Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: canon 1d mark II czy coś nowszego?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Witam,
    mam dylemat w wyborze kupna drugiego body, przeczytałem już dużo wątków na ten temat, jednak są to tematy zazwyczaj trochę starsze niż obecne czasy.
    Jestem amatorem, posiadam canona 20d od jakiś 3lat i jestem z niego zadowolony jednak przyszedł czas na coś lepszego. Głównie fotografuje sport i z tego względu potrzebuje szybszego i pewniejsza na pewno autofokusa. Mam możliwość kupna canona 1d mark II w naprawdę dobrym i sprawdzonym stanie z przebiegiem zaledwie 20tysięcy za około 3000zł. W sumie po przeczytaniu różnych forum jestem już (prawie w 100%) zdecydowany na tą jedynkę, chociaż jednak cały czas przez myśl mi jeszcze przechodzi kupno może jakiegoś nowszego body. Myślałem o 50d, ewentualnie 7d chociaż droższe i opinie różne. Z obiektywów posiadam c 28 1.8, c 85 1.8 i samyanga 8 3.5. Obiektywy pasowały by mi do jedynki, a samyanga używałbym z 20d nadal. Tak jak pisałem wcześniej głównie to sport, ale czasami zdarzają się chrzciny i możliwe że jakiś ślub znajomym. Canon 28 1.8 na jedynce dałby jakieś 36mm to na ślub w razie czego dałby rade?
    Wiem, że jedynka to już sprzęt profesjonalny i wytrwały, jednak ma już swoje lata. Do tej pory ma w sumie mnóstwo dobrych opini, ale czy jest sens kupować jeszcze tak stare body? Do wydania mam tylko 3000zł. Będę wdzięczny za każdą pomocną odpowiedź.

  2. #2
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Powiem tak. 1d II kupiłem za 2300 w stanie sklepowym, z 2 oryginalnymi bateriami, z przebiegiem +/- 40tyś. 3000zł za 1d II (bez N) to wg mnie dużo nawet w świetnym stanie, ta puszka ma już prawie 9 lat ! Ludzie lubią windować ceny pod niebiosa za różne ''zabytki''. Ja za 3tyś na 100% bym nie kupił. Druga sprawa to to, że przesiadłem się z 1d II na właśnie 7d. Straciłem troche na wygodzie (nie dokupiłem i nie mam zamiaru kupować gripu do 7d - prędzej puszkę zmienię ), na pancerności ale to chyba tyle. 7d mimo, ze szumi... to i tak szumi mniej niż 1d II (często używam ISO 1600/2000 - w 1d II ze zdjęć zaczynała się już robić papka), praca AF w sumie podobna, w każdym razie nie zauważyłem negatywnych skutków ubocznych ale i w 2 strone nie ma przepaści. AF jest po prostu bardzo dobry i tu i tu. 7d to nowsza puszka i mimo wszystko wg mnie lepsza. Ale jak już miałbym się zastanawiać nad 1d II to tylko N. Podrzuce ci linki, które pewnie i tak już widziałeś:

    Canon 1D Mark II w stanie kolekcjonerskim. (2667533173) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - z tej ceny pewnie można troche zjechać, jak się twardo postawisz a sprzedający pójdzie ci na rękę to może w okolicach 3ki się zmieścisz. Przebieg prawie żaden, stan żyleta.

    Canon 1d MK II n 8GB SD TANIO SUPER @ (2644422441) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - trzeba by podpytać o przebieg i ewentualnie troszke się potargować, stan też bardzo fajny.

    Lub potargował się troche ze sprzedawcami 7d.

    Canon 7d przebieg 10 tys (2665140572) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. 3470 to wg mnie nie dużo jak na cały zestaw w takim stanie i takim przebiegiem, zawsze pare zł i tak można urwać z tego jeszcze. Ja wolałbym dołożyć mimo wszystko do 7d niż kupować 1d II bez N.

    btw jaki sport robisz taką szklarnią ?

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    heja
    mam podobny dylemat z tym, że mam 40d
    na ostatnich zawodach wziąłem od kolegi 1d mk2
    ja robiłem z 70-200 4.0 bez IS on strzelał 70-200 2.8 IS z tym, że rev.1
    ja mogę odnieść się jedynie do szybkości i celności tego sprzętu - szatan! moje 40d to zabawka dla małych dzieci jeżeli porównać ilość punktów AF, szybkość ich łapania, ilość, powtarzalność
    jak chcesz możesz porównać sobie efekty naszego fotografowania w identycznych warunkach
    http://3.bp.blogspot.com/-vaLZLO75kH...0/_Q2I7269.jpg
    http://p0lish.files.wordpress.com/20...dpress-861.jpg
    praktycznie te same kadry, staliśmy po 2 stronach o tej samej porze. myślę, że obrazki podobne ale na korzyść FF
    więcej zdjęć na naszych blogach
    testowałem też jego szkło w moim body i powiem, że nie zachwyciło [było mocno przepracowane może dlatego]
    zanim nie porównam sobie 40d z 7d to nie widzę sensu zmiany na 1d mk2 bo różnica jest póki co w szybkości działania i celności AF
    u Ciebie z 20d sprawa wygląda inaczej
    niestety do sportu będziesz potrzebował szybkiego body i obiektywu
    mając 3000pln nie sądze żeby można było coś sensownego ugrać na tym polu
    co do ślubów to się nie wypowiem bo się nie znam

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    254

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    ja sie przesiadlem na 1dmk2 z 50d i nie żałowałem choćby przez chwilę

    dobry AF, 8,5kl/s, servo wreszcie działa, większa matryca

    na minus malutki wyświetlacz i zasilanie (ciezkie i duze baterie)

    na wysokim iso moim zdaniem podobnie do 50d

  5. #5
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Wyświetlacz 1d tylko do grzebania w menu niestety nie chodzi nawet o wielkość a jakość.

  6. #6
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    [QUOTE=p0lish;1112845]jak chcesz możesz porównać sobie efekty naszego fotografowania w identycznych warunkach
    http://3.bp.blogspot.com/-vaLZLO75kH...0/_Q2I7269.jpg
    http://p0lish.files.wordpress.com/20...dpress-861.jpg
    praktycznie te same kadry, staliśmy po 2 stronach o tej samej porze. myślę, że obrazki podobne ale na korzyść FF
    QUOTE]

    Różnica będzie zawsze, bo masz inne światło w obiektywach, inną fizyczną wielkość matrycy, inną plamkę rozproszenia i tak dalej...
    Ale tak naprawdę post proces też dużo daje. I tak pozwoliłem sobie zaledwie przyciąć i zmienić trochę kolory (bo na nic innego sobie w pracy pozwolić nie mogę bo nie mam LR) a efekt:
    Gdybym miał więcej czasu i LR to myślę, że z Twojego zdjęcia można jeszcze sporo wyciagnąć...

    Zwróć też uwagę, że to drugie zdjęcie robione było na długim końcu w momencie gdy samochód był już praktycznie bardzo blisko, przez co jest ten fajny efekt ciepłego powietrza za samochodem. U Ciebie zrobiłem cropa i tego już się nie uzyska.
    Ale wracając do tematu... Nie aparat czyni fotografa... Ułatwia, ale nie czyni... Sam mam 40D i robie zdjęcia samochodom na torze i z efektów jestem zadowolony. http://www.canon-board.info/sport-ak...9/#post1112175

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    ja nie lubie za dużo wyciągać z LR
    moje kolory bardziej mi pasowały, kadr też - kwestia gustu
    wracając do tematu to do sportu 1d mkII jest bomba, ale z Twoją szklarnią IMHO nie warto

  8. #8
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Nie chciałem tutaj negować Twoich upodobań jeśli chodzi o obróbkę, a jedynie pokazać, że różnica na zdjęciach wynika raczej z umiejętności a nie ze sprzętu i też ciężko powiedzieć które zdjęcie jest gorsze... Jak sam zauważyłeś "Kwestia gustu".

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    RTSiak - co do pierwszej aukcji tego body w stanie kolekcjonerskim to właśnie o ten aparat dokładnie chodzi. 3000zł sądzisz, że za duzo za taki egzemplarz? do wyświetlacza jestem przyzwyczajony bo w 20d mam prawie to samo. Sport to głównie Deskorolka i taka szklarnia w zupełności mi wystarcza, zapraszam na jafotojo.blogspot.pl tam jest dopiero kilka zdjęć lub na fb tam jest więcej.

    p0lish - dlaczego z taką szklarnią nie warto kupować jedynki? czy 28 1.8 i 85 1.8 nie poradzą sobie?

  10. #10
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: canon 1d mark II czy coś nowszego?

    Cytat Zamieszczone przez jajo_antipo Zobacz posta
    RTSiak - co do pierwszej aukcji tego body w stanie kolekcjonerskim
    Hmm, co to jest "stan kolekcjonerski"? Bo mnie się to kojarzy z odpicowaniem z zewnątrz, a niekoniecznie sprawnym technicznie ;-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •