Strona 101 z 119 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1181

Wątek: Jaki statyw

  1. #1001
    Coś już napisał Awatar thomaslel
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    56

    Domyślnie

    Póki co (i na długo pewnie) jedyne co będę stawiał na statywie to Canon EOS 40D z kitowym obiektywem i ewentualnie telezoom 55-250mm, też Canona. Jednak głównie myślę o takich obiektywach jak kitowy, rybie oko lub inne podobne w związku ze statywem. Telezoom'a i być może w przyszłości inne podobnej wagi będę używał raczej w dzień.

    Tak więc wydaje mi się, że TRIOPO C-258+KJ-2 w pełni wystarczy do moich amatorskich ambicji i w miarę (jak na lustrzanki) lekkiego zestawu. Domyślam się, że 90% zdjęć będzie z kitowym obiektywem, więc wszystko powinno być stabilne. Zastanawiam się jeszcze nad tym jak to będzie wyglądało np. na plaży. Mieszkam 5 minut od niej i pewnie nie jeden raz będę wybierał się na poranne lub nocne spacery i wtedy przyda się jakieś oryginalne i stabilne "zaczepienie" o podłoże, tj. piasek.

    No i przy okazji Bangi, mógłbym mieć jedno małe pytanko na ten temat? Wiadomo, że w internecie wszystkie serwisy chwalą swe produkty i już przynajmniej raz dałem się na to nabrać, później obiecałem sobie, że zawsze będę pytał by nie popełnić takiego błędu raz jeszcze, lepiej zaufać opinii tych, którzy znają się na rzeczy i wypróbowali sprzęt "na własnej skórze". Tak więc: Jak to wygląda z tym szpikulcami/kolcami/zaczepkami? Czy wg. Ciebie jest to skuteczne rozwiązanie dla tych co często robią zdjęcia na piasku czy jedynie zbędny bajer?

  2. #1002
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thomaslel Zobacz posta
    (...)Jak to wygląda z tym szpikulcami/kolcami/zaczepkami? Czy wg. Ciebie jest to skuteczne rozwiązanie dla tych co często robią zdjęcia na piasku czy jedynie zbędny bajer?
    akurat w sobotę wybieram się nad morze na tydzień i planuje kilka wieczornych i być może rannych (jak wstanę) foceń ze statywu więc jeszcze nie wiem,niemniej uważam, że na plaży to te szpikulce żadnego znaczenia nie będą miały, gdyż na pewno trochę się nogi zapadną w piaseczku

  3. #1003
    Coś już napisał Awatar thomaslel
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    56

    Domyślnie

    ^^ A ten wypad to będzie w Trójmieście? Jeśli byłbyś w Gdyni to świetnie byłoby (gdybyś oczywiście miał czas i chęci) spotkać się i na żywo zobaczyć jak to wygląda. Choć sam nie mam obecnie możliwości na długie spacery to mógłbym przynajmniej pokazać Ci jeśli nie na żywo, to na jakiejś mapie ciekawe miejsca do takich (i nie tylko) fotografii

  4. #1004
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Krynica Morska, Trójmiasto zwiedzałem 2 lata temu, ale dzięki za propozycję, no chyba że pojawisz się w Krynicy ja tam będę cały tydzień

  5. #1005
    Coś już napisał Awatar thomaslel
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    56

    Domyślnie

    Raczej nie będę, jeśli już to Półwysep Helski i te rejony. Ale jeśli zmienię plany to dam znać Natomiast miałbym prośbę byś podzielił się w trakcie/po wyjeździe swoimi uwagami na temat używania statywu i oczywiście zdjęciami :-D

    No ale nie chcę robić offtopu, jak coś to dam znać na PM.

    A co do statywu to chyba jak na moje potrzeby będzie w porządku, bo jak mówiłem mam zamiar na takie spacery brać ze sobą raczej tylko kitowy obiektyw, telezoom'a okazjonalnie. Pewnie jakoś pod koniec lipca/na początku sierpnia sprawię go sobie, o ile oczywiście nie okaże się, że np. ma jakieś poważne wady. Ale za dwie stówy to powinien być porządny amatorski sprzęt, tak myślę.

  6. #1006
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    35
    Posty
    55

    Domyślnie

    Może i było, ale ciężko mi się przebić przez to wszystko. Potrzebuje statywu do 600zł - do tej pory zużyłem już Velbona 600R i Slika 330DX, więc może czas na coś z troszeczkę wyższej półki.
    W ostatnim foto porównanie bodajże Benro vs Slik vs Triopo. Wygrał właśnie ostatni czy jest to sprzęt godny polecenia czy iść nie jako w 'klasykę' i firmy jak Manfrotto, albo coś Triopo czu Sirui?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Aha - jeszcze dodam tyle, że 600zł to bardzo orientacyjna granica - jeśli będzie coś naprawdę godnego uwagi to jestem w stanie przełknąć parę stówek więcej.
    Poza tym może warto dołożyć do karbonowych Sirui albo Triopo?
    Ostatnio edytowane przez egpaulus ; 21-07-2011 o 12:19 Powód: Automerged Doublepost

  7. #1007
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egpaulus Zobacz posta
    W ostatnim foto porównanie bodajże Benro vs Slik vs Triopo. Wygrał właśnie ostatni czy jest to sprzęt godny polecenia czy iść nie jako w 'klasykę' i firmy jak Manfrotto, albo coś Triopo czu Sirui?
    Jaki Benro, jaki Slik, jakie Triopo? Jakie były kryteria porównania? Cena, wytrzymałość, waga? Takie ogólne hasła "wygrała marka XXX" nic nie mówią.

    Ja wybrałem Triopo, bo za podobne pieniądze mogłem mieć nogi alu + nogi z włókien węglowych + głowicę B-3, a w przypadku Benro na same nogi carbonowe by nie wystarczyło.
    Nie wiem czy jest jakaś różnica w jakości, oba produkty to w końcu "chińczyki".
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #1008

    Domyślnie

    Czy ktoś używa Benbo? Jakiej wersji i jakie wrażenia? Tak się zastanawiam, czy wersja trekker nie połączy zalet Gorilli i normalnego statywu?

  9. #1009
    Bywalec Awatar oasisman
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...um_Tripod.html

    Znacie tą firmę? Szukam czegoś w miarę lekkiego do turystyki w rozsądnej cenie :-) ...na papierze wyglada ok.
    |Canon|

  10. #1010
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egpaulus Zobacz posta
    Może i było, ale ciężko mi się przebić przez to wszystko. Potrzebuje statywu do 600zł - do tej pory zużyłem już Velbona 600R i Slika 330DX, więc może czas na coś z troszeczkę wyższej półki.
    W ostatnim foto porównanie bodajże Benro vs Slik vs Triopo. Wygrał właśnie ostatni czy jest to sprzęt godny polecenia czy iść nie jako w 'klasykę' i firmy jak Manfrotto, albo coś Triopo czu Sirui?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jakie oczekiwania? Bo tak to nie można nić doradzić.

Strona 101 z 119 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •