Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 123 z 183 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 221 do 1 230 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1221

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    aleś ty niezaradny;-)
    Wex Photographic - Digital Camera, Digital SLR Cameras, Lens, Canon, Nikon
    nec - nec prices & reviews on ShopMania - ShopMania
    eizo | eBay
    sorry, więcej mi się szukać nie chce. a te 2 minuty które poświęciłem to i tak za dużo

  2. #1222
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    @jaroz 2 minuty to zdecydowanie za malo okazuje sie, zeby przeczytac o co pytam i sensownie na pytanie odpowiedziec.

  3. #1223

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez kwazar11 Zobacz posta
    @jaroz 2 minuty to zdecydowanie za malo okazuje sie, zeby przeczytac o co pytam i sensownie na pytanie odpowiedziec.
    wystarczy 2 minuty, ale odpowiadam tylko w tematach na których się znam. a lenistwo tępić należy.

  4. #1224
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez kwazar11 Zobacz posta
    Hej,

    Doszedlem do wnioslu ze pozbede sie jednego z delli i wymienie go na Eizo lub Nec'a, ktore tutaj polecacie. Nowy monitor moze byc slabszy do pracy lub gier ale chce zeby byl dobry do obrobki. Istotna jest jego cena calkowita, czyli np monitor + kalibrator vs softwarowa kalibracja w drozszym modelu itd. Podkreslam, ze na zdjeciach nie zarabiam. Jestem jednak w stanie zaplacic za dobry monitor.
    Dodatkowo, mieszkam w Irlandii, i nie widze zeby mozna tutaj bylo kupic Eiso lub Nec'a. Mozecie polecic jakies wysylkowe sklepy w Europie?

    Pozdrawiam.
    Ja swojego Neca PA231W jak i kalibrator I1 Display Pro kupowałem przez Ebay. Możesz też sprawdzić na amazonie. Również do Irlandii.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  5. #1225
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Hej,

    Dziekuje za podpowiedzi. Koniec koncow zamowilem cx240 z Welcome to Native Digital. UK-based online reseller for Eizo, NEC, X-Rite and Datacolor products.

    W promocji kosztuje 772.80 funtow. W cenie jest juz ColorNavigator oraz dostawa nastepnego dnia.


    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez kwazar11 ; 06-11-2013 o 13:02

  6. #1226

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cześć,
    Piszę bo jestem strasznie niezdecydowany i mimo, że starałem się zgłębić wszystkie tajniki wiedzy o monitorach nie jestem tego w stanie ogarnąć.
    Mój problem polega na tym, że pracuje obecnie na imacu dalszej części dla czego chciałbym to zmienic chyba nie musze tłumaczyć.
    W każdym razie przy trójce dzieci i wciąż ubogim asortymencie sprzętowym musze bardzo rozważnie wydawać pieniądze i w tym przypadku muszę wybierać między obiektywem a jakością obrobki oddawanych fotografii, tutaj kluczowe słowo także ślubnych.
    Zanzaczyłem, że ślubnych bo rozumiem, że to może mieć kluczowe znaczenie przy wyborze między srgb a adobe rgb.
    Oczywiście nie chciał bym wydać na monitor więcej niż 2000 ale rozumiem, że może być to niemożliwe i jestem na to także przygotowany
    Kalibrator 1d pro jest, (jak by co) chociaż i tak zastanawiałem się czy nie oddac monitora wcześniej do labu, żeby nie mieć wątpliwości co do kalibracji.
    No i nie chciał bym żeby był mniejszy niż 24" oczywiście jeśli byłaby jakaś 23 perełka za 2000 to bym nie marudził ale nic takiego nie widziałem.
    Czytałem oczywićście też ten wątek MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki ale ponieważ nie miałem doświadczenia z żadnym z tych monitorów to ciężko wybrać, bo gdybym miał kupować na własną rękę kupił bym Dell U2711 ale już się naczytałem że to nie najlepszy wybór
    W każdym razie będę wdzięczny za każdą propozycję i uwagę.
    z góry dziękuje!

  7. #1227

  8. #1228
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Bomba Zobacz posta
    Zanzaczyłem, że ślubnych bo rozumiem, że to może mieć kluczowe znaczenie przy wyborze między srgb a adobe rgb.
    Oczywiście nie chciał bym wydać na monitor więcej niż 2000 ale rozumiem, że może być to niemożliwe i jestem na to także przygotowany
    EIZO Coloredge CS230. Lekko pow 2 tys. Nic lepszego nie ma poniżej 3 tys zł.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  9. #1229

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Wielkie dzięki za odp, ale właśnie tu sie pojawia pytanie Jaka jest różnica miedzy np tym eizo o którym piszesz Tom01 a np nec'em o którym piszą tu czyli konkretnie P232. No i jak to jest z tym srgb? moze warto jednak dołożyć z 500 lub wiecej dla adobe rgb? Albo właśnie w czym będzie lepszy ten Eizo od wspomnianego della?
    Ostatnio edytowane przez Bomba ; 10-11-2013 o 23:01

  10. #1230
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    EIZO CS230 w stosunku do NEC P232W
    + Możliwość legalnego odblokowania pełnej sprzętowej kalibracji.
    + Wbudowany czujnik utrzymujący parametry po kalibracji.
    + Lepsza gwarancja.

    EIZO CS230 w stosunku do DELL U2711
    + Jak wyżej i dodatkowo:
    + Nie ma kolorowych plam.
    + Nie ma zaświetlonych narożników.
    + Ma normalną regulację.
    + Ma poprawną gammę.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

Strona 123 z 183 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •