Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
A ja mam odmienne zdanie z całym szacunkiem do kolegi akustykaraczej większość z nas nie stać na drogie filtry.Ale kupuje się taki filtr nie dla tego żeby mieć coś założonego na obiektyw , ale dla uzyskania jak najlepszego efektu polaryzacji.A takie niestety dają
te z najwyższej półki, co przekłada się na cenę.
ale na czym polega "lepszosc" efektu polaryzacji?

z punktu widzenia fizyki jest jeden efekt. moze byc go wiecej lub mniej. ale nie lepiej.

Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
Kupić raz a porządnie.Średnica 77 mm nie jest tylko na jeden obiektyw.Wykorzysta się taki filtr do nie jednego obiektywu, będąc zadowolony z jakości uzyskanych efektów.
ja jestem w 1000% zadowolony z Marumi, ktorych uzywam od dobrych 8 lat...

Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
I tak samo jest z każdym filtrem czy to ochronnym na przednią soczewkę obiektywu, czy filtrem szarym, czy filtrami połówkowymi. Jakość musi kosztować.
a B+W to zawsze jest jakosc?

mam ich filtry polowkowe (nakrecane) i sa optycznie kiepskie, tzn. nie odrozniaja sie od prostokatnych polowek zywicznych (bo tez sa zywiczne) - do 100mm mozna zalozyc, powyzej trzeba sie liczyc ze strata jakosci.

mialem filtr szary BW 64x i pod wzgledem zafarbow byl niedopracowany. zamienilem na budzetowa Haide i zafarb jest mniejszy.

mam UV-ke B+W i nie widze roznicy w stosunku do Marumi.

podobnie polar.


Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
A wydając nieraz b duże sumy na aparat, potem obiektywy, nie należy oszczędzać na czymś co nakręca się na PRZÓD obiektywu.
jestem osobiscie zdania, ze jesli nie musze wydac 300 PLN za kawalek szybki, to ich nie wydam... jak mi kasa zostanie to pojdzie na paliwo i kime, to mi sie lepiej przeklada na dobre zdjecia...