Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 176

Wątek: Studniówka

  1. #161
    Bywalec Awatar Tomek_P
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Wlkp.
    Posty
    106

    Domyślnie

    odświeżę temat.

    Dla zainteresowanych cennikiem "studniówkowym" mam pewną ciekawą informację. Otóż za mój bal fotograf dostał dokładnie 5600 zł. Od tych pieniędzy należy odjąć koszt nagrania 180 płyt dvd ze zdjęciami i video. Dla mnie zawrotna kwota tym bardziej, że gość zmył się na długo przed końcem zabawy :O

  2. #162
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    180płyt? 6 klas? o skubany mnie 3 klasy przyprawiały o zawrót głowy!

    5600/180= 32zł(niecałe nawet)

    32zł od osoby to nie są jakieś duże pieniążki... filmowcy biorą z reguły jakieś 40-45zł a fotograf od 30-40zł z reguły (przynajmniej u mnie)...

    liczmy że płyty go będą kosztowały jakieś 200zł to jest faktycznie brzmi jak niezła kasa, ale zważ na to że przy takiej ilości osób to na prawdę ciężka praca...

    ilość zrobionych zdjęć, późniejsza obróbka, czas spędzony na nagrywanie, amortyzacja sprzętu, ubezbieczenie i wszystkie takie rzeczy go kosztują...


    nie ma co komu wypominać byle by zdjęcia były dobre
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  3. #163
    Coś już napisał Awatar altowiolistka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Warszawa/Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    70

    Domyślnie

    ja dostalam wlasnie zdjecia z mojej studniowki i sie lekko zalamałam...
    tyle kasy a foty nawet technicznie są straszne.

  4. #164
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków i okolice
    Wiek
    39
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez altowiolistka Zobacz posta
    ja dostalam wlasnie zdjecia z mojej studniowki i sie lekko zalamałam...
    tyle kasy a foty nawet technicznie są straszne.
    Zazwyczaj czym więcej się wie/umie na danym temat tym więcej się wymaga od innych ;-)
    C EOS 5D MK II C | EOS 40 D | T 28-75 f/2.8 | C 85 f/1.8 | C 70-200/4.0L | S 30/1.4 |S 50/1.4 | C 10-22 f/3.5-4.5 | C 580EX
    http://magix.digart.pl/

  5. #165
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    ja juz swoje widzialam tylko w albumie... nie powiem, ze zrobiłabym to lepiej, ale facet z 15letnim stazem mógłby nie walic lampa prosto w twarz...
    dobrze, że chociaż grupowe wyszły...

  6. #166
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie

    niestety, ci najwieksi profesionalisci z "15 letnim" starzem maja czasami mniejsze pojecie o foto jak my tutaj na forum A goscie zarabiaja z takiego kiczu na zycie.......Niektorzy to maja farta i tyle
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  7. #167
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków i okolice
    Wiek
    39
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta
    niestety, ci najwieksi profesionalisci z "15 letnim" starzem maja czasami mniejsze pojecie o foto jak my tutaj na forum A goscie zarabiaja z takiego kiczu na zycie.......Niektorzy to maja farta i tyle
    Mi się wydaje ze przez lata nie mieli konkurencji. Technika cyfrowa, popularyzacja fotografii oraz dostęp do dobrej jakości sprzętu sprawił że ludzie potrafią robić bardzo dobre zdjęcia, które mogą konkurować i nie jednokrotnie znacznie przewyższać prace "zawodowców".
    C EOS 5D MK II C | EOS 40 D | T 28-75 f/2.8 | C 85 f/1.8 | C 70-200/4.0L | S 30/1.4 |S 50/1.4 | C 10-22 f/3.5-4.5 | C 580EX
    http://magix.digart.pl/

  8. #168
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    Swieta racja. Jak pierwszy raz wybieralem sie na impreze z ktorej mialem zrobic reportaz zaden z tz zawodowcow nie chcial nic powiedziec na temat ustawien aparatu czy tez lampy co doprowadzalo mnie do bialej goraczki, nie rozumialem po co takie tajemnice. To bylo w czasach kiedy niewiele tez i w sieci na ten temat mozna bylo wykopac informacji. W sumie to pozniej nawet ich rozumialem ... to byl ich chleb a wypytywalo ich wielu
    Canon FF

  9. #169
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magix Zobacz posta
    Mi się wydaje ze przez lata nie mieli konkurencji. Technika cyfrowa, popularyzacja fotografii oraz dostęp do dobrej jakości sprzętu sprawił że ludzie potrafią robić bardzo dobre zdjęcia, które mogą konkurować i nie jednokrotnie znacznie przewyższać prace "zawodowców".
    chę?!

    to fotograf panuje nad kadrem,kompozycją i światłem a nie dobrej jakości sprzęt.. dzięki temu, że dostęp do dobrego srzętu jest łatwiejszy wcale nie jest łatwiej zrobić dobre ujęcie...


    zawodowiec według słownika to osoba, która na siebie zarabia fotografią, a nie ten kto umie robić zdjęcia bo to są dwa różne pojęcia... bardzo często zdarza się, że amatorzy dla których foto to hobby i sposób na stres robią pracę o których wcześniej wspomniani pro mogą tylko marzyć...


    pracowałem na studniówce z kamerzysto-fotografem (nas dwóch na kilka klas) i gość odwalał kicz jakich mało (lampa na wprost przesłona 7,1 w dosyć ciemnym pomieszczeniu) i świntuszył względem dziewczyna, a gdy zobaczyłem film to było dosyć podobnie... a gość ma wypełniony kalendarz na śluby/studniówki/komunie i zarobił sobie na BMW E46 i kupę sprzętu... tak więc na prawdę nie ma reguły...
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  10. #170
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Studniówki to nie talent i warsztat, ale układ fotograf - dyrekor - wychowawca.

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •