Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 148

Wątek: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    [QUOTE=merida;1125015]Samsung Note to ni to telefon ni tablet. Za duże do kieszeni, ciut za małe do zdjęć i internetu i bateria słaba. W porównaniu do Ipada 2 wyświetlacz jednak zrobił na mnie wrażenie. QUOTE]

    IMHO w dyskusji nie chodziło o małego NOTE, tylko o nową wersję 10" taką z "długopisem" do rysowania
    Do prezentacji zdecydowanie lepszy jest większy ekran, bo 7" to jednak za malo.
    Ostatnio edytowane przez Bolek02 ; 28-11-2012 o 14:53
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  2. #102
    Coś już napisał Awatar efbiaye
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Poznań
    Posty
    91

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    To może się wypowiem, bo korzystam właśnie z iPADa. Wybór nie był przypadkowy, mimo że jestem wielkim zwolennikiem Androida, to jednak jeśli chodzi o wybór tabletu padło na iPada3 z Retiną.

    Głównym przesłaniem była ilość dedykowanego softu właśnie pod konkretne urządzenie. W przypadku Androida obowiązuje polityka, jeden rodzaj softu dla wszystkich urządzeń - przez co na dużym ekranie masz do czynienia z aplikacją telefoniczną. Polityka ta raczej się nie zmieni, a jest ona zwyczajnie wynikiem tego, że Android działa nie na kilku a na kilkuset różnych urządzeń, z różnymi rozdzielczościami i hardwarem.

    Wracając do iPada. Zrobiłem JailBreaka, dzięki temu mam chociażby bezpośredni dostęp do karty pamięci przy pomocy dedykowanego czytnika za paręnaście złotych (pierwszy lepszy: 5w1 Kamera Adapter Czytnik USB SD iPAD 1, 2, 3 (2796428684) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.)

    Jestem w stanie podłączyć aparat po USB lub samą SD i błyskawicznie podejrzeć na dużym ekranie foty (iOS czyta RAWy!). W zupełności mi to wystarczy. Dodatkowo planuję po dokupieniu WiFacza do Canona korzystać zdalnie z aparatu przez przeglądarkę.

    Ostatnia rzecz to walory prezentacyjne. Oglądanie i pokazywanie zdjęć na ekranie z takim PPI to czyta przyjemność.
    5DM3, C24-105/4L, C50/1.4, C70-200/2.8L IS II, C85/1.2L II i inne graty

  3. #103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Niby tyle softu, a nadal nie mogę znaleźć nic ciekawego do pokazywania zdjęć na iPadzie. W końcu robię prezentacje na PC w ProShow, eksportuję jako film HD i tak pokazuję, choć nie ukrywam, że to trochę czasochłonny proces :/
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #104
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Tak z ciekawości: jakich funkcji wy wymagacie od takiego softu, że to dla was taki duży problem?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #105
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Żeby generowala slideshow bardziej dynamiczny niż systemowy...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #106
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez efbiaye Zobacz posta
    W przypadku Androida obowiązuje polityka, jeden rodzaj softu dla wszystkich urządzeń - przez co na dużym ekranie masz do czynienia z aplikacją telefoniczną.
    w Apple'u masz przeciez to samo - aplikacje niededykowane dla ipada a dla ipoona tez sie wyswietlaja w malutkiej wersji...
    www albo tez flickr

  7. #107
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Tak z ciekawości: jakich funkcji wy wymagacie od takiego softu, że to dla was taki duży problem?
    aplikacja zdjecia ma wade taka ze uniemozliwia zaznaczenia wszystkich zdjec, tylko tyle i az tyle, kasowania po kolei kulkuset zdjec to robota glupiego
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Cytat Zamieszczone przez kris75 Zobacz posta
    aplikacja zdjecia ma wade taka ze uniemozliwia zaznaczenia wszystkich zdjec, tylko tyle i az tyle, kasowania po kolei kulkuset zdjec to robota glupiego
    No to wada. Można kasować przez iTunesa.

  9. #109
    Coś już napisał Awatar efbiaye
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Poznań
    Posty
    91

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    @Akustyk zgadzam się, ale o ile mam wybór aplikacji dedykowanej dla iPada, to ją wybiorę - naprawdę rzadko decyduję się na wykorzystanie aplikacji iPhone'owej. Przy Andro dużo rzadziej mam ten komfort i przeważnie jeśli mam wybór to dotyczy on głównie gier niż aplikacji.

    @Cichy osobiście korzystam z systemowej przeglądarki, po sprawdzeniu naprawdę sporej ilości przeglądarek i aplikacji typu portfolio. Wkurzało mnie niemiłosiernie standardowa synchronizacja z itunes. Ogólnie to jestem chory jak muszę zrobić synchro z PC. Itunes to dla mnie samo zło... Tak czy siak, zostałem w końcu przy systemowej przeglądarce fotek (szybkość) a do wrzucania zdjęć na ipada zacząłem używam apki PhotoSync (integruje wrzucone foty z bazą systemową Zdjęć, można wrzucać zdjęcia bezpośrednio do ipada przez panel WWW lub dedykowaną aplikację na WIN/MAC, można je grupować tzn. zakładać Albumy).
    Ostatnio edytowane przez efbiaye ; 29-11-2012 o 02:14
    5DM3, C24-105/4L, C50/1.4, C70-200/2.8L IS II, C85/1.2L II i inne graty

  10. #110
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

    Szczerz mówiąc mało kto lubi synchronizację z iTunes na iPadzie, ale nic nie da takiego obrazu jak Retina w iPad3
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •