnej kaucji. Zwrotna, jak fotograf prześle na mój email po 4 zdj 5-ciu modelek. W sumie 20 plików. Można więcej . Jeśli mniej - zwrot proporcjonalnie pomniejszę. Sś osoby, które nie chcą dawać zdjęć i mówią od razu - ta kaucja zostanie. Przynajmniej szczerze.

    Uwaga, uwaga!
    Ośrodek chce wpłatę zaliczki do końca kwietnia! Kalkulacje robiono na określoną liczbę osób (40 fotografów) i jeśli uczestników będzie o 10% mniej, to mogą podnieść cenę. Czyli musi nas być minimum 36 (plus modelki). Sęk w tym, że boję się umoczyć i polegać na deklaracjach i liście na forum. Więc po prostu proszę o praktycznie natychmiastową (max do 20 kwietnia) wpłatę na moje konto 225 zł tak bym spokojnie opłacił 2,5 tys zaliczki na ośrodek i nie martwił się co będzie, gdy się nas sie tylu nie zbierze.
    Deklarację udziału poproszę na PW z podaniem imienia, nr telefonu. W zwrotnym PW podam nr konta do wpłat.
    Jeśli nas sie tylu nie uzbiera i byłbym zmuszony odwołać imprezę (koniec kwietnia) to zwracam całą kasę wszystkim. Ale wariant pesymistyczny na szczęście jest chyba mało prawdopodobny. O plenerze informuję także na nikoniarzach i na Olympusclubie.

    Modelki - będzie ich 7 lub 6 (na 6 fotografów 1 modelka, tak mniej-więcej).
    Nie pytajcie mnie dzisiaj kto będzie (jakie modelki). Część podam pewnie z 2 tygodnie przed plenerem, czyli w końcu maja. Doświadczenie mnie uczy, że nie ma co polegać na deklaracjach dziewczyn na 2,5 miesiąca przed imprezą, a nie chce usłyszeć zarzutów, że miał być ktoś inny i go nie ma. Ja wezmę generalnie swoje dziewczyny, z okolic Bydgoszczy. Natomiast pobliska Łódź to też zagłębie modelek i może bez noclegu dowiezie się na kilka godzin dodatkowe, nadprogramowe modelki (i proporcje modelka fotograf się zrobią jeszcze ciekawsze). Z Łodzi jest 60 km i może jakiś fotograf (znam tam kilku) do nas podskoczy i je dowiezie (w zamian porobi zdjęcia). To (jeśli wypali, a chyba tak) będzie nadprogramowo, że tak to określę.

    Zapraszam i gwarantuję, że ten kto przyjedzie nie będzie żałował.
    Oczywiście chętnie odpowiem na pytania (jak się pojawią).

  2. #2
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013

    Brak wpisów nie oznacza, że nikt nie pojedzie. Są już wpłaty od pierwszych canonierów. Śmiało!
    Pani Monika (i Maria też) chciałaby mieć towarzystwo kobiet. Nie jest tak, że plener jest skierowany tylko dla panów
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #3
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013

    Wpisów tu jak na lekarstwo (w dodatku tylko moje ) więc nie widać, że jedzie kilka osób z canonami (chyba z 5 na dziś). Będą też 4 panie. Plener zapowiada się kameralniej - coś koło 30 fotografów i z 5 modelek. To się może zmienić - chętnych zbieram do końca maja. Jesli chcesz jechac - napisz PW lub wpisz sie tu, w wątku.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013

    Dziękujemy Ci Jacku za świetnie zorganizowany plener, było naprawdę fantastycznie Niesamowici ludzie, świetne i cierpliwe modelki, wszystko dopięte na ostatni guzik Niesamowity fun, oby więcej takich plenerów! To był nasz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni plener u Ciebie a teraz czas wziąć się za obrabianie zdjęć, których przywieźliśmy całe mnóstwo a razem z nimi niezapomniane wrażenia. Canonierzy pozdrawiają!

  5. #5
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013

    Dodam, że modelek było 6, a fotografów 27, więc proporcje wiele korzystniejsze niż pierwotnie zakładałem (1 na 6-7).
    Nie liczyłem, ale ludzi z canonami było chyba 7 albo 8. Czego zupełnie nie odzwierciedlają wpisy tutaj.

  6. #6
    Uzależniony Awatar Zbyszko666
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Śl.
    Posty
    970

    Domyślnie Odp: Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013

    Jakieś zdjęcia z owej imprezy, pleneru... ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •