Pokaż wyniki od 1 do 10 z 206

Wątek: Dyskusja o zasadach "Szkoła fotografii CB"

Widok wątkowy

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Talking Dyskusja o zasadach "Szkoła fotografii CB"

    Witam,
    niedawno AGO zapodał pomysł, który chyba powoli się materializuje, a nazywający się Baza wiedzy. Przyszła mi do głowy szalona myśl , która może okazać się bardzo ciekawym, oryginalnym i przede wszystkim wyczekiwanym pomysłem.

    Mamy na forum sporo świetnych, doświadczonych fotografików, często zawodowców, a czasami tylko amatorów, którzy jednak świadomie dążą do swojego fotograficznego celu i mają już sporą wiedzę praktyczną. Reportaz, fotografia ślubna, teatr, zdjęcia nocne, sport, landszafty, ptaki, samoloty.

    Co myślicie o pomyśle internetowej szkoły fotografii prowadzonej przez nas samych . Polegało by to na prezentowaniu jednego, starannie wybranego i ciekawego technicznie i wizualnie zdjęcia i dokładny opis autora dotyczący okoliczności, zamiarów, intencji i całej otoczki "mentalnej". Do tego konkretny opis techniki i zastosowanych trików, dający taki a nie inny efekt wizualny. Myślę, że raczej nie będzie tu osób, które nie zgodziłyby się zdradzić choćby małego sekretu swojego warsztatu, a większość zrobi to bez żadnych oporów. Chodzi o konkretny jeden przykład, z kompletną analizą (choćby krótciutką i prostą) - wielu może się zdziwić, o czym należy pamiętać :wink:

    Oczywiście, potrzeba mądrej moderacji, bo forum rośnie i mogą się pojawić tfurcy próbujący trollować i niszczyć nam forum, a nie dzielić sie swoją wiedzą i umiejętnościami. Widziałbym to raczej jako przygotowanie fotki i jakiegoś szkicu, akceptacji przez moderatora i publikacji ewentualnie z linkowaniem do podobnych tematów i rozwinięć podobnych tematów w sieci. Można zrobić wątek z listą życzeń forumowiczów do konkretnych osób czy zdjęć.


    Co myślicie?

    P.S> wpadłem na taki pomysł, oglądając któryś raz zdjęcia Jarka Jaworskiego (a konkretnie papieską pielgrzymkę na Ukrainę) - może pierwsza propozycja na lekcję? W dodatku, gdyby Jarek się zgodził, byłby to start w naprawdę niezłym stylu :grin:
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 26-12-2005 o 21:36
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •