Strona 209 z 222 PierwszyPierwszy ... 109159199207208209210211219 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 081 do 2 090 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #2081
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Zapewne jak się w stanach wyprowadzasz, to w starym miejscu pozostawiasz też sprzęt fotograficzny, bo na nowe miejsce kupujesz oczywiście nowy. Stąd tajemnica dużej sprzedaży sprzętu w US.

  2. #2082
    Awatar fasolkaet
    Dołączył
    Mar 2017
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Fakt eBay bierze 10% ale w zamian daje gwarancję zwrotu pieniędzy gdy coś pójdzie nie tak bez żadnych pytań , w Polsce Allegro jest zalane mnóstwem cwaniaków sprzedających rzeczy podrobione,pirackie programy czy przedmioty podejrzanego pochodzenia bo dobrze wiedzą jak żmudna,czasochłonna i nieskuteczna jest procedura zgłoszenia oszustw, zresztą administracja Allegro sama twierdzi że jest tylko pośrednikiem sprzedaży i nie odpowiada za to co kto sprzedaje.
    I to tyle na temat największego i najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce.
    NIE POLECAM


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #2083
    Dopiero zaczyna Awatar bejzbol
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Dobra / Kraków
    Wiek
    35
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Tu jest sedno sprawy, allegro ma program ochrony kupujących na zasadzie komentarzy negatywnych i tyle. Przynajmniej jeśli chodzi o zakupy od osoby prywatnej a nie firmy. Dlatego zakupy na allegro czy olx od osoby prywatnej są tak samo bezpieczne, tylko że potentat daje złudną nadzieje, że w razie problemu Ci pomoże. Przy zakupie na olx trzeba pamiętać o wpłacie na konto - dzięki któremu uzyskujemy wszystkie informacje o sprzedającym, a najlepiej mieć też pisemne ustalenia (smsy czy maile) które stanowią dodatkowa ochrone kupującego, bo w razie co, idziesz z tymi informacjami na policję i zdziałasz tyle co przy oszustwie na allegro. Kończąc ten offtop: zakupy w internecie są bezpieczne o ile zna się swoje prawa, czyta dokładnie opisy i regulaminy, a co najważniejsze podchodzi się do nich z głową :-)
    Ostatnio edytowane przez bejzbol ; 07-03-2017 o 15:16
    Nikon d60 / nikkor 18-55 1:3.5-5.6 / nikkor 55-200 1:4-5.6

  4. #2084
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Rozczaruję Cię - jako sprzedający już nawet komentarza wystawić kupującemu nie możesz... Ot tak, w ramach "ułatwień dla byznesu"

  5. #2085

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Rozczaruję Cię - jako sprzedający już nawet komentarza wystawić kupującemu nie możesz... Ot tak, w ramach "ułatwień dla byznesu"


    W sumie może to i dobrze, ja mam negatywa w zamian za wystawienie negatywa sprzedawcy - chyba za płatność z góry i nie zawracanie mu d..gitarry
    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
    mój FB
    mój Flickr

  6. #2086
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Rozumiem doskonale, wszystkie moje 4 negatywne opinie są od takich właśnie złośliwych partaczy...

  7. #2087
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez bejzbol Zobacz posta
    Tu jest sedno sprawy, allegro ma program ochrony kupujących na zasadzie komentarzy negatywnych i tyle. Przynajmniej jeśli chodzi o zakupy od osoby prywatnej a nie firmy. Dlatego zakupy na allegro czy olx od osoby prywatnej są tak samo bezpieczne, tylko że potentat daje złudną nadzieje, że w razie problemu Ci pomoże. Przy zakupie na olx trzeba pamiętać o wpłacie na konto - dzięki któremu uzyskujemy wszystkie informacje o sprzedającym, a najlepiej mieć też pisemne ustalenia (smsy czy maile) które stanowią dodatkowa ochrone kupującego, bo w razie co, idziesz z tymi informacjami na policję i zdziałasz tyle co przy oszustwie na allegro. Kończąc ten offtop: zakupy w internecie są bezpieczne o ile zna się swoje prawa, czyta dokładnie opisy i regulaminy, a co najważniejsze podchodzi się do nich z głową :-)
    POk chroni cię w przypadku nieotrzymania towaru w 100% włącznie z kosztami przesyłki, przetrenowałem to kilka razy i POK w tym przypadku działa. W przypadku otrzymania towaru niezgodnego z opisem masz możliwośc odzyskania połowy pieniędzy, tego nie przetestowałem osobiście, dodatkowo masz możliwośc założenia dyskusji i możesz liczyć na pomoc allegro. Na OLX nie masz żadnej ochrony. W POK zgłaszasz sprawe na policję i praktycznie nic więcej robić nie musisz, nawet po umorzeniu sprawy dostajesz kasę. Przy zakupach z OLX jeżeli cudem znajdą sprawcę to jeszcze musisz odzyskać kasę a to już nie takie proste a w przypadku umorzenia sprawy zostajesz z niczym

  8. #2088
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    dodatkowo masz możliwośc założenia dyskusji i możesz liczyć na pomoc allegro.
    O ile POK działa - też sam miałem nieprzyjemność sprawdzenia, to te dyskusje to strata czasu.

  9. #2089
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez fasolkaet Zobacz posta
    Fakt eBay bierze 10% ale w zamian daje gwarancję zwrotu pieniędzy gdy coś pójdzie nie tak bez żadnych pytań
    Zastanowiłeś się nad tym co piszesz? Chyba że dla ciebie dwa minusy dają plus ;-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #2090
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Rozumiem doskonale, wszystkie moje 4 negatywne opinie są od takich właśnie złośliwych partaczy...
    Jest niestety także druga strona medalu. Kto kiedyś sprzedał coś za co kupujący nie zapłacił bo się po prostu rozmyślił to wie o czym piszę. Dostałem też kiedyś negatywa za to, że nie zgodziłem się na odbiór osobisty. Oczywiście o żadnym odbiorze osobistym w aukcji nie było mowy. Jak rozumiem, że klient nasz pan ale bez przesady.
    Najlepsze i tak są sytuacje, gdy wystawiam coś np. za 1000 zł i dostaję maila bez dzień dobry, cześć ani kuku ryku tylko z tekstem "daję 200 zł". Ręce opadają.

Strona 209 z 222 PierwszyPierwszy ... 109159199207208209210211219 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •