Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: PS CS2 co z kolorami ?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar bartekkaszub
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wejherowo
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie PS CS2 co z kolorami ?

    Witam

    otwieram plik RAW (większa fotka na dole - ze zrzutu ekranu) lampki na drzewie są w dobrym kolorze
    wywołuje RAWa i lampki mają jakiś czerwony kolor (fotka mniejsza)



    -wiem że po otworzeniu Raw w opcjach jest tam taki suwak chromatic aberration ale on nie zmienia tego
    -powiększam fotke 400% i wygląd lampek jest identyczny w fotce przed wywołaniem i po (zrzut ekranu w kolejnym poście), ten czerwony kolorek pojawia sie dopiero jak oglądam zdjęcie w całości po wywołaniu Rawa(bez powiekszenia) i oczywiście pozapisaniu do pliku jpg lampki zostają czerwone,

    wie może ktoś dlaczego tak się dzieje i czy da to sie zmienić?
    Ostatnio edytowane przez bartekkaszub ; 07-02-2006 o 12:36

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar bartekkaszub
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wejherowo
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie

    tu wcześniej wspomniane powiększenie 400%

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartekkaszub
    tu wcześniej wspomniane powiększenie 400%
    wyłącz wszystkie ustawienia auto w CS2 i nic nie kombinuj, zapisz zmiany i sprawdź
    Heniek

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar bartekkaszub
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wejherowo
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heniek
    wyłącz wszystkie ustawienia auto w CS2 i nic nie kombinuj, zapisz zmiany i sprawdź

    wyłączyłem wszystkie auto i nic to niestety nie dało, efekt na fotce z dołu, po prawej zrzut ekranu pliku RAW a po lewej wywołany RAW, tak dla przypomnienia chodzi o lampki na dzrzewach które zmieniły się na czerwone

    i jak znajdzie się ktoś mocny na to? :smile:

    edit: otworzyłem plik RAW i zapisałem w formacie Tiff i niestety to samo
    Ostatnio edytowane przez bartekkaszub ; 07-02-2006 o 19:27

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Mialem to samo z portretem zrobionym przez fontanne (mgielka, rozbryzgi) - PS cos tak namieszal z kropelkami ze zdjecie strasznie niewyrazne sie robilo i ogolnie nieladne. Walczylem, wylaczalem, kombinowalem, machnalem w koncu reka i uzylem BreezeBrowsera .
    Widac PS cos z drobinkami swiatla niedobrego robi - rzadkie a przykre.

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar bartekkaszub
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wejherowo
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie

    Vitez - faktycznie, zainstalowałem przed chwilą ponownie EOSViewerUtility i problem znikł...tylko tak się teraz zastanawiam ile mam takich fotek wywołanych w PS w których coś może nie grać i jeszcze tego nie zauważyłem, pisze tak dlatego że kolor tych lampek zauważył dopiero mój brat (jak by co to ślepy nie jestem )
    niżej zrzut ekranu RAWa przed wywołaniem w EOSViewerUtility, rożnica ogromna w porównaniu z tym co PS wyprawiał :-? ... wnioski wyciągnijcie sami
    Pozdrawiam

  7. #7
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Mogłbyś mi wysłać plik RAW - chciałbym to zobaczyć.

    janusz.body@wp.pl

    No i jescze powiększenie 400% to znaczy że brakujace pixele musiały zostac "wygenerowane" bo ich na zdjęciu nie ma.

    EDIT: Jak chcesz powiekszać zdjęcia to jest taki plugin Stair Interpolation Pro Mirandy. 400% to ekstremalnie duzo

    EDIT2: Gdyby plik był większy od 10 MB to http://www.yousendit.com/ i daj mi linka
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 07-02-2006 o 21:09

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar bartekkaszub
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wejherowo
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body
    Mogłbyś mi wysłać plik RAW - chciałbym to zobaczyć.
    ...już wysyłam, plik ma 7,4M

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body
    No i jescze powiększenie 400% to znaczy że brakujace pixele musiały zostac "wygenerowane" bo ich na zdjęciu nie ma.
    ...przecież to tylko powiększenie, na tych fotkach 400% widać większe piksele niż te gdzie jest 200%, chyba że się mylę, a żeby nie było ''ale'' to na dole 100% z PSa

  9. #9
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartekkaszub
    ...
    ..przecież to tylko powiększenie, na tych fotkach 400% widać większe piksele niż te gdzie jest 200%, chyba że się mylę, a żeby nie było ''ale'' to na dole 100% z PSa
    400% to oznacza że z czterech pikseli 3 są wyliczone a czwarty też wygładzany (dpoasowywany do tych obok). Lampki są zapewne przepalone (dlatego chciałbym dostać oryginalnego RAWa) i na dodatek małe na poziomie kilku a może i jednego piksela. Konwerter RAW może mieć z tym kłopot bo i kontrast duży, wypalone kanały czyli brak informacji o barwie i tuz obok ciemne piksele. Trochę żeśmy o tym pisali w Tips&Tricks o zarzadzaniu barwa. Ale to "wróżenie z fusów" może szkło a może... obejrze RAW to może...;-) coś wyjdzie z RAWa :-)

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar bartekkaszub
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Wejherowo
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body
    Ale to "wróżenie z fusów" może szkło a może... obejrze RAW to może...;-) coś wyjdzie z RAWa :-)
    to żeby do końca nie było z tego ''wrózenie z fusów'' to obiektyw kitowy z eosa 3000

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •