Strona 92 z 102 PierwszyPierwszy ... 42829091929394 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #911
    Coś już napisał Awatar m2k
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotopawkas Zobacz posta
    nie to, żebym miał problemy, ale szkoda po prostu, że nie ma takich rodzimych "produkcji.
    No to, co ja Ci poradzę, że nie ma?
    Edukacja fotografii w Polsce raczkuje; jeśli chcesz się nauczyć trochę więcej, to prędzej, czy później będziesz musiał sięgnąć do źródeł anglojęzycznych. Teraz i tak jest lepiej niż np. 5 lat temu, gdzie głównie mogłeś kupić książki National Geographic typu "Ludzie i portrety", albo "Krajobrazy", skądinąd świetne pozycje, fajnie się je czytało i było dużo dobrych zdjęc, ale były napisane w typowo amerykańskim stylu.
    Teraz też nie ma "bailando", ale mimo wszystko chyba jest trochę lepiej i książek do fotografii ukazauje się więcej (niż standardowe 'fotografia cyfrowa dla początkujących').

  2. #912
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Nie wiem czy ktoś z was czytał ,, Fotografia portretowa i reportażowa - Warsztaty fotograficzne" - Erin Manning ale po szybkim przekartkowaniu wydaje się ciekawą pozycją - chyba się skuszę.
    Nie polecam, SERIA taka hmm mocno początkująca. Owszem coś tam nowego w niej znalazłem ale moich oczekiwań nie spełniła.

  3. #913
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie

    Hej jaką możecie polecić książkę o świetle? O jego (kreatywnym)modelowaniu. O wykorzystywaniu światła na zewnątrz jak i w studiu. Fajnie jak by napisała taką formą jakiej używa Peterson

  4. #914
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    Michael Freeman-"Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej"
    "Fotografia studyjna"
    Hunter,Biver,Fuqua-"Światło w fotografii"

  5. #915
    Awatar -_Draco_-
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie, zamierzam sobie kupić "Książka o fotografowaniu" A. Mroczka i do tego jeszcze coś o kompozycji i estetyce w fotografii (może nie być stricte w fotografii ale takie bliskie). "Elementy kompozycji fotograficznej" Dederko, niestety nie znalazłem na allegro, chociaż są inne jego pozycje . Więc proszę was o jakieś ciekawe i rzeczowe tytuły odnośnie zagadnień estetyki i kompozycji. Będę niezmiernie wdzięczny.
    <=] 450D || C50 1.8 || C70-210 4.0 || C17-55 3.5-5.6 || 580EX || + jakieś rupiecie [=>

  6. #916
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Dzisiaj zakupiłem sobie "Fotografia ślubna" - Emocje uchwycone światłem. Jak dla mnie bardzo fajnie napisana i sporo cennych uwag do wykorzystania nie tylko w fotografii ślubnej. Nie wiem czy ktoś z was czytał ,, Fotografia portretowa i reportażowa - Warsztaty fotograficzne" - Erin Manning ale po szybkim przekartkowaniu wydaje się ciekawą pozycją - chyba się skuszę.
    Co do drugiego tytułu jest ok, przeczytałem i jest garść wskazówek odnośnie portretowania, jest trochę o świetle, a właściwie więcej niż trochę etc. Moim zdaniem warto kupić.

    Co do pozycji ślubnej, o której piszesz to jestem bardzo zainteresowany, bo przeleciałem trochę te książkę na stronie heliona i jest na mojej liście zakupowej.

    Natomiast dzisiaj w empiku natknąłem się na dwie pozycje, które wydają się należeć do jednej serii Galaktyki:
    - Fotografia ślubna w praktyce - Bill Hurter
    - Lampa błyskowa w fotografii ślubnej - Neil Van Niekerk

    Przejrzałem je na szybko, bo nie miałem czasu i wydawały się interesujące, ktoś coś widział, ktoś coś słyszał?
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  7. #917
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Co do drugiego tytułu jest ok, przeczytałem i jest garść wskazówek odnośnie portretowania, jest trochę o świetle, a właściwie więcej niż trochę etc. Moim zdaniem warto kupić.

    Co do pozycji ślubnej, o której piszesz to jestem bardzo zainteresowany, bo przeleciałem trochę te książkę na stronie heliona i jest na mojej liście zakupowej.

    Natomiast dzisiaj w empiku natknąłem się na dwie pozycje, które wydają się należeć do jednej serii Galaktyki:
    - Fotografia ślubna w praktyce - Bill Hurter
    - Lampa błyskowa w fotografii ślubnej - Neil Van Niekerk

    Przejrzałem je na szybko, bo nie miałem czasu i wydawały się interesujące, ktoś coś widział, ktoś coś słyszał?
    http://foto.jasiu.pl/ - techniki fotografowania z lampa błyskowa - Neil Van Niekerk - tu możesz poczytać wersję "netową"

  8. #918
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez januszP. Zobacz posta
    http://foto.jasiu.pl/ - techniki fotografowania z lampa błyskowa - Neil Van Niekerk - tu możesz poczytać wersję "netową"
    Ten adres znam, aczkolwiek zakładam z tego co widziałem, że w książce jest to opisane w dużo, dużo bogatszy sposób. Ukierunkowanie użycia lampy stricte pod sytuacje mające miejsce w ślubach.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  9. #919
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan60 Zobacz posta
    Niedawno się pojawiła taka pozycja: Mistrzostwo pracy z lustrzanką cyfrową Roman Pihan.
    Można w Empiku przeglądnąć przed kupnem bo cena niemała jak i książka. Nie przeglądałem szczegółowo więc się nie wypowiadam.
    Petersona jak najbardziej polecam.

    Mam ową książkę i sobie chwale-dużo opisów, zdjęć i wyjaśnień-ale... Moim zdaniem może być trochę trudna dla kompletnego fotoamatora. Jest w niej bardzo wiele informacji, ale wymaga dłuższego czasu spędzonego z nią. Ksiazka generalnie nie opisuje " jak robić zdjęcia" a raczej wyjaśnia jak dziala lustrzanka, opowiada wiecej o formacie raw itp.

    Z książek-poradników moge polecić "Praktyczny kurs fotografi" Johna Hedgecoe. Ksiazka moze i stara (1990 rok) ale nawet dobra jako pierwsza książka. Jej wada jest jednak to,że opisane są w niej tylko aparaty na klucze(choć teoretycznie to nic nie zmienia) ale zajmuje to miejsce na informacje typowo techniczne- i to moze sprawić ze lepiej sięgnąć po lepsza książkę. Dla fotoamatora jednak-polecam

  10. #920

    Domyślnie

    Witam,
    Szukam książki do Ps CS4, dopiero zaczynam, a ogrom książek , które znalazłem powoduje, że jestem zdezorientowany. Zależy mi żeby nie wydać za dużo pieniędzy i mieć porządny podręcznik. Doradźcie który z poniższych (lub jeszcze inny) warto wybrać
    1. Photoshop CS4/CS4 PL. Pikantne efekty specjalne Scott Kelby
    2. Oko w oko z Adobe Photoshop CS4/CS4 PL Deke McClelland
    3. Adobe Photoshop CS4/CS4 PL. Oficjalny podręcznik Adobe Creative Team
    4. Photoshop CS4/CS4 PL. Biblia Simon Abrams, Stacy Cates, Dan Moughamian
    5. Po prostu Photoshop CS4/CS4 PL Elaine Weinmann
    6. Adobe Photoshop CS4/CS4 PL. Techniki studyjne. Oficjalny podręcznik
    7. Photoshop CS4 PL. Ilustrowany przewodnik Anna Owczarz-Dadan

Strona 92 z 102 PierwszyPierwszy ... 42829091929394 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •