Strona 52 z 102 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #511
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    W to chyba nikt nie wątpi..:grin:

    A pozatym zauważ, że każde zagadnienie poparte jest zdjeciem, które całkiem nieźle obrazuje omawiany problem, tak więc jeśli potrafimy analizowac zdjęcia (a wszyscy potrafimy) i zdamy sie na siebie, to wyciągniemy calkiem sensowne wnioski.. bez komentarzy o kadrach, cięciach itp..

    no wlasnie mi sie ten uklad nie zbyt podoba - maly temacik u gory strony, jedno foto i kilka(kilkanascie zdan omowienia) i nastepna strona i to samo ale to juz kwestia gustu co kto lubi mi ta ksiazka jakos nie wchodzila do glowy;/;/
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

  2. #512
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Dziś promocja w helionie - Mroczek 30% taniej - dobry czas na zakup.

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    A mi się portret doskonały podoba - jest dużo fajnych zdjęć.
    A w sumie tylko tego oczekuje od książki o fotografii, by było dużo fajnych zdjęć.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  4. #514
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    A co do Mroczka to właśnie na stronie Heliona dodałem raką recenzję/opinię:
    "Książka merytorycznie super, doskonale się czyta, autor ma naturalny dar opowiadania..
    Ale duży minus dla wydawnictwa - w książce w co najmniej dwóch miejscach przy przenoszeniu wyrazu pomiędzy stronami na kolejnej stronie zdanie zaczyna się z całkiem innego wyrazu - jakby całe akapity wcięło.. mnóstwo literówek, przeniesień (myślników) w połowie wyrazów w połowie linii, kilka pomylonych zdjęć.. zawartość merytoryczna na 6 ale kolor w wydaniu to nie wszystko - duży minus dla korekty i składu - te etapy są bardzo niechlujnie wykonane - dla tak poważnego wydawnictwa jak Helion i takiej - bardzo poszukiwanej pozycji - takie błędy to po prostu wstyd..
    "

    Ciekawe czy ją na stronie opublikują
    Opublikowali....hmm trochę mnie to martwi, ciekawe czy szybko wydadzą wersje poprawioną pozbawioną tych błędów ?, jak myślicie, jak wydawnictwa postępują w takich przypadkach, ile będzie trzeba czekać na wersję poprawioną ?, czy raczej nie należy się takiego kroku szybko spodziewać o ile w ogóle ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez albercikk ; 27-01-2009 o 10:32
    C - lustra, szkła i błysk

  5. #515
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    163

    Domyślnie

    Myślę, że nie szybciej, niż się wyczerpie obecny nakład.
    Bo rzeczywiście jest troszkę błędów korektorskich, ale to "tylko" wstyd a nie błędy merytoryczne (ale nie przestudiowałem jeszcze całej książeczki).
    Ostatnio edytowane przez aleks ; 27-01-2009 o 11:46

  6. #516
    Dopiero zaczyna Awatar cakper
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Cieszyn/Gliwice
    Wiek
    34
    Posty
    16

    Domyślnie

    potwierdzam powyższą opinię, że korekta w książce leży,
    dodatkowo jak dla mnie to płytę wciśnięto do książki na siłę, jest nie potrzebna w ogóle...
    po co te same co w książce zdjęcia w formacie cyfrowym, skoro z nimi i tak nie można nic zrobić (a i jakość słaba), oraz w ogóle nierozumiem idei tego filmku który tam jest dany (wyjaśni mi ktoś?)
    ta płytka to chyba tak tylko żeby reklamę wydawnictwa wstawić i nic więcej

    jednak ogólnie książka pod względem merytorycznym świetna i autor się spisał a że wydawnictwo zawaliło to inna sprawa

  7. #517
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bingant Zobacz posta
    ...Mam pytanie odnośnie książki "Photoshop korekcja i separacja" D. Margulis, ma ktoś tą pozycję? Warto kupić?
    Książka nie jest łatwa, choć autor stara się pisać z humorem, raczej do przestudiowanie z wykonaniem wielu ćwiczeń włącznie, zawiera bardzo wiele szczegółów do przetrawienia.

  8. #518
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hyzop Zobacz posta
    Książka nie jest łatwa, choć autor stara się pisać z humorem, raczej do przestudiowanie z wykonaniem wielu ćwiczeń włącznie, zawiera bardzo wiele szczegółów do przetrawienia.
    serdeczne dzięki za opinię
    6D + 35L + 85f/1.8 + 24-105L

  9. #519
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez albercikk Zobacz posta
    jak myślicie, jak wydawnictwa postępują w takich przypadkach
    A jak Ci się wydaje - skąd dzisiejsza promocja?
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  10. #520
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    A jak Ci się wydaje - skąd dzisiejsza promocja?
    nie o to mi chodzi, domyślam się iż zbieżność niepochlebnej opinii z dzisiejsza promocją przypadkowa raczej nie jest, to jest strategia Helionu na krótką metę, zastanawia mnie jednak co zrobią z tym dalej, czy jest szansa na szybkie pojawienie się wersji poprawionej Nowego Mroczka.
    Nie znam specyfiki rynku wydawniczego, nie wiem czy natłukli tego już naście tysięcy egzemplarzy(wtedy szans na szybkie pojawienie się poprawionej wersji są nikłe) czy raczej przy nowościach podchodzi się ostrożnie z ilością druku z uwagi właśnie na ewentualne nie zauważone błędy, wiadomo iż czytelnik najprędzej dostrzeże błędy, i wtedy szanse na poprawione wydanie bez błędów są większe bo i mało zalega w magazynie.

    Pozdrawiam
    C - lustra, szkła i błysk

Strona 52 z 102 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •