Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 123

Wątek: O wypłatach słów kilka :).

  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Zgadza się, że urzędnicy często nie są pomocni, ale i petenci często nie grzeszą już na wstępie kulturą.
    Dokładnie tak ,polać mu .
    Pracuje w handlu i czasem aż mnie krew zalewa jakimi ludzie są chamami , zwłaszcza (i znów tu się pojawią nieszczęsne kasjerki )kobieta prosi go o dowód osobisty bo koleś kupuje sprzęt za 5tyś i płaci kartą.A ten burak na nią z mordą .
    Co do urzędników to często jest tak (co najmniej w moim wypadku mam22lata)
    że jak idę coś załatwić to czuje się tak jak bym był intruzem który przerwał jej piłowanie paznokci.
    No ludzie to że jestem młody i na takiego wyglądam to nie znaczy że mam mnie traktować jak intruza zwłaszcza że Ja staram się być dla niej miły .
    Uff ulżyło mi

  2. #112
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    z 25% chyba grubo przesadziłeś, jak liczę na oko to wychodzi mi jakieś 15%. Ale z drugiej strony przecież jest gro firm, które mają premie i inne pierdoły, a więc to nie jest takie czarno-białe.
    A i czasem te premie w firmach osiągają poziom powyżej 50% płacy co w budżetówce ma miejsce sporadycznie.
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  3. #113
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Co do tych urzędników to ja bym nie generalizował. Bardzo często np. w skarbówce spotykam się z życzliwą pomocą. Oczywiście trafiają się tzw. klasyczne "biurwy" ale mam wrażenie, że to już powoli pokolenie odchodzące.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zigi Zobacz posta
    A i czasem te premie w firmach osiągają poziom powyżej 50% płacy co w budżetówce ma miejsce sporadycznie.
    W sektorze prywatnym tak wysokie premie też są raczej sporadyczne. Chyba, że mówimy o osobach zajmujących się sprzedażą, ale wówczas to nie premia tylko prowizja. W takich przypadkach z reguły podstawa jest odpowiednio niska.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  5. #115
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    z 25% chyba grubo przesadziłeś, jak liczę na oko to wychodzi mi jakieś 15%. Ale z drugiej strony przecież jest gro firm, które mają premie i inne pierdoły, a więc to nie jest takie czarno-białe.
    Sama trzynastka już robi >8%, więc jeśli przesadziłem, to niewiele. Wiadomo - nie w każdym zakładzie jest tak samo, ale nie wziąłem tego całkiem z sufitu.
    Żona pracuje w takiej sprywatyzowanej (obecnie) spółce akcyjnej i zawsze jak narzeka na zarobki, to posługuje się tym, co ma w umowie o całej reszcie zapominając ;-)
    Szeregowy pracownik faktycznie kokosów nie ma, ale socjal jak za "starych dobrych czasów". Do tego tak naprawdę całą robotę odwalają tam tylko ludzie "z zewnątrz", cała masa pociotków, znajomych itp. zazwyczaj zajmuje się robieniem wiatru wokół własnej osoby i narzekaniem jak to dużo obowiązków im zrzucono na głowę.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co do tych urzędników to ja bym nie generalizował. Bardzo często np. w skarbówce spotykam się z życzliwą pomocą. Oczywiście trafiają się tzw. klasyczne "biurwy" ale mam wrażenie, że to już powoli pokolenie odchodzące.
    No to już wiesz skąd się bierze różnica między jednym urzędnikiem a drugim.
    Ten pierwszy po prostu nie czuje się tam pewnie, bo nie ma pleców.
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 05-08-2011 o 13:47
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    U mnie największe problemy w kontakcie z urzędami/obsługą klienta mam w służbie zdrowia i w zarządzie dróg i mostów.

    W służbie zdrowia mam często "szczęście" trafić Panią w rejestracji, która co najmniej jest sfrustrowana lub coś w ten deseń. Ja nazywam je wampirami energetycznymi, bo po takiej krótkiej rozmowie przez telefon lub bezpośrednio odechciewa mi się czegokolwiek. Ja nie oczekuję od tej Pani niczego innego tylko odrobiny normalności, skoro ja rozmawiam z nią normalnie.

    Inna sprawa, że rejestracje, różnego rodzaju biura obsługi klienta etc. są często miejscem możliwości do wyżycia za wszystkie niepowodzenia, dla nie których frustratów.

    Zarząd dróg i mostów w moim mieście to historia na odrębna opowieść. W skrócie żeby trafić do konkretnej osoby dzwoniąc, trzeba się przebić przez 3 inne telefony. Jeden gość jak już słyszy moje nazwisko (to już w końcu ten konkretny) ma dość. Bo przecież ja żądam rzeczy niemożliwych tj. żeby parking czy ulica pod moim domem wyglądała przynajmniej bardzo podobnie do stanu z przed awarii.

    Dziwi mnie jedno jako osobę też pracującą w budżetówce; jak ja bym odebrał robotę dotycząca powiedzmy sieci, a dalej kable z ściany by wystawały to myślę, ze było by to moje ostatnie zadanie. Tutaj jest z tym problem, po naprawie parking wygląda jak droga gruntowa, a bruk leży na kupce obok. I tak można miesiącami.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Sama trzynastka już robi >8%, więc jeśli przesadziłem, to niewiele. Wiadomo - nie w każdym zakładzie jest tak samo, ale nie wziąłem tego całkiem z sufitu.
    Żona pracuje w takiej sprywatyzowanej (obecnie) spółce akcyjnej i zawsze jak narzeka na zarobki, to posługuje się tym, co ma w umowie o całej reszcie zapominając ;-)
    Szeregowy pracownik faktycznie kokosów nie ma, ale socjal jak za "starych dobrych czasów". Do tego tak naprawdę całą robotę odwalają tam tylko ludzie "z zewnątrz", cała masa pociotków, znajomych itp. zazwyczaj zajmuje się robieniem wiatru wokół własnej osoby i narzekaniem jak to dużo obowiązków im zrzucono na głowę.
    [...].
    No mi dalej wychodzi w granicach 15%, ale może tak biednie tylko w sądach.

    Masz sporo racji w tym, że często podając zarobki pracownicy budżetówek podają tylko pensje. Ja nie czuje żebym miał na głowie za dużo roboty, ale żebym leżał też nie. Inna sprawa, że mój charakter pracy jest nierówny, tydzień z roboty jak na lekarstwo, kolejny tydzień taki, że nie wiem za co mam się zabrać, żeby tylko się wyrobić.
    Ostatnio edytowane przez Merauder ; 05-08-2011 o 13:54 Powód: Automerged Doublepost
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Inna sprawa, że mój charakter pracy jest nierówny, tydzień z roboty jak na lekarstwo, kolejny tydzień taki, że nie wiem za co mam się zabrać, żeby tylko się wyrobić.
    Wszędzie tak jest. Możesz poznać po zmianach mojej aktywności na forum
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  8. #118
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    W sektorze prywatnym tak wysokie premie też są raczej sporadyczne. Chyba, że mówimy o osobach zajmujących się sprzedażą, ale wówczas to nie premia tylko prowizja. W takich przypadkach z reguły podstawa jest odpowiednio niska.
    Mogę się mylić. Trzeba by GUS zagonić do roboty . Bo inaczej kręcimy się pewnie wokół swoich znajomych co faktycznie może być mało miarodajne. Chyba że piszesz na podstawie jakiś materiałów?
    Ostatnio edytowane przez Zigi ; 05-08-2011 o 14:20
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zigi Zobacz posta
    Mogę się mylić. Trzeba by GUS zagonić do roboty . Bo inaczej kręcimy się pewnie wokół swoich znajomych co faktycznie może być mało miarodajne. Chyba że piszesz na podstawie jakiś materiałów?
    W istocie nie ma to znaczenia. Ważne, żeby do ewentualnych porównań wśród znajomych brać kwotę, która widnieje na rozliczeniu rocznym.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    W sektorze prywatnym tak wysokie premie też są raczej sporadyczne. Chyba, że mówimy o osobach zajmujących się sprzedażą, ale wówczas to nie premia tylko prowizja. W takich przypadkach z reguły podstawa jest odpowiednio niska.
    Niestety trochę się mylisz w sklepie w którym Ja pracuje jest inaczej,nie chcę pisać jaki jest to sklep dodam że jest to duża europejska sieć handlująca elektroniką.
    Przykład sprzedawca sprzętu fotograficznego ma zrobić plan sprzedaży na miesiąc ,dajmy na to luty.Plan wynosi 135tyś a on z tego ma 125zł BRUTTO!!!
    Co do podstawy to nie jest tak wysoka jak by się wydawało . I jak jest motywacja zerowa bo można zrobić 200% czyli 270tyś i wtedy dostaniesz 250zł BRUTTO!!! Owszem są i artykuły premiowane itp ale tam temat wygląda podobnie, więc nie jest tak różowo .

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •