Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 181 z 183 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 801 do 1 810 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1801
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 090

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    nie miałem, ale tak a propos wielkości monitora vs rozdzielczość, to nie wyobrażam sobie pracować na 4k 27" w Win10. Ustawienie wielkości ikon na Bardzo duże i tak są małe na 32", a na 27 byłyby jeszcze mniejsze. Nie wiem czy w Win11 można już sobie dowolnie powiększać ikony i podglądy plików?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #1802

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    W pracy mam 2x 27" a rozdzielczość zabojcze full hd .. 1920x1080
    W win11 czcionki wyglądają jakby miały awarię.
    Kto na taki monitor daje marne fhd... A takich monitorów jest sporo w sprzedaży

  3. #1803
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 678

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Poczytaj na mva.pl np. https://mva.pl/viewtopic.php?p=68329...=PA329C#p68329 lub https://mva.pl/viewtopic.php?p=70079...=PA329C#p70079

    Ja bym się nie pchał w nic innego niż NEC lub EIZO jeśli priorytetem jest foto.

  4. #1804
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Poczytaj na mva.pl np. https://mva.pl/viewtopic.php?p=68329...=PA329C#p68329 lub https://mva.pl/viewtopic.php?p=70079...=PA329C#p70079

    Ja bym się nie pchał w nic innego niż NEC lub EIZO jeśli priorytetem jest foto.
    Dzięki za linki, chciałem trochę zaoszczędzić, aktualnie mam EIZO 24 cal i 19 Cali, wcześniej myślałem o EIZO 2740 do obecnego CX-a, niestety EIZO na tą chwilę za drogi. Później wybór padł na NEC-a EA271U-BK ColorTuned z SVII, zacząłem oglądać 32 cali i tak mnie to zainteresowało, wygląda na to, że główni gracze to EIZO i NEC.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    nie miałem, ale tak a propos wielkości monitora vs rozdzielczość, to nie wyobrażam sobie pracować na 4k 27" w Win10. Ustawienie wielkości ikon na Bardzo duże i tak są małe na 32", a na 27 byłyby jeszcze mniejsze. Nie wiem czy w Win11 można już sobie dowolnie powiększać ikony i podglądy plików?
    Kiedyś z tego względu zrezygnowałem z 27 cali przy rozdzielczości 2500 na rzez 24 cali, na MAC-u ładnie to wszystko wyglądało ale na Windows chyba 7 wtedy słabo było.

  5. #1805
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 090

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    szukałem NECów 32" 4k pod foto i nie znalazłem
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #1806
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 678

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Dzięki za linki, chciałem trochę zaoszczędzić, aktualnie mam EIZO 24 cal i 19 Cali, wcześniej myślałem o EIZO 2740 do obecnego CX-a, niestety EIZO na tą chwilę za drogi. Później wybór padł na NEC-a EA271U-BK ColorTuned z SVII, zacząłem oglądać 32 cali i tak mnie to zainteresowało, wygląda na to, że główni gracze to EIZO i NEC.
    Obawiam się, że możesz się rozczarować taką przesiadkę, ale jeśli kusi, kup przez neta, w razie czego odeślesz.

  7. #1807

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    @cauchy
    Fajne zestawienie listy monitorów profesjonalnych:
    https://www.displayninja.com/professional-monitor-list/
    Może coś znajdziesz tam dla siebie.

  8. #1808
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 360

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Można rozważyć 2 monitory trochę mniejsze, teraz każda karta graficzna to obsługuje. Odkąd, trochę przypadkiem, mam dwa, nie chciałbym wrócić do jednego. Gdy miałem awarię kompa i przez chwilę musiałem robić na jednym, męczyłem się.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #1809
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 090

    Domyślnie Monitory - porady, problemy itd. część II

    Nie mogłem dojść do ładu z kolorami w Benq i skusiłem się jeszcze na Asusa Proart PA329C.
    Dziś przyjechał i siedziałem znów kilka godzin, oba porównując:
    - Asus mimo gorszego interfejsu ma więcej opcji konfiguracji kolorów, jasności, saturacji itp.
    - Asus jest nieco większy przez większe ramki, i grzeje jak kaloryfer, Benq jest fajny bezramkowy i kompletnie zimny - tu plus dla Benq
    - Benq jest znacznie bardziej intuicyjny z tym fajnym pilotem, Asus ma kiepski interfejs
    - oba monitory nie mają opcji całkowitego opuszczenia go do samej podstawki
    - kontynuując, Benq ma fajną opcję, że jeśli wciąż jest za wysoko, można go ściągnąć ze stojaka i postawić na biurku, Asusa niestety trzeba o coś oprzeć.
    - ostrość obrazu, detale na tym samym poziomie
    - może jestem przeczulony, albo nie wiem, co ale Benq ma lewy dolny róg nieco niedoświetlony, a Asus ma lewą połowę panelu ciut ocieploną w porównaniu do prawej (to są serio drobiazgi, normalny user never ever nie zwróciłby uwagi)

    Ze względu na lepsze parametry odwzorowania kolorów i 100% Adobe RBG pewnie zostanę z Asusem.


    I jeszcze refleksja na koniec.
    Jako że przyjemność porównania kosztowała mnie prawie 9k, i jeden z monitorów musze zwrócić, to że straciłem ładnych parę godzin nad kompletnymi duperelami, dziś znów dotarło do mnie, że za bardzo się rozdrabniam nad hobby, a za mało skupiam nad rzeczami w życiu ważniejszymi. Tak więc możliwe, że w I poł. tego roku już nic nowego z arsenału nie wpadnie. Mam po prostu ważniejsze rzeczy na głowie, i postaram się docenić to co już mam, nie narzekając na Sigmę z małorozdzielczym R6
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #1810
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    778

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Pisaliśmy już ale ciesze się, że wybrałeś Asusa, całościowo wydaje się lepszym wyborem a jak ceny są praktycznie równe to nie ma się co zastanawiać "jeno brać co lepsze"

Strona 181 z 183 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •