Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Hatboro/Wroclaw
    Posty
    242

    Domyślnie Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    Kupilem jakis czas temu Mac BookaPro 13' ze zwyklym dyskiem 750gb. Mam tez dosc szybkiego 250 gb SSD i zastanawiam sie nad podmianka. Myslalem zalozyc SSD ale ze ma tylko 250 gb, chce do tego uzywac zewnetrznego dysku 1TB laczonego przez USB 3.0. Ktora konfiguracja wydaje aie Wam szybsza/lepsza, ssd w srodku a pliki na zewnetrzynym dysku, czy oryginalny dysk 750GB w srodku? Wspomne ze pracuje glownie na DPP i Lightroomie i w gre wchodza spore ilosci RAW-ow.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    SSD na system i obróbkę, a zewnętrzny jako magazyn materiału po obróbce (plus dodatkowy na kopie tego drugiego, lub obu).

  3. #3
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    Zaczne od tego ze watek zalozyles nie w tym dziale co trzeba Co do dysku - wymontuj naped DVD i w jego miejsce wloz 2gi dysk. Dysk zewnetrzny kup ze zlaczem FireWire. Western Digital ma fajne dyski zewnetrzne z opcja RAID. W obudowie siedza dwa dyski (np. 2x 1TB) i mozesz wybrac aby pracowalo jako lustrzane odbicia. Czyli kopiujesz cos na dysk, a dane automatycznie leca na 2gi - dzieki temu nie musisz pamietac o robieniu kopii zapasowej Gdy dyski sie zapelnia otwierasz obudowe i wymieniasz je na nowe (3.5'').

    Dysk Western Digital My Book Studio II 2TB (WDH2Q20000E) - Ceneo.pl
    Ostatnio edytowane przez Czacha ; 01-01-2013 o 11:12

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Hatboro/Wroclaw
    Posty
    242

    Domyślnie Odp: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Zaczne od tego ze watek zalozyles nie w tym dziale co trzeba Co do dysku - wymontuj naped DVD i w jego miejsce wloz 2gi dysk. Dysk zewnetrzny kup ze zlaczem FireWire. Western Digital ma fajne dyski zewnetrzne z opcja RAID. W obudowie siedza dwa dyski (np. 2x 1TB) i mozesz wybrac aby pracowalo jako lustrzane odbicia. Czyli kopiujesz cos na dysk, a dane automatycznie leca na 2gi - dzieki temu nie musisz pamietac o robieniu kopii zapasowej Gdy dyski sie zapelnia otwierasz obudowe i wymieniasz je na nowe (3.5'').

    Dysk Western Digital My Book Studio II 2TB (WDH2Q20000E) - Ceneo.pl
    Super pomysl z tym wydlubaniem DVD i wstawieniem w to miejsce oryginalnego dysku! Obawiam sie tylko troche o to co bedzie gdy zechce cos wypalic na plyte. Niby mam PC ale bieganie tam i wypalanie plyt, troche dlugo. Ten drugi dysk to ciekawa sprawa, szczegolnie fajna jest ta opcja autoamatycznego zapisu, mam nadzieje ze jak to padnie to tylko choc jeden przezywa.
    Mam tez zewnetrzny dysk GoFlex Segate o takiej samej pojemnsoci jak oryginalny Maca, 750GB. Gdybym sie zdecydowal na wyciagniecie oryginalnego z maca, ii traktowaniu go jako backup tego GoFlexa to jaki program uzyc aby robic takie automatuczne ich kopie?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    SSD na system i obróbkę, a zewnętrzny jako magazyn materiału po obróbce (plus dodatkowy na kopie tego drugiego, lub obu).
    Tak tez chyba zrobie, wydaje sie ze lapiej jak system jest szybszy niz pliki sa 'blizej'.
    Ostatnio edytowane przez wagteil ; 01-01-2013 o 18:23

  5. #5
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    Cytat Zamieszczone przez wagteil Zobacz posta
    Super pomysl z tym wydlubaniem DVD i wstawieniem w to miejsce oryginalnego dysku! Obawiam sie tylko troche o to co bedzie gdy zechce cos wypalic na plyte. Niby mam PC ale bieganie tam i wypalanie plyt, troche dlugo.
    Tak jak do tej pory nosiles ze soba dysk zewnetrzny, tak teraz kup nagrywarke USB - nawet Apple mialo cos takiego w swojej ofercie

    Cytat Zamieszczone przez wagteil Zobacz posta
    jaki program uzyc aby robic takie automatuczne ich kopie?
    OSX ma wbudowany program do kopii zapasowych, zwie sie Time Machine. Mozesz wybrac czy ma dokonywac kopii samoczynnie, czy moze ma pomijac niektore katalogi. Korzystam z tego systemu dla obu Mac'ów z tym ze u mnie kopia robi sie samoczynnie po wifi na TimeCapsule.

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Zaczne od tego ze watek zalozyles nie w tym dziale co trzeba
    Słusznie - przeniesione .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Hatboro/Wroclaw
    Posty
    242

    Domyślnie Odp: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Tak jak do tej pory nosiles ze soba dysk zewnetrzny, tak teraz kup nagrywarke USB - nawet Apple mialo cos takiego w swojej ofercie


    OSX ma wbudowany program do kopii zapasowych, zwie sie Time Machine. Mozesz wybrac czy ma dokonywac kopii samoczynnie, czy moze ma pomijac niektore katalogi. Korzystam z tego systemu dla obu Mac'ów z tym ze u mnie kopia robi sie samoczynnie po wifi na TimeCapsule.
    To jest mysl! Zewnetrzna nagrywarka!
    A czy Time Mchine dziala w dwie strony? Gdy zmienie cos na zewnetrznym dysku ktory uzywam na kopie, to czy te zmiany zostana naniesione na dysk glowny w komputerze?

  8. #8
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    Nie, w ten sposob to nie dziala. W kopie nie mozesz ingerowac, moze jedynie odtwarzac zmiany.

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Jaka konfiguracje dyskow wybrac do Mac Booka Pro, SSD czy tradycyjny HD.

    Możesz wsadzić superdrive do obudowy z allegro za 80 zł i też będzie działać na USB sam tak używam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •