Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 83 z 183 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #821
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    A taki Dell U2412M nada się w ogóle pod zdjęcia, czy olać go i iść wyżej? Plus, że jest tani, jest IPS, jest 16:10. Gdzieś wyczytałem że ma srebrzyste rogi i nie ma prawdziwych 8 bitów tylko 6, a 8 sztucznie dorabiane. czy to będzie widać przy łagodnych gradientach/niebo itp?

  2. #822
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    A jak się spisuje NEC EA273WM? Wiem, że to monitor biurowy, ale teraz pracuję na NECu 2170nx i choć oczywiście ideał to to nie jest, ale dla mnie przez długi czas był ok, każda zmiana na lepsze lub nawet to samo ale większe będzie dla mnie akceptowalna. To jednak sprzęt sprzed paru lat i choć wtedy był polecany do foto, to teraz wymagania poszły w górę, więc może monitory biurowe mu nie ustępują.

  3. #823
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez luc_october Zobacz posta
    A taki Dell U2412M nada się w ogóle pod zdjęcia, czy olać go i iść wyżej? Plus, że jest tani, jest IPS, jest 16:10. Gdzieś wyczytałem że ma srebrzyste rogi i nie ma prawdziwych 8 bitów tylko 6, a 8 sztucznie dorabiane. czy to będzie widać przy łagodnych gradientach/niebo itp?
    To jeden z najgorszych monitorów na IPS jakie w życiu widziałem, w pierwszym momencie myślałem że to TN. Szkoda 1000PLN na tą tajwańską imitację chińskiej podróbki monitora.


    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    A jak się spisuje NEC EA273WM?
    Wielka, 27 calowy TN o niskiej rozdzielczości - coś, co prześladuje mnie w koszmarach sennych.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 09-11-2012 o 19:38

  4. #824
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Postanowiłem sprzedać swój monitor Eizo S1932 i kupić monitor który będzie można skalibrować sprzętowo, a tym samym uzyskać lepsze odwzorowanie kolorystyczne, zwłaszcza szarości i przejść tonalnych. Mam sporo czarno-białych skanów do obrobienia i zależy mi na jak najprecyzyjniejszym pokazaniu tonalności i szczegółow w cieniach na monitorze. Myslę o EIZO FlexScan SX2262W-BK. Czy kupię coś lepszego w tej cenie (3000-3200zł) w przekątnej ekranu 22-24" ?

  5. #825
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Wielka, 27 calowy TN o niskiej rozdzielczości - coś, co prześladuje mnie w koszmarach sennych.
    No fakt, nie wiem jak przeoczyłem, że to TN.
    A Dell U2711 będzie lepiej świecił od mojego 2170nx?

  6. #826
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    No fakt, nie wiem jak przeoczyłem, że to TN.
    A Dell U2711 będzie lepiej świecił od mojego 2170nx?
    Do pewnego stopnia - tak.

    U2711 ma dwie zasadnicze wady. Pierwsza to mura chrominancji wynikająca z faktu, że jest to szerokogamutowy monitor bez układu elektronicznej kompensacji równomierności podświetlenia - pod tym względem będzie gorzej, niż w normalnogamutowym 2170nx.

    Kolejna to skopany tryb "Custom". Monitor ma nieźle zlinearyzowane tryby AdobeRGB i sRGB, w których jednak nie można kalibrować barwy bieli, oraz tryb "Custom" w którym wprawdzie można kalibrować biel, ale linowość jest b. kiepska.

    Jeśli będziemy w stanie przejść do porządku dziennego nad faktem, że lewa strona ekranu ma inny odcień niż prawa, a obie tak czy owak mają inny odcień niż papier, to można brać

  7. #827
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Jeśli będziemy w stanie przejść do porządku dziennego nad faktem, że lewa strona ekranu ma inny odcień niż prawa, a obie tak czy owak mają inny odcień niż papier, to można brać
    A jakiej mniej więcej różnicy można się spodziewać? W delta e.

  8. #828
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Bez kompensacji monitor normalnogamutowy ma zwykle w chrominancji odchyłkę ok. 1-2 dE, szerokogamutowy 4-5dE, zwykle jeden bok jest bardziej różowy lub żółtawy, drugi zielonkawy lub niebieskawy.

    Wielu użytkowników kupujących drogie monitory o poszerzonym gamucie wściekało się, że mają one wyraźne przebarwienia, których nie mieli w tanim syfiszczu - niestety podświetlenie monitorów szerokogamutowych powoduje, że są one bardziej podatne na wady tego typu i bez elektronicznej kompensacji praktycznie nie ma w ich przypadku szans na równomierność.

  9. #829
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Bez kompensacji monitor normalnogamutowy ma zwykle w chrominancji odchyłkę ok. 1-2 dE, szerokogamutowy 4-5dE, zwykle jeden bok jest bardziej różowy lub żółtawy, drugi zielonkawy lub niebieskawy. .
    Uuu ... to rzeczywiście dużo wydaje się, chyba jednak podziękuję za taką imprezę. Dzięki za odpowiedzi.

  10. #830
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez renes Zobacz posta
    Postanowiłem sprzedać swój monitor Eizo S1932 i kupić monitor który będzie można skalibrować sprzętowo, a tym samym uzyskać lepsze odwzorowanie kolorystyczne, zwłaszcza szarości i przejść tonalnych. Mam sporo czarno-białych skanów do obrobienia i zależy mi na jak najprecyzyjniejszym pokazaniu tonalności i szczegółow w cieniach na monitorze. Myslę o EIZO FlexScan SX2262W-BK. Czy kupię coś lepszego w tej cenie (3000-3200zł) w przekątnej ekranu 22-24" ?
    Doradzi ktoś? Przed świętami chciałbym kupić nowy, nie wiem czy warto go brać...

Strona 83 z 183 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •