Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 114

Wątek: 50D - mikroregulacja działa nieliniowo??

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coca Zobacz posta
    to wczesniej nie sprawdzili czy to wina szkiel czy body i od razu skalibrowali szkla ?
    Kalibruja pod zlecenie klienta, chyba ze poprosisz o sprawdzenie przed kalibracja szkiel samego body, zeby miec pewnosc czego wina jest zla praca AF.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  2. #102
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roshuu Zobacz posta
    Kalibruja pod zlecenie klienta, chyba ze poprosisz o sprawdzenie przed kalibracja szkiel samego body, zeby miec pewnosc czego wina jest zla praca AF.
    No właśnie i to jest sprawa dyskusyjna. Już wyjaśniam dlaczego:

    Gdy pierwszy raz wysyłałem szkło i body zaznaczyłem, że chcę skalibrować jedynie szkło i od razu wyraziłem zgodę cenową na tę usługę. Niestety czy stety, sprzęt przechodził wszystkie etapy sprawdzenia przed kalibracją (ponad dwa tygodnie w serwisie) a pan z BOK poinformował mnie, że jeśli sprzęt trafia po raz pierwszy do nich najpierw sprawdzają czy oby na pewno zestaw potrzebuje kalibracji czy błędy ostrości spowodowane są inną przyczyną.

    Właśnie na podstawie powyższego możemy założyć, że body winno być sprawdzone wpierw do ich szkła wzorcowego - i znów wkraczamy na drogę wzorców i norm. Zakładam, że chłopaki w serwisie sprawdzili i na ich wzorcach wszystko było cacy gdyż problem pojawiał się (i u mnie) dopiero przy większych odległościach, a to jest dla nich ponadnormatywna kontrola i zapewne takiej już nie wykonali. Dodatkowym potwierdzeniem tezy o kontroli początkowej sprzętu jest fakt, że kolejna kalibracja drugiego szkła zajęła im tylko dzień! Szkło i body nie były już wtedy sprawdzane pod kątem innych wad. To wszystko wydaje się logiczne o ile założymy, że zestaw ostrzy tak samo na każdej z długości, w innych przypadkach (jak mój) założenie pada.

    Obecnie, począwszy od wczorajszego południa mój sprzęt posiada status W trakcie realizacji i zajmuje się nim (podobno) dwóch techników - moja żona skomentowała to krótko - gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść

  3. #103
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie

    Mój zestaw 50D i Sigma 70-200 jest już w serwisie. Co prawda w serwisie sigmy, ale jakąś wiedzę po jego powrocie zapewne będę miał ;-).
    Obiektyw miał duży FF. Po mojej zabawie z samodzielną regulacją (pisałem już wcześniej)potwierdzam, że działa to nie do końca dobrze. Myślę że dla stałek dałołoby się nawet dobrze skalibrować, niestety w przypadku zooma już niekoniecznie. Faktem jest że kalibrując dla "średnich" ustawień, czyli ok. 135 mm, jak ustawiłem ostrzeniedla np. 5 metrów, to rozjeżdżał się bliski plan. Jak "uśredniłem" dla przedziału od minimum do ok. 5 metrów, to na dalszym planie z kolei nie trafiał. A jak zacząłem zmieniać ogniskową to już w ogóle była loteria... Wkurzyłem się więc i wysłałem :-).
    A co z tego będzie? Zobaczymy :-). Napiszę jak wróci.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Dodam jeszcze, że na szczęście ta loteria jest stosunkowo powtarzalna :-). Czyli zakładam że jednak w serwisie poradzą sobie z tym.
    Ostatnio edytowane przez dzidofon ; 19-04-2011 o 10:27 Powód: Automerged Doublepost
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Naczytalem sie juz spro o ff/bf, ten watek ma juz 11sta strone i kurde - serwisy to my mamy jakis do d..., bo nie wszyscy sa zadowoleni a przeciez to ta sama procedura naprawcza jest
    Ja na szczescie naleze do grupy zadowolonych, moze dlatego ze jezdzilem tam osobiscie.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  5. #105
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roshuu Zobacz posta
    Naczytalem sie juz spro o ff/bf, ten watek ma juz 11sta strone i kurde - serwisy to my mamy jakis do d..., bo nie wszyscy sa zadowoleni a przeciez to ta sama procedura naprawcza jest
    Ja na szczescie naleze do grupy zadowolonych, moze dlatego ze jezdzilem tam osobiscie.
    Bo widzisz pracują tam różni ludzie, w BOK jest pan M. i pan A. Pan A chętnie stara się pomóc, pan M. traktuje klienta podobnie jak pani sprzedawczyni w moim sklepie osiedlowym. Każdy kto wejdzie do sklepu to intruz, bo każe jej coś robić a jej się nie chce, pewnie i z serwisantami tak jest - jednamu się chce, drugiemu nie.

    Przez siedem lat prowadziłem firmę w Londynie, doświadczyłem więc co znaczy normalność usług, a dla mnie w Polsce głównym problemem jest niestety wszędobylska bylejakość, a za to akurat nie są odpowiedzialni politycy, lecz my sami.

  6. #106
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dulak Zobacz posta
    ...dla mnie w Polsce głównym problemem jest niestety wszędobylska bylejakość, a za to akurat nie są odpowiedzialni politycy, lecz my sami.
    Święte słowa. Zgadzam się z tym, że w Polsce dominuje praktycznie zerowa kultura techniczna, kultura pracy... i kultura w ogóle ;-). Jak widzę pseudofachowców czy to budowlańców, czy elektryków, czy mechaników czy dowolnych innych to krew mnie zalewa właśnie na tą bylejakość...
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  7. #107
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Po 16 otrzymałem informacje, że sprzęt już wysłano. Ponoć technik spędził cały dzisiejszy dzień nad moim zestawem. Jakoś średnio mi się chce w to wierzyć, ale zobaczymy efekty jutro, gdy otrzymam body i szkła. Aha, jako bonus (chyba za stałego klienta ) otrzymałem sprawdzenie przebiegu aparatu - 27300. Miód malina :-D

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar roshuu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Warszawa, Radzymin
    Posty
    1 107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dulak Zobacz posta
    Aha, jako bonus (chyba za stałego klienta ) otrzymałem sprawdzenie przebiegu aparatu - 27300. Miód malina :-D
    WOW ale bonus! Nie no normalnie bys 20zl wybulil to juz w sumie troche grosza jest
    Czekam z niecierpiliwoscia na info o Twoim sprzecie.
    6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Panowie nie żartujcie - oni tego nie robią za darmo. Dwóch techników przy jednym body to już tłok Może jak już się zebrali, to wreszcie będziesz zadowolony z ich efektów pracy czego Ci życzę.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  10. #110
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    No więc...

    ...sprzęt odebrany, złożony i wstępnie przetestowany.

    Obecnie jest o niebo lepiej niż było, o niebo. Szkła na krótszych dystansach trafiają idealnie w punkt, na dłuższych również im się to zdarza ale zdarza się też znany wszystkim FF jak i BF, występują one jednak w stopniu nieporównywalnie mniejszym niż wcześniej, a przymknięcie do 2.8 raczej niweluje różnicę. Tak to wygląda w testach balkonowych, jak będzie w terenie sprawdzę może w święta, ale już teraz widzę, że jest nieporównywalnie lepiej niż było i żadne ze szkieł nie wykazuje tendencji do FF jak było wcześniej.

    Reasumując w skali 1-5 przed kalibracją szkła miały 1 teraz wstępnie daję im 4. Może za dużo wymagam od piątki (tak mi powiedział znajomy), a może przyzwyczajony jestem do nikonowskich autofokusów, na których pracowałem dziesięć lat.

    Wstępnie jestem zadowolony, ale z ostateczną oceną poczekajmy do testów praktycznych na ludziach i wtedy również wystawię im feedbacka na facebooku i ich stronie

    pozdrawiam

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •