Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #131
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Mama koleżanki - tygodniowa konferencja w SanDiego, pobyt w hotelu.
    Zakup 70-200 2.8 na miejscu, w najbliższym sklepie foto (150$ drożej niż w b&h)
    Powrót z kartonami w torbie, z obiektywem w plecaku (+450d +kit dla owej koleżanki).
    Odliczenie State Tax na granicy.
    Zero cła, zero vatu.

  2. #132
    wróbel
    Guest

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie cło (3,2% np. lampy błyskowej)jest problemem tylko 22%VAT który naliczają. To wyraźnie podnosi koszt zakupu.

  3. #133

    Domyślnie

    najlepiej chyba z USA wysyłać paczki Fedexem. Szybko w miarę tanio i pewnie, tylko odbiór w dużych miastach jest.
    Canon FF i słoików kilka

  4. #134
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie

    Może moje pytanko odbiega troche od tematu, ale jak wyglada sprawa, kiedy wyslę do stanów obiektyw w celu naprawy gwarancyjnej. Kto wówczas płaci za paczkę. A z kolei po odesłaniu do mnie sprzętu, czy jest opcją zę zapłacę cło+vat? Jeśli ktos miał kiedyś taki przypadek, że reklamował szkło w US to proszę napisac jak to sie odbywało.

  5. #135
    Coś już napisał Awatar stolo
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EspE2000 Zobacz posta
    Zapłaciłeś samo cło czy vat również? Ile procent zapłaciłeś od wartości?
    podatek był także ale teraz dokładnie nie pamiętam (dwa lata temu sprowadzałem) na co ile procent było, bo każdy element miał swój taryfikator. Nie będę się upierał czy cło na aparat było ale pamiętam, że przy aparacie wyszczególniona była kwota do zapłaty (może sam podatek?)

    Przywozić ze stanów obiektywy i aparaty można pod warunkiem, że nie maja one pudełek czy papierów(rachunków). Nawet jeżeli obywatel USA wybiera się w podróż to po co mu pudełko i rachunek ze sklepu?? Będzie się chwalił przechodniom ??

    Drobna uwaga. Jeżeli ktoś wiezie aparat i obiektywy, dobrze by było aby umiał włączyć sprzęt (nawet w trybie auto) i zrobić zdjęcie - bez szukania pokręteł czy guziczków. Moja znajoma wiozła dla mnie kilka obiektywów i na lotnisku celnik poprosił by zrobiła jedno zdjęcie i pokazała mu kilka fotek robionych w stanach. Nie jest to norma bo pół godziny później szedł syn koleżanki i ten sam celnik nawet nie zwrócił uwagi na przewożony aparat (nówka) i kilka nowych obiektywów - czyżby myślał, że panie nie potrafią focić????
    40D+1xSigma+1xTamron+2xCanon+Manfrotto+inne duperele

  6. #136
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Toruń
    Posty
    79

    Domyślnie Jak wygląda odprawa na lotnisku w Berlinie?

    Czy ktoś orientuje się jak na lotnisku w Berlinie traktują obiektyw wieziony w bagażu podręcznym? Przywozi obywatel USA, jadący potem (ale już komunikacją samochodową) do Polski? Jakieś problemy?

  7. #137
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    białystok
    Wiek
    47
    Posty
    78

    Domyślnie

    Parę razy te pytanie padało w tym wątku ale chyba nie było na nie konkretnej odpowiedzi. Jak wygląda sprawa z cłem i vatem na sprzęt używany ( aparaty , lampy , szkła ewentualnie laptopy ) wysyłany Polamerem ?

  8. #138
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    było i to parę razy.
    Polamer, Polonez czy ciocia Hela nie mają tu nic do rzeczy. Towar jest clony na podstawie zadeklarowanej wartości plus koszty transportu i jego ubezpieczenia, a następnie VATowany. Wartość deklarowana może zostać przez celników zakwestionowana i obliczona po ichniemu. Tyle jeśli chodzi o przepisy prawne. Reszta to szczęście lub jego brak. Czasem się opłaca, czasem - jak zresztą napisano tu wielokrotnie - bywa bolesne. Ty decydujesz, ty wybierasz.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #139
    czlowiekmpp
    Guest

    Domyślnie Sprowadzanie to żadne podwójne ryzyko :-)

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    Oczywiście. Tylko jak paczkę ukradną albo zniszczą w transporcie, to oddadzą to co zadeklarowano. Poza tym jeśli celnik jednak otworzy paczkę i znajdzie fabrycznie zapakowane pudełko z naklejką z ceną, to raczej ocli i przyłoży VAT. Ryzyko podwójne, ale czasami się opłaca jak ktoś lubi ryzyko.

    BTW, cła nie nalicza się bodajże do 20EUR.
    Bzdura kompletna z celnikiem który wypakuje i ocli w/g własnego przepisu. Sprowadzam laptopy nowe o wartości w Polsce 5000 zł. Wartość znajomy podaje 100 $ i albo wcale nie wpada na cło albo zapłaciłem raz 90 zł. VATu (cła na elektronikę nie ma) jedyny problem to jak się zniszczy to masz stratę a cło to betka. Jak ktoś ma z tym problem to mpolaski@wp.pl powiem jak ominąć opłaty albo je zminimalizować do ziarnka piasku w porównaniu z wartością sprzętu.

  10. #140
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    poczytaj wypowiedzi w tym wątku. Dają do myślenia przed tak pewnymi siebie stwierdzeniami ja twoja. 10 razy się uda, a raz się nie uda. Jak się zachowasz w stosunku do kogoś kto uwierzy, że celnik nie sprawdza wartości a jednak sprawdzi i ocli inaczej? Oddasz straconą kasę? Lepiej ostrzegać o możliwych konsekwencjach i uzmysławiać na ile w tym wszystkim rolę gra "szczęście" czyli inaczej - przypadek.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •