Strona 1 z 143 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1421

Wątek: Kalibracja 5d3 - sens?

  1. #1
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    575

    Domyślnie Kalibracja 5d3 - sens?

    mój 5d3, którego AF się rozregulował, po prostu - bez najmniejszej kolizji, szperania w sofcie, bez grama ingerencji: w sobotę - super, we wtorek - lipa, trafił do serwisu na regulację AF. przed regulacją do wzorca wykazywał pewną nieprzewidywalność, jednak z wyraźną tendencją do front focusa.
    z każdym obiektywem, z którym był wcześniej używany: 24, 35, 50, 85 - trafiał idealnie bez żadnych korekt, z bliska i z daleka, na f 1.4 i na f 10. absolutnie bezbłędnie.

    te szkła na innych moich aparatach: 3 szt. 5d i 5d2 (wszystkie puszki były kalibrowane w serwisie) - spisują się doskonale.

    na "wyregulowanym" 5d3 jest równie fatalnie po, jak przed regulacją.

    microadjustment AF w aparacie jest bezużyteczny, bo regulacja na krótkim dystansie nie daje wyników na dalszym i odwrotnie, a w ogóle nie da się wyregulować powtarzalnie na jakimkolwiek dystansie.

    i teraz pytanie: co dalej. na tę pierwszą regulację mój człowiek jechał specjalnie do Warszawy, ponad 600 km, cały dzień w trasie. Wyniki o kant d.. potłuc. Zadam może tu proste pytanie: co dalej? Gdzie przyczyny? Co zawodzi?

    Aparat na tę chwilę, z przebiegiem może 20 tyś, jest dla mnie mało użyteczny - loteria.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    berlin?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    575

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    no może. ale to są jaja. ponoć w NY tez nieźle regulują.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    no są , a Tobie pierwszemu przyszło przecierać szlak
    berlin bliżej i taniej w wysyłce
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    Dla mnie jest niewyobrażalne to co piszesz... Miałem sporo sprzętu Canona i akurat tylko raz miałem spotkanie z serwisem: przyklejenie lustra w 5d mk1, ale oczywiście bezpłatnie, mimo iż aparat miał 5 lat. Dodatkowo wymienili mi bezpłatnie matówkę, bo została minimalnie porysowana w momencie odklejenia. Gdyby mi się taka sytuacja przydarzyła z 5d mk III to bym zrobił niezłą awanturę w serwisie i próbował zwrócić aparat jako niezgodny z umową i podał ich od UOKiKU. Napisz jak się sprawa zakończy, bo jestem ciekaw.
    Ostatnio edytowane przez skydiver ; 01-09-2012 o 10:58

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    Widzę, że część osób przecenia nie tylko kompetencje, ale i chęci pewnych organów państwowych.

  7. #7
    Bywalec Awatar maki1000
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    Czekam właśnie na mkIII i aż mnie ciarki przechodzą jak czytam takie rzeczy
    Może głupie i zbyt proste ale spróbuj przedmuchać czujniki AF. Ja w swojej mkII, która działała podobnie do Twojej mkIII przedmuchałem po 2 latach użytkowania i działa teraz lepiej niż nowa.

    Przedmuchiwałem klika razy ale zawsze unosząc lustro lekko palcem i w sumie nic to nie dawało. Obiektywy trafiały w miarę celnie dopiero od f2.2 Kiedyś przy czyszczeniu matrycy zobaczyłem że mam super dojście do czujników przy schowanym lustrze, odwróciłem body tak by czujniki były "do góry nogami" i trochę podmuchałem. Dosłownie widziałem jak z czujników wylatuje kurz. Od tamtej pory moje mkII to rakieta. Na f1.2 trafiam teraz grubo ponad 90% strzałów. Długo nie mogłem się pogodzić z tym, że się tyle męczyłem i wkurzałem na AF mojej piątki ;-)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    Ja moge jedynie potwierdzic co pisze kolega powyzej. Czystosc czujnikow af ma decydujacy wplyw na jego celnosc...

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    I ja również miałem problemy z 85 właśnie przez zakurzone czujniki Dlatego teraz raz na miesiąc dmucham gruszką

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie Odp: Kalibracja 5d3 - sens?

    To napiszcie dokladnie jak to powinno sie robic albo jak Wy to robicie, ze jest git - mysle, ze to wielu pomoze ;-)

Strona 1 z 143 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •