Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 114

Wątek: 50D - mikroregulacja działa nieliniowo??

  1. #91
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dulak Zobacz posta
    Czeka, czekam... wraca Pan. Biore calosc, strzelam testy i... cud malina!
    Polecam na Zytniej rozmowe z Panem w okularach - siedzi od razu od wejscia.
    Nie wszyscy mieszkają rzut beretem od Żytniej i nikt nie ma czasu na spędzanie u nich kawałka życia. Mają zrobić od STRZAŁA dobrze bez żadnych ale..
    Jak wcześniej powiedziałem- NIE DOSTANĄ ode mnie nawet KITa do naprawy !

  2. #92
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Ba, pierwszy raz gdy wysłałem sprzęt to kalibracja zajęła im niemal 3 tygodnie! Oczywiście w Canon Europe wystawiłem im negatywnego feedbacka za termin. Dzwonili, przepraszali, że to jakaś pomyłka była - i co? Potem sprzęt otrzymywałem ekspresowo, ale usługa była równie tragicznie wykonana jak ta trzytygodniowa!

    Gdy wysyłałem ostatnio (grubo ponad tydzień temu) sprzęt, to pan przez telefon poinformował mnie o dwóch dniach, czyli 48 godzinach gdyż na kalibrację więcej nie przeznacza się. No i co? I znów lipa, jak zadzwoniłem przedwczoraj to inny pan powiedział, iż tamten nie miał prawa udzielać mi takich informacji! I sam udzielił mi swoich rękojmi, że do końca tygodnia sprzęt będę miał w domu idealnie skalibrowany! Pożyjemy zobaczymy
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Na szczęście, przy ostatniej rozmowie prosiłem o nazwiska panów, którzy składali mi obietnice, więc jak znów sprawa zostanie olana grzecznie na początek porozmawiam z właścicielami CSI wymieniając konkretne nazwiska. Ja naprawdę fotografuję już ponad dziesięć lat, nie jestem podlotkiem i ręce mi opadają gdy ktoś z drugiej strony słuchawki mówi mi, że obiektyw portretowy Canona służy do portretów, a nie fotografiowania całych postaci (sic!)
    Ostatnio edytowane przez dulak ; 13-04-2011 o 13:43 Powód: Automerged Doublepost

  3. #93
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam jeszcze nad reklamacją, ciekawe jak to będzie przebiegać Ale z tym obiektywem portretowym to rzeczywiście niezłe jaja W takim razie Canon zamiast ogniskowych powinien dawać napisy: portrait, reportage, landscape
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  4. #94
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Autentycznie taką informację uzyskałem, że stałki Canon produkuje z konkretnym przeznaczeniem, czyli portretowe mają ostrzyć właściwie w odległościach portretowych!!! Nawet przyjmując tłumaczenie pracownika Żytniej moje obiektywy zostały wyregulowane niepoprawnie gdyż nie były w stanie wyostrzyć prawidłowo na całą postać - na popiersie owszem.

  5. #95
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    Trzeba bylo sie spytac jakie dla nich sa odleglosc portretowe, jakich przyslon mozna uzywac itp Mi Pan dal wyklad na temat temperatury barwowej, wielkosci punktu Af, warunkach fotografowania itp to poczulem sie jakbym zdjecia po ktorych stwierdzam FF robil mrowce w piwnicy z 20 metrow przy oswietleniu ultrafioletowym i chcialem sie go spytac czy 70-200 w ogole nadaje sie do pracy na dworze w miare sloneczny dzien gdy sie fotografuje obiekty wielkosci czlowieka. Panowie chyba sa nauczeni zagadac klienta by go zniechecic lub dac mu do zrozumienia, ze pierwszy raz trzyma aparat w dloni i nie wie jak sie nim obslugiwac i w jakich warunkach sie fotografuje itp. Co do kalibracji, Pan w seriwsie mowil, ze wedlug norm Canona kalibruja szklo do puszki. Co za tym idzie, jesli ktos ma puszke z Bf/FF ( i o tym nie wie) to szklo skalibruja do tej puszki ot by dzialalo, jednak problem z puszka nadal pozostanie. Szybciej chyba skalibrowac by dzialalo niz dojsc z czym jest problem czy puszka czy szklem.
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

  6. #96
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dulak Zobacz posta
    Autentycznie taką informację uzyskałem, że stałki Canon produkuje z konkretnym przeznaczeniem, czyli portretowe mają ostrzyć właściwie w odległościach portretowych!!! Nawet przyjmując tłumaczenie pracownika Żytniej moje obiektywy zostały wyregulowane niepoprawnie gdyż nie były w stanie wyostrzyć prawidłowo na całą postać - na popiersie owszem.
    Tłumaczenie IMHO dość naiwne ze strony Panów Serwisantów
    Piszesz jednak że jest częściowo dobrze - jak to sie przekłada na faktyczne odległości od obiektu ?
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #97
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    A więc z bliskich odległości szkła trafiały w punkt. Z ponad 3-4 metrów zawsze FF. Sprzęt jeszcze leży w serwisie (dwa tygodnie już - we wtorek mija termin realizacji zlecenia) a ja otrzymałem na maila tylko info, że będzie regulacja matrycy w puszce! Jutro będę rozmawiał z technikiem więc spytam o co chodzi, bo ja już nic nie kapuję.

    pozdrawiam

  8. #98
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    to co wczesniej dzialalo wedlug nich dobrze, wiec po co znow kalibracja czy cos im nie poszlo i probowali Cie zbyc czy moze nagle Ty puszke rozkalibrowales
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

  9. #99
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Poniedziałek 18 kwietnia godzina 9:46. Próbowałem ustalić co dzieje się z moim sprzętem, uzyskałem odpowiedź bym zadzwonił za około półtorej godziny bo w tej chwili nikt nie jest w stanie udzielić mi informacji na ten temat

    Zaczynam powoli się zastanawiać czy nie zawieruszył im się mój zestawik

    Komedia normalnie
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Co następuję: godzina 11:40.

    Właśnie uzyskałem od uprzejmego pana Andrzeja dokładne wyjaśnienie co dzieje się z moim sprzętem. Mianowicie, z powodu mojego natręctwa (to moje określenie nie serwisu) serwisant nie widząc problemu w szkłach zaczął przyglądać się body i okazało się, iż body wymaga softwerowej regulacji - tak matryca jak i AF, toteż dziś jeszcze zostanie wyregulowane do standardu body a pod nie na nowo szkła. Opłata za wcześniejsze kalibracje szkieł, którą wnosiłem poprzednio będzie wliczona do teraźniejszej regulacji pod "nowe" body, a za regulację matrycy i AF w body dane mi jest wyłożyć jeszcze 250zł.

    Co dalej? Zobaczymy!
    Ostatnio edytowane przez dulak ; 18-04-2011 o 11:46 Powód: Automerged Doublepost

  10. #100
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    to wczesniej nie sprawdzili czy to wina szkiel czy body i od razu skalibrowali szkla ?
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •