Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Wątek: gwarancja na hot pixele

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Serwis Cię skasuje za mapowanie czyli to, co możesz zrobić sam. Jak puszka po gwarancji,to działaj do skutku, bo i tak nie masz nic do stracenia.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  2. #32

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    puszkę oddałem do serwisu przedwczoraj bo akurat byłem w okolicy. nie oddawałem bezpośrednio na żytnią ale w sklepie, w którym kupowałem. jest po gwarancji canona, swoją drogą śmieszna jest gwarancja na 12 miesięcy tylko, jednak obowiązuje odpowiedzialność 24 miesięczna sprzedawcy za zgodność towaru z umową potocznie nazywana ustawową gwarancją. serwis mnie za to nie skasuje bo nie mają podstawy. Poza tym to mapowanie w serwisie chyba wygląda trochę inaczej, niż ręczne czyszczenie matrycy - zwłaszcza, że niektórym pomaga a innym nie.

    czekam - ma być na koniec tygodnia. zobaczymy co z tego będzie. dam znać jakie efekty
    Eos 6d +24-105/4 +17-40/4 + 40 stm + smc takumar 50/1,4 + speedlite 420 ex
    Eos 50e
    Eos 550d + tamron 17-50 VC;

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Jeśli oddałeś bezpośrednio do serwisu, to jak najbardziej skasują.

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Cytat Zamieszczone przez hubs Zobacz posta
    puszkę oddałem do serwisu przedwczoraj bo akurat byłem w okolicy. nie oddawałem bezpośrednio na żytnią ale w sklepie, w którym kupowałem. jest po gwarancji canona, swoją drogą śmieszna jest gwarancja na 12 miesięcy tylko,
    zawdzięczamy to naszemu ustawodawcy, canon w innych krajach daje 24mce gwarancji producenta, u nas najwyraźniej może gorzej potraktować konsumenta i to czyni - wszystko zgodnie z ustawą.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    dziwne, że sposoby z ręcznym czyszczeniem nie zadziałały, ja zrobiłem po zakupie tak jak to opisują w necie, czyli rozgrzałem matrycę (8 minut nagrywałem film) i na 3 minuty włączyłem ręczne czyszczenie. Wszystkie hot piksele zniknęły.

    Zresztą jak się robi w RAWie to nie są one problemem, każdy soft usuwa je automatycznie.
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  6. #36
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    zawdzięczamy to naszemu ustawodawcy, canon w innych krajach daje 24mce gwarancji producenta, u nas najwyraźniej może gorzej potraktować konsumenta i to czyni - wszystko zgodnie z ustawą.
    Akurat konsument nic nie traci.
    Canon, wzorem znacznej części producentów czegokolwiek, przerzucił ryzyko i koszty na sprzedawców (którzy odpowiadają przed konsumentem z tytułu niezgodności z umową). Równie dobrze gwarancja mogłaby być "do drzwi" - zgodnie z prawem, bo jest to świadczenie dobrowolne...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    zawdzięczamy to naszemu ustawodawcy, canon w innych krajach daje 24mce gwarancji producenta, u nas najwyraźniej może gorzej potraktować konsumenta i to czyni - wszystko zgodnie z ustawą.
    Daje Canon faktycznie 2 lata w innych lepszych krajach? Bo w moim kraju daje rok jak w PL i w ogóle gwarancje na dłużej niż rok sa niezwykle rzadkie na urzadzenia elektroniczno-elektryczno-mechaniczne jeśli w ogóle isnieja. Np. na łopatę można pewnie dostać dożywotnia gwarancję...ale trzeba wysłać do producenta na własny koszt.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Akurat konsument nic nie traci.
    Canon, wzorem znacznej części producentów czegokolwiek, przerzucił ryzyko i koszty na sprzedawców (którzy odpowiadają przed konsumentem z tytułu niezgodności z umową). Równie dobrze gwarancja mogłaby być "do drzwi" - zgodnie z prawem, bo jest to świadczenie dobrowolne...
    ja jako konsument akurat wolę mieć gwarancję producenta, ale widzę żadnych przeszkód aby zarówno producent jak i sprzedawca odpowiadali przez dwa lata, odpowiedzialność sprzedawcy w starej ustawie była warunkowana - to kupujący musiał udowadniać wadę, w nowej jest trochę lepiej ale i tak bym wolał gwarancję producenta - tak po prostu - zrypało się - producent naprawia , a nie ......... się ze sprzedawcą który wymyśla kruczki prawne żeby nie naprawić sprzętu - taki mam pogląd na tą sprawę, pogląd prosty i trwały.

    najlepiej o gwarancji świadczyły zapytania o gwarantowany przebieg migawki 6D kierowane do AUTORYZOWANEGO SERWISU, serwis twierdził że migawka canona 6D ma "taką gwarancję jaką ma gwarancję" - to jest chore.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Daje Canon faktycznie 2 lata w innych lepszych krajach? Bo w moim kraju daje rok jak w PL i w ogóle gwarancje na dłużej niż rok sa niezwykle rzadkie na urzadzenia elektroniczno-elektryczno-mechaniczne jeśli w ogóle isnieja. Np. na łopatę można pewnie dostać dożywotnia gwarancję...ale trzeba wysłać do producenta na własny koszt.
    w twoim kraju jest dużo taniej to mogą dawać taką ekstremalnie krótką roczną gwarancję
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #39
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ale i tak bym wolał gwarancję producenta - tak po prostu - zrypało się - producent naprawia
    Wierz mi, w tym temacie masz podobne poglądy jak większość sprzedawców :-)

    Takiego niestety mamy ustawodawcę, że zamiast wymusić obowiązek dwuletniej gwarancji na producencie (w końcu to on powinien odpowiadać za jakość swojego produktu!) przerzucił odpowiedzialność na sprzedawcę (który na jakość produktu nie ma żadnego wpływu).
    Nasuwa się pytanie - dlaczego postąpiono tak nielogicznie?
    Sądzę, że ustawodawca kierował się (jak w wielu innych przypadkach) zasadę brzytwy Ockhama...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #40

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Witam,

    właśnie odebrałem aparat - trochę się to przedłużyło zamiast kilku dni było 1,5 tygodnia. pomimo, że oddawałem przez sklep odbierałem w serwisie - jutro wyjeżdżam a do sklepu trafiłlby dopiero w poniedziałek. moja rada - przygotować się na czas naprawy x2.

    serwis mnie nie skasował - tak jak mówiłem oddawałem przez sklep - po rocznej gwarancji ale w ramach 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy. pewnie zanosząc prosto do serwisu by mnie skasowali. kto wie.

    problem rozwiązany - nie ma hotpikseli. tak jak w zleceniu jest - kompensacja dla iso 3200 czas 1 sek. Ze zdjęć, które robiłem to na iso 3200 2 sek nie pojawia się żaden, natomiast przy iso 3200 30 sek pojawiają się 2 połączone białe. przy iso 1600 i czasie 30 sek pojawia się 1 (w innym miejscu) a przy iso 400 czasie 30 sek nie pojawia się żaden - i to mnie zadowala. Jak przed naprawą pytałem kompensują piksele dla wartości iso 3200 czas 1 sek, a nie dla takich długich.

    fajnie, jak komuś pomoże samodzielne mapowanie matrycy - mi to na nic się nie zdało (może przez to, że za dużo ich było). dodam, że stan migawki pokazał 9,9 tys (czyli bardzo mało) a nic nim nie filmowałem (więc się nie przegrzewał).


    reasumując pomimo mrożących krew w żyłach opowieściach i opiniach o serwisie jestem zadowolony. oby dalej nie było przygód. teraz zostaje tylko się cieszyć.
    Eos 6d +24-105/4 +17-40/4 + 40 stm + smc takumar 50/1,4 + speedlite 420 ex
    Eos 50e
    Eos 550d + tamron 17-50 VC;

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •