Strona 43 z 52 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 516

Wątek: Magic lantern

  1. #421

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cześć.

    Ostatni zainstalowałem sobie na 60D Magic Lantern. Zależy mi głównie na kręceniu filmów poklatkowych.

    I mam parę, które pomogą mi rozjaśnić niejasności. Przede wszystkim chodzi mi o opcje FPS overrride?
    Jak porwanie ustawić "Optimize for:" w instrukcji jest napisane:
    "Low light: use this option for recording timelapse with shutter speed set to 1/fps (360 degrees);" - czy ktoś może mi wytłumaczyć czym są owe 360 stopnie. Owe stopnie występują też, w menu w zakładce. EXPO/Shutter - tam pokazują się rożne wartości stopni, których nie rozumiem.

    I takie pytanie dodatkowe, czy rzeczywiście ten sposób kręcenia timelapsów jest bardziej wydajny dla baterii niż strzelanie zdjęć ?
    Czy jest jeszcze coś ważnego o czym należy pamiętać przy takich kombinacjach z FPS'ami ?

    Pozdrawiam.

  2. #422
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    W skrócie, 360 stopni to ekspozycja 1/fps. Czyli jak robisz w 30fps, to masz 1/30s. Wówczas 180 stopni to 1/60s przy 30fps, 90 stopni to 1/120s, itd. Ogólnie stopniami określa się stosunek czasu otwarcia migawki do czasu trwania klatki. Rzutuje to na postrzeganie ruchu w materiale filmowym.
    Rotary disc shutter - Wikipedia, the free encyclopedia
    Ostatnio edytowane przez dr11 ; 19-09-2013 o 09:05
    .

  3. #423
    Bywalec Awatar McMelassa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Chodzież
    Wiek
    46
    Posty
    201

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Takie pytanie z innej beczki. Wiadomo coś na temat wydania 2.4? (Tzn. kiedy?)
    Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

  4. #424

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez McMelassa Zobacz posta
    Takie pytanie z innej beczki. Wiadomo coś na temat wydania 2.4? (Tzn. kiedy?)
    Zakładając, że zaczną port do 70D a po 70D do np 7D II to nigdy nie będzie już oficjalnej stabilnej wersji.

  5. #425
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Dwa pytania:
    1. Jeżeli zrobię kartę bootowalną, wrzucę na nią pliki ML i zainstaluje to na 5D to karta będzie działać tylko z tym aparatem?
    2. Co się stanie jeżeli po instalacji ML na 5D zmienię kartę na której nie ma plików ML? Aparat włączy się z oryginalnym softem ?

  6. #426
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Re 1: karta bedzie botowac w innym aparacie.
    Re 2: przeczytaj readme w ML. Ja nie ryzykowalbym wyjmowaniem przed kompletnym wylaczeniem aparatu. Chcialem poeksperymentowac z ML, a skonczylo sie tak ze aparat umarl i cale szczescie udalo mi sie zrobic downgrade oryginalnego softu. B
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  7. #427

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez amateur Zobacz posta
    2. Co się stanie jeżeli po instalacji ML na 5D zmienię kartę na której nie ma plików ML? Aparat włączy się z oryginalnym softem ?
    Aparat nie załaduje ML, bo nie będzie go na karcie.

  8. #428

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Witam wlasnie wrzucilem ML 2,3 na canona 600d
    moze ktos pomoze czy wszystkie opcje dzialaja zarownow w opcji M i video ?

    Proboje ustawic zebre i peaking i nie moge dac zielonej kropki , tylko czerwona jest , pomoze ktos ?
    dzieki z gory

  9. #429

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Kilka dni temu miałem uwalony całkowicie aparat seria xxxD (przez błędną wartość w pamięci ROM) czarny ekran, niedziałające przyciski. Na początku nie było nadziei na naprawę.
    Aparat zawieszał się przy włączaniu ale zdążał załadować ML. Wymuszenie aktualizacji firmware przez kod ML nie przyniosło skutków, aparat wgrał na nowo firmware, ale nadal żadnych efektów.

    Kiedy udało mi się zrzucić logi, z pomocą przyszedł ML team. Aparat działa jak nowy.

    Najważniejsze by mieć logi ze sprawnego własnego aparatu. Warto je gdzieś zapisać na dysku, później w razie awarii można porównać co jest nie tak.

  10. #430
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 032

    Domyślnie Odp: Magic lantern

    Cytat Zamieszczone przez Fotopstryczek Zobacz posta
    Najważniejsze by mieć logi ze sprawnego własnego aparatu. Warto je gdzieś zapisać na dysku, później w razie awarii można porównać co jest nie tak.
    A jak się robi/zgrywa te logi?

Strona 43 z 52 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •