Strona 112 z 148 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 111 do 1 120 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1111
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Witam !

    Mam pytanie czy faktycznie filtry Marumi i Sunpak to to samo szkło ta sama oprawka itd tylko różnią się pudełkiem i ceną ??

    Tak jak jest sugerowane w tej aukcji :

    http://www.allegro.pl/item814456015_...g_slim_77.html

  2. #1112
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Aura nie sprzyja dziłaniu - ale zwalczyłem lenistwo i przeszukałem ten wątek - odpowiedź sam znalazłem - zaryzykuje z tym sunpakiem

  3. #1113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweleverest Zobacz posta
    Aura nie sprzyja dziłaniu - ale zwalczyłem lenistwo i przeszukałem ten wątek - odpowiedź sam znalazłem - zaryzykuje z tym sunpakiem
    Wskazałbyś na której stronie szukać ?

  4. #1114
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BenRhod Zobacz posta
    Dostałem dzisiaj odpowiedź od Marumi w sprawie filtra CPL Sunpak/Marumi. Oto ona:
    We have developed and designed the world first innovated coating of DHG for
    specially for DSLR and we are not sure about Sunpak product with out
    checking their product. The Sunpak has their own factory in China so it
    would be not easy to reply about it.

    For reference's sake, we produce 300,000 pcs of filter per month and supply
    to major camera manufacture, lens manufacture, filter manufacture and
    importer with 20 over brand. We have our policy that we are not allowed to
    inform those brand.

    Myślę, że wszystko jasne.
    Cytat Zamieszczone przez gdyniu Zobacz posta
    Wskazałbyś na której stronie szukać ?

    Marumi produkuje 300000 filtrów na miesiąc, cześc opycha pod własną marka ( troche drożej ) cześc sprzedaje innym firmą i te sprzedają je taniej pod inną marką.
    To tak jak z panelami LCD sprzedają je wszyscy a produkuje je Samsung

    Oczywiście Marumi nie zalezy na opublikowaniu tej informacji w sposób dosłowny z wiadomych względów.

    A przy okazji odpowiem na pytanie które znalazłem gdzieś w tym poście:

    Jaka jest róznica miedzy Marumi DHG a Super DHG ??

    W cenie ponad 50% W właściwościach optycznych nie ma rożnicy - do wersji super dodane są powłoki WPC utrudniajace brudzenie i ułatwiające czyszczenie. Sunpak to jak narazie wersja bez powłok WPC. Czy warto za nie tyle dopłacac to już indywidualna sprawa do przemyślenia.
    Ostatnio edytowane przez paweleverest ; 15-11-2009 o 23:00

  5. #1115

    Domyślnie

    Czyli warto coś takiego wziąć ? I to jest właśnie ten odpowiednik marumi DHG tylko bez powłok WPC ?
    http://www.allegro.pl/item814458372_...g_slim_67.html

  6. #1116
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    IMO trochę jednak za daleko poszły wnioski z cytowanej wypowiedzi (jeśli to jedyne źródło informacji w tej kwestii).

    Nawet jeśli Marumi dostarcza "coś" dla Sunpak, to z tekstu w żadnym wypadku nie wynika co dokładnie i w jakiej postaci, nawet jeśli (już poza domysłem) chodzi o filtry fotograficzne, to nadal pozostaje wiele pola aby końcowy produkt miał inne właściwości (przykład z panelami LCD jest tu przewrotnie przydatny, nawet jeśli filtr to "tylko szybka").

    IMO jeśli chce się jakość Marumi, to lepiej wydać te parę złotych węcej i mieć spokój, to nie są aż tak przesadnie drogie filtry, a oszczędność tych paru złotych może się w najmniej dogodnym momencie zemścić. Oczywiście każdy wyciąga wnioski i podejmuje decyzje na (nomen omen) własny rachunek

  7. #1117

    Domyślnie

    Stąd też ten temat - namacalnie ktoś ocenił jak to jest w tej sprawie ? Warto kupić takiego sunpaka za 150, czy lepiej podstawowy marumi za ~200zl ?

  8. #1118
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszQ Zobacz posta
    W fotografii, podobnie jak w samochodzie na chamulcach, oleju i oponach jest kilka rzeczy na których nie wolno oszczedzać..
    Jak wyżej. Zgadzam się całkowicie z ta opinią. Szkła są bardzo ważne w fotografii więc na tym bym nie oszczędzała. Sama używam filtrów hoya i polecam. Są i tańsze i droższe ale radziłabym zainwestować i dołożyć kilkadziesiąt złotych i kupić coś lepszego. Masz tutaj przkład: http://www.foto-tip.pl/sklep/hoya_po...8mm-p-273.html, albo trochę tańszy jeśli nie chcesz wydać dużo więcej niż 100 zł: http://www.foto-tip.pl/sklep/hoya_po...8mm-p-824.html

  9. #1119
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    zanabylem dla mojej malzonki UV DHG Sunpaka. na oko nie widze roznicy miedzy tym a Marumi DHG. czy w praniu bedzie zauwazalna... szczerze watpie. chociaz tak i tak DHG Marumi mi sie duzo mniej podoba niz WPC

    co do oszczedzania w fotografii czy ogolnie... to chyba tylko w Polsce sa tacy bogaci ludzie, ze nie oszczedzaja. a porownywanie wagi filtrow do roli hamulca w aucie...

    *, ludzie, przeciez to jest kawalek szybki. nie robcie z tego problemu klasy wybor prezydenta lub ubezpieczenia emerytalnego
    www albo tez flickr

  10. #1120
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ....chociaz tak i tak DHG Marumi mi sie duzo mniej podoba niz WPC...
    A mógłbyś to rozwinąć ?? Chodzi Ci o łatwość czyszczenia czy o generowany efekt ??

    Ja osobiście miałem kiedyś Super DHG Marumi przypiete do 16-35/5D i ten filtr mnie zachwycił swoją subtelnością i brakiem jakiejkolwiek dominanty ( w porównaniu do wcześcienszego HOYA ) Myślałem że to własnie za sprawa nowych powłok DHG.
    Teraz po powrocie na Cropa potrzebuje coś do Sigmy 10-20 i mój wybór padł na Sunpak/Marumi DHG - żeby z założenia dopasować sie do taniego, lekkiego zestawu podrózniczo wakacyjnego

Strona 112 z 148 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •