Strona 60 z 163 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #591
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Olka i Jacek Zobacz posta
    Zobacz LowePro Flipside 400 AW. Pakuję do niego to, co we wcześniejszym poście (#568) w tym wątku napisałem. S120-400 ma zapięty uchwyt statywowy i osłonę p-słoneczną w położeniu "transportowym", zresztą pozostałe szkła też mają osłony "tyłem do przodu". Myślę, że dasz radę się zmieścić.
    dzieki za podpowiedz. przejrzalem jeszcze na uparciocha niesmiertelne cambags.com i taschenfreak.de i natknalem sie na takie cos:

    oryginal: LOWEPRO PHOTO TREKKER II AW

    i ten sam numer, ciut mniej wygodnie, daje sie zrobic w Verteksie. takze kasa zostaje w kieszeni
    www albo tez flickr

  2. #592
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Więcej kasy zostanie po zakupie tego Lowepro CompuTrekker AW (Canon) Recenzje - Kamera Cambags.com zasobów workowe.

    Na alledrogo chodziły za śmieszne pieniążki (nowy 350, niemal nowy 150-200). A skubaniec mocny jest, 4 rok nie mogę rozwalić. Mieszczę na luzie całą stopkę.

    ps. Recenzja: Lowepro CompuTrekker AW - Testy - akcesoria - Swiatobrazu.pl
    5d2 wchodzi z gripem, ale puszką u dołu plecaka, jest luz, nie wystaje. Recenzenci nie wpadli na pomysł reorganizacji przegródek
    Ostatnio edytowane przez kosdkp ; 05-02-2013 o 22:16

  3. #593
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez waka Zobacz posta
    Plecak odpada z tego powodu, że czasem na plecach nosze ze 20kg w innym plecaku. Chyba najrozsądniejszym wyjściem będzie noszenie aparatu i obiektywu na górze w zwykłym plecaku
    W góry aparat tylko w plecaku, ale niekoniecznie fotograficznym . Zależy od charakteru wycieczki. Czy nosisz wielkiego transportowca, czy jednodniowy, lekki, mały - moim zdaniem jak najmniejszy futerał na sprzęt i do komory, owinięte polarem, koszulką, czapką. No i redukcja ilości sprzętu. Jeśli celem są góry jako takie - najwyżej jeden obiektyw na zmianę. Jeśli celem zasadniczym są zdjęcia - można zmienić proporcje. Ale... Np zimą żaden najlepszy 1DX z najdroższym obiektywem czterech liter Ci nie uratuje, a termos z herbatą, dodatkowa odzież, raki i czekan, NRC i czołówka - już mogą

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Lafar Zobacz posta
    Witam. Poszukuje wygodnego, nierzucającego się w oczy, raczej dwukomorowego plecaka (ewentualnie jednokomorowy z dużą ilością kieszeni na filtry, karty, ładowarki, notes, dokumenty). Najważniejszy warunek - jeden z wymiarów nie możne przekraczać 20 cm. Ostatnio często podróżuję po krajach gdzie przy przelotach jest to sprawdzane. Przy ostatniej podroży 3 razy zmuszony bylem do przepakowania sprzętu - a ja, jak chyba każdy z nas, nie lubię się z nim rozstawc . Plecak ma pomieścić:
    5d mk II
    17-40L f/4.0
    24-105L f/4.0
    70-300L f/4-5,6
    50 f/1,4
    lampka 580 EX II
    Do tego dwie ładowarki, zestaw filtrów LEE 8szt z holderem i inne niezbędne pierdoły - do zapakowania w drugiej komorze.
    Obiektywy z założonymi odwrotnie osłonami. Oczywiście mocowanie statywu. Plecak ma być wygodny, raczej z pasem biodrowym - na plecach po 4-6h dziennie, dużo marszruty i wspinaczki.
    Pozdrawiam
    Rafał
    A rozważałeś nieprodukowany już plecak LowePro Rover Plus AW? Opis masz np. tutaj: http://www.cyfrowe.pl/archiwum/aparaty/lowepro-rover-plus-aw.html
    Ha, a ja właśnie chcę go sprzedać, bo nie używam

  4. #594
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Macałem dzisiaj w sklepie torbę LowePro Stealth Reporter D550 AW i jedyne, co mnie niepokoi (oprócz ceny :-o), to grubość - a właściwie cienkość - ścianek zewnętrznych. Czy ktoś z Szanownych ma / miał takową i byłby gotów podzielić się swoimi wrażeniami?
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  5. #595
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    przejrzalem jeszcze na uparciocha niesmiertelne cambags.com i taschenfreak.de i natknalem sie na takie cos:


    oryginal: LOWEPRO PHOTO TREKKER II AW
    Tu się o noszenie Canona pytają, a Ty im plecak do Nikona sugerujesz. I to jeszcze spakowany po niemiecku
    A ciut poważniej - fajnie zagospodarowana przestrzeń - każdy cm3 . Tylko w tego rodzaju plecakach chyba bezpieczniejszy (klapa sprzętowa od strony pleców) jest LowePro Flipside 400 AW:

    https://www.google.pl/search?hl=pl&q...2F%3B500%3B375

    Przy przekładaniu sprzętu możesz plecak trzymać na pasie biodrowym - nie musisz go np. taplać w błocie . Mialem 3 plecaki - ten (używam go bardzo często), LowePro Rover Plus AW (bardzo wygodny system nośny, bardzo pakowny, ale dla mnie za duży - chcę go sprzedać, bo nie używam) oraz NG 5162 (sprzedałem, bo to dla mnie była bardziej fanaberia niż plecak ). A rzeczony Flipside nie dość, że ma porządną komorę na sprzęt, to i pozostałe rozwiązania są niezłe.
    Ostatnio edytowane przez Voyager70 ; 07-02-2013 o 10:39

  6. #596
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Vanguard Up Rise 45 ( II generacja już nawet ) vs Benro Beyond B-200. Czas leci i produkty też się zmieniają. Wymiarowo pasuje mi Benro ( i cena mniejsza). Zastanawiam się jednak czy jest na tyle różnica w jakości wykonania, aby dołożyć do Vanguarda. Jeśli ktoś mił by możliwość porównania obu plecaków to bardzo proszę o opinie.

  7. #597
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Benro nie miałem, ale torbę vanguarda cioram niemal codziennie jako torba na uczelnie/ laptopa/ foto i wygląda praktycznie jak nowa (poza przybrudzeniami).
    Także ja byłbym za Vanguardem

  8. #598
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Dzięki za odpowiedź. To mnie nie dziwi. Vanguard powszechnie uznawany jest za solidniejszą firmę. Moje pytanie jest w kwestii czy Benro ( a konkretnie wymieniony model) na tyle odstaje, że bardziej opłaca się dołożyć kasę czy nie.

  9. #599
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Jasper Zobacz posta
    Vanguard Up Rise 45 ( II generacja już nawet ) vs Benro Beyond B-200. Czas leci i produkty też się zmieniają. Wymiarowo pasuje mi Benro ( i cena mniejsza). Zastanawiam się jednak czy jest na tyle różnica w jakości wykonania, aby dołożyć do Vanguarda. Jeśli ktoś mił by możliwość porównania obu plecaków to bardzo proszę o opinie.
    A to oglądałeś? Pod każdym względem lepszy:
    Lowepro Flipside 400 AW - Plecak - Fotozakupy.pl
    p.s. I nie pracuję dla LowePro, choć używam plecaka (tegoż), torby, pasa i kompletu futerałów

  10. #600
    Bywalec Awatar Jasper
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    65
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Tak. Bardzo fajny. Dzięki. Wybór dwóch, o których pisałem związany jest z takim bajerem w postaci bocznej klapki z szybkim dostępem do body. To mi się przyda i dlatego nieco zawęziłem. Wiem, że typu slim jest coraz więcej na rynku , ale zbyt mały slim mnie nie urządza.

Strona 60 z 163 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110160 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •