Strona 362 z 372 PierwszyPierwszy ... 262312352360361362363364 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 611 do 3 620 z 3719

Wątek: 5DmkIII w praktyce

  1. #3611
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    U mnie 85L na bocznych to nieporozumienie. Zwlaszcza lewa strona i to po kalibracji szkla do body

  2. #3612
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    Ciekawe jak przedstawilby to focal?

    Jest tam chyba opcja sprawdzenia bocznych.

  3. #3613
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    U mnie 85L na bocznych to nieporozumienie. Zwłaszcza lewa strona i to po kalibracji szkla do body

    Spróbuj sprawdzić inne szkło 85. Jeżeli wynik będzie powtarzalny, znaczy, że masz "krzywo" w korpusie. To był jeden z problemów w moim pierwszym body 5D3. Z moich doświadczeń i obserwacji wynika, iż w takim przypadku może być to wada pojedynczego egzemplarza korpusu. Niestety może to być również wada szkła. Moja dobra rada jednak-na własną rękę sprawdź czy to korpus czy szkło. Po wielu wizytach mojego pierwszego korpusu na Żytniej, w Berlinie stwierdzili, że nikt nie ustawił poprawnie korpusu na Żytniej a tam był podobno problem (relacja bagnet-lustra itp). Koniec końców i tam schrzanili sprawę. Na szczęście tego korpusu już nie mam. Ech..długo by dyskutować, niemniej jednak moje zdanie jest takie, że Canon pomimo marketingowych zapewnień o świetnym AF nie radzi sobie absolutnie z zachowaniem odpowiednich tolerancji co przekłada się na pracę na punktach bocznych. Nie jest łatwe ani tanie dochodzenie gdzie leży problem (korpus czy szkło), co gorsza-korekcja takich błędów również nie jest gwarantowana i pewna, w zasadzie mogę powiedzieć, że raczej nie liczyłbym na prawidłową korektę takich problemów w serwisie a już w szczególności gdy problem leży w obiektywie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ciekawe jak przedstawilby to focal?

    Jest tam chyba opcja sprawdzenia bocznych.
    Owszem jest. Nie posiadam Focala, niemniej jednak na wielu zagranicznych forach trafiałem swojego czasu na planszę z Focala pokazującą właśnie czerwień na bocznych vs zieleń w środku, co oznacza, że punkty boczne nie działały prawidłowo (często jedna strona co jest wadą egzemplarza szkła lub body, czasem dwie strony-co jest wadą samego projektu AF). Podstawowym błędem jest tłumaczenie problemu "że boczne nie mają takiej czułości i precyzji jak środkowy". To jest kompletne bzdura wygłaszana przez niezorientowanych. To nie jest kwestia pomyłek wynikających z braku precyzji i tego, że czasem na bocznych w danej konfiguracji, kiepskim świetle się pomyli. Takie zachowanie byłoby normalne.
    Canon: 5d3, 24-70 , 85 1.8

  4. #3614
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    Cytat Zamieszczone przez zaix Zobacz posta
    Spróbuj sprawdzić inne szkło 85. Jeżeli wynik będzie powtarzalny, znaczy, że masz "krzywo" w korpusie. To był jeden z problemów w moim pierwszym body 5D3. Z moich doświadczeń i obserwacji wynika, iż w takim przypadku może być to wada pojedynczego egzemplarza korpusu. Niestety może to być również wada szkła. Moja dobra rada jednak-na własną rękę sprawdź czy to korpus czy szkło. Po wielu wizytach mojego pierwszego korpusu na Żytniej, w Berlinie stwierdzili, że nikt nie ustawił poprawnie korpusu na Żytniej a tam był podobno problem (relacja bagnet-lustra itp). Koniec końców i tam schrzanili sprawę. Na szczęście tego korpusu już nie mam. Ech..długo by dyskutować, niemniej jednak moje zdanie jest takie, że Canon pomimo marketingowych zapewnień o świetnym AF nie radzi sobie absolutnie z zachowaniem odpowiednich tolerancji co przekłada się na pracę na punktach bocznych. Nie jest łatwe ani tanie dochodzenie gdzie leży problem (korpus czy szkło), co gorsza-korekcja takich błędów również nie jest gwarantowana i pewna, w zasadzie mogę powiedzieć, że raczej nie liczyłbym na prawidłową korektę takich problemów w serwisie a już w szczególności gdy problem leży w obiektywie.

    --- Kolejny post ---



    Owszem jest. Nie posiadam Focala, niemniej jednak na wielu zagranicznych forach trafiałem swojego czasu na planszę z Focala pokazującą właśnie czerwień na bocznych vs zieleń w środku, co oznacza, że punkty boczne nie działały prawidłowo (często jedna strona co jest wadą egzemplarza szkła lub body, czasem dwie strony-co jest wadą samego projektu AF). Podstawowym błędem jest tłumaczenie problemu "że boczne nie mają takiej czułości i precyzji jak środkowy". To jest kompletne bzdura wygłaszana przez niezorientowanych. To nie jest kwestia pomyłek wynikających z braku precyzji i tego, że czasem na bocznych w danej konfiguracji, kiepskim świetle się pomyli. Takie zachowanie byłoby normalne.
    Inne 85 tez nie ostrza na bocznym. Za to ta sama 85 smiga świetnie na marku 3 kolegi a takze na 5dmk3 i 6d. Zytnia jak zawsze pieprzy glupoty ze tak ma byc. Bzdura bo to jest kpina.

  5. #3615
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    W EOSmagazine January-March 2013 jest przedstawiona prosta metoda sprawdzania dokładności AF.
    Do bocznych (najprawdopodobniej) można dostosować.

    Mam ten egzemplarz także w postaci pdf, jeśli ktoś jest zainteresowany to
    jan.pawlak@onet.pl

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #3616
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Inne 85 tez nie ostrza na bocznym. Za to ta sama 85 smiga świetnie na marku 3 kolegi a takze na 5dmk3 i 6d. Zytnia jak zawsze pieprzy glupoty ze tak ma byc. Bzdura bo to jest kpina.
    Proponuję Ci obejrzeć wykład DR5000 na temat Afu. Prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź na to gdzie leży problem.

  7. #3617

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W EOSmagazine January-March 2013 jest przedstawiona prosta metoda sprawdzania dokładności AF.
    Do bocznych (najprawdopodobniej) można dostosować.

    Mam ten egzemplarz także w postaci pdf, jeśli ktoś jest zainteresowany to
    jan.pawlak@onet.pl

    jp
    jest też tutaj:
    http://origin.misc.pagesuite.com/pdf...d97335fcab.pdf
    pozdrawiam
    Paweł

  8. #3618
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Proponuję Ci obejrzeć wykład DR5000 na temat Afu. Prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź na to gdzie leży problem.
    Prosze cie. Nie mam aparatu od wczoraj. Skoro moje szkla dzialaja u kolegi i na innych body w tym na 1dx to co nagle fizyka uparla sie na mnie i niet.

  9. #3619
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Katowice, Zabrze
    Wiek
    44
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    Sprzedam Wam niezły numer, heh. Dla tych, którzy czytaja od tej strony - jestem stałym utyskiwaczem na AF w 5D3, zwłaszcza w pracy z 50L. Wylałem już wiadra pomyj na to.
    Pare dni temu odkręciłem filtr UV ze wspomnianego szkła - odsetek trafionych w punkt zdjęć, ruchliwego dziecka, w pomieszczeniach jakby wzrósł a kolory też jakby lepsze. Nie jest to efekt placebo bo filtr odkręciłem by go przedmuchać i tak z **** zacząłem strzelać bez UV. No teraz to zakładam filtr po zdjęciach, jako dekiel :-) Spróbujcie, bo ja kupiłem szkło za 5750 PLN a na filtrze przydziadowałem i kupiłem byle co za sete. Bez UV jest wyraźnie lepiej.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    EOS R6 Mark II, RF 15-35/2.8L IS, RF 50mm F1.8, EF 24L II, EF 35L, EF 50L, EF 85/1.8, EF 135L, EF 400/5.6L, 430EX II
    www.facebook.com/matti.jarominnen/photos

  10. #3620
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: 5DmkIII w praktyce

    A wszyscy pisza uv to podstawa i 5dmk3 ma wade fabryczna


    Jakby uv byla niezbedna to nawet ksiegowi z canona nie mieliby wplywu na to ze inzynierzy z canona by ja tam zamocowali....
    Wysłane z mojego SM-N910C
    Ostatnio edytowane przez scooter ; 20-02-2015 o 00:34

Strona 362 z 372 PierwszyPierwszy ... 262312352360361362363364 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •