Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 72

Wątek: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

  1. #61
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    Witam,
    A czy tanimi, restrykcyjnymi liniami przewoził ktoś jako podręczny plecaczek Lowepro Flipside 400AW? Teoretycznie ma wymiary zewnętrzne 30,3 x 25,3 x 46 cm, ale jak się nie napakuje zewnętrznej kieszeni, powinien się spłaszczać do tych ok. 20 cm...
    Przechodzi, czy bywa z nim problem?
    Pozdrawiam,
    AH

  2. #62
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Cały mój sprzęt ładuję do bagażu podręcznego a statyw do walizki do luku.
    A w co pakujesz ten bagaż podręczny?

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    Cytat Zamieszczone przez Voyager70 Zobacz posta
    Witam,
    A czy tanimi, restrykcyjnymi liniami przewoził ktoś jako podręczny plecaczek Lowepro Flipside 400AW? Teoretycznie ma wymiary zewnętrzne 30,3 x 25,3 x 46 cm, ale jak się nie napakuje zewnętrznej kieszeni, powinien się spłaszczać do tych ok. 20 cm...
    Przechodzi, czy bywa z nim problem?
    Pozdrawiam,
    AH
    Co to znaczy tanie restrykcyjne linie?? jeżeli chodzi o ryanair to latam nimi przynajmnie 6 razy w roku do polski i mam ze sobą torbę podręczną (sportowa jak na siłownie) upchana ciuchami, sprzetem foto i innymi rzeczami, na bank wieksza niz flipside 400 i nigdy nie bylo problemu. Dodatkowo to co polecam to sprawdzić wymiary jakie ma plecak z tymi jakie są podane w regulaminie danego przewoźnika, jeżeli twoj plecak nie mieści się w danym limicie i bedac na lotnisku ktoś odmówi ci wejscia na pokład ze względu na zbyt duże wymiary plecaka nie powinieneś być zły ani zaskoczony, dla mnie proste.
    Co do wieszania aparatu przez szyje, czesto przewoźnicy (czyt. linie lotnicze) zaznaczaja w regulaminie że można mieć "na sobie" aparat fotograficzny, jednak jeżeli podczas kontroli bedziesz chciał przejść z zawieszonym 5dMkIII i jakiś wiekszym szkłem, sądze że na 90% bedziesz musiał go schować do torby. Zależy też na kogo trafisz. Kiedyś pamiętam jak lecialem ryanair to kazali mi schować "jaśka" do torby bo wchodziłem na pokład... mówie ze bede spał i dlatego mam go w reku wiec bezsens, jednak powiedziano mi że jeżeli nie jest to część ubrania to musi być w torbie albo w kieszeni... może spróbuj włożyć body do kieszeni płaszcza
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #64
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    Chyba zaryzykuję ten co mam. Jak się będą czepiać, to jakoś go wepchnę. Najwyżej odkręcę grip i lekko zgniotę ścianki w środku...

  5. #65
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    pracownicy tanich linii (w tym R) mają extra kasę za złapanie klienta z nadmiarowym bagażem
    generalnie w Polsce jest raczej ok, a UK - dramat
    w każdym locie potrafią 4-6 osób wyłapać:
    - np walizka + torebka - nieakceptowalne
    - np walizka pokładowa nie mieszcząca się w "stojak" - nieakceptowalne
    płacisz 50GBP albo bagaż nie leci albo klient nie leci :-)

    pewien sposób który widzę działa - ustawić się za kimś kto ma ewidentnie za dużo bagażu, wówczas pracownik się nim zajmie j Ty przejdziesz
    wariant drugi - stanąć na końcu. wówczas zaczynają się spieszyć i puszczają wszystkich

    swoją drogą - jeszcze nie miałem problemu z lustrzanką + mała torba, ale np torba z laptopem + mała torba z aparatem - były problemy

  6. #66
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    Chyba zaryzykuję ten co mam. Jak się będą czepiać, to jakoś go wepchnę. Najwyżej odkręcę grip i lekko zgniotę ścianki w środku...
    pamietaj że nie tylko rozmiar ale jeszcze waga, jak wsadzisz duży sprzet do torby to moim zdaniem autoamtycznie zaproszą

    Cytat Zamieszczone przez mmteam Zobacz posta
    pracownicy tanich linii (w tym R) mają extra kasę za złapanie klienta z nadmiarowym bagażem
    Skąd to wiesz? bo szwagierka pracuje akurat w polsce na lotnisku i nigdy nie słyszałem o czymś takim a o wiele rzeczy pytałem...
    Cytat Zamieszczone przez mmteam Zobacz posta
    generalnie w Polsce jest raczej ok, a UK - dramat
    w każdym locie potrafią 4-6 osób wyłapać:
    Jeżeli sie trzyamasz przepisów to niewiem skad masz mieć dramat, wymiary są podane, waga jest podana, jeżeli coś chcesz dodać ekstra wykorzystując "lukę" słowną w regulaminie a obsługa powieci sory ziom nie lecisz bo masz za duzy i za ciezki bagaż i albo dopłacisz albo nie lecisz... Od ponad 2 lat latajac tymi TANIMI liniami zarówno w UK jak i w PL ani razu nikomu nie kazali dopłacić ani nie było sytuacji nie wpuszczenia na pokład.

    Cytat Zamieszczone przez mmteam Zobacz posta
    - np walizka + torebka - nieakceptowalne
    według regulaminu 1 sztuka bagażu podręcznego , i to zauwazyłem że my tak mamy że bierzemy wszystko do podręcznego tylko zeby nie zapłacić za bagaż do luku, wielokrotnie widziałem jak to własnie my lecimy (włącznie ze mną) z wypchaną torbą podręczną po same brzegi i na styk wagowy, a inni mała lekka torebka a reszta do luku
    , jezeli lecisz na dluzej niz tydz

    Cytat Zamieszczone przez mmteam Zobacz posta
    - np walizka pokładowa nie mieszcząca się w "stojak" - nieakceptowalne
    płacisz 50GBP albo bagaż nie leci albo klient nie leci :-)
    ten tak zwany stojak posiada wymiary okreslone w regulaminie i jeżeli cos sie nie miesci oznacza to ze jest to niezgodne z wymiarami, wiec przykro mi ale linie lotnicze zaznaczają w regulaminie jak i później w mailu "restrykcje dotyczące bagażu podręcznego"

    Moim zdaniem rzecz jest prosta, jest regulamin i go przestrzegasz , jezeli nie , licz sie z konsekwencjami. Nawet wyszukując luki regulaminowe, myślicie że jeżeli bym na tym forum gdzie jest zakaz przeklinania wpisał każdą literę naszego pięknego słowa na K zakończonymi kropkami w stylu C.A.N.O.N to bym nie dostał bana za uzywanie wulgaryzmów?? Kombinuje jak każdy ale potem nie mów ze jest DRAMAT na lotniskach jeżeli nie stosujesz sie do regulaminu
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #67
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    Wszystko zależy od lotniska i osób kontrolujących. Leciałem Ryanairem z Okęcia i nikt podręcznych nie ważył, mierzył itd., ale już we Włoszech czy UK ważenie było. Podobnie z bagażem nadawanym - niby nie można przekroczyć 20kg a na Okęciu gość przede mną miał ponad 23kg i dziewczyna która przyjmowała bagaż nawet słowa nie powiedziała. W Bari za to widziałem jak przy 21kg facet przekładał rzeczy do podręcznego, dopiero przy 20,3kg przyjęli. O gabaryty podręcznego nie ma się co za bardzo martwić, te teoretyczne wymiary nie są sprawdzane. Nie należy jednak pchać się do kabiny z dużą walizką, bo wszystko ma swoje granice. W regulaminie Ryanair jest jasno napisane, że nic na szyi nie można mieć - wszystko powinno być w bagażu - jest to dokładne wypunktowane - aparat, torebka itd. Zależy na kogo się trafi, bo podstawa do uzasadnionego przyczepienia się jest. Ja do kabiny biorę plecak Lowepro Runner 350 AW i nigdy nigdzie problemu nie miałem.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  8. #68
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    . O gabaryty podręcznego nie ma się co za bardzo martwić, te teoretyczne wymiary nie są sprawdzane.
    Serio to piszesz? Ja widziałem wielokrotnie jak ludzie musieli wkładać bagaże w boxy, a nawet jak je tam wpychali na siłę - co z reguły powodowało dyskusję z obsługą, jednak jak bagaż wszedł nie widziałem, żeby ktoś musiał nadawać go w luku, mimo wcześniejszych awantur. A co do bagaży, które nie weszły po takiej kontroli do boxa, to nie było zmiłuj, leci w luku za dopłatą, albo nie leci wcale.

    Jak się kupuje bagaż to dobrze sprawdzić wcześniej czy wchodzi do boxa R i W. Dobre, stacjonarne sklepy z torbami bardzo często mają takie boxy.

  9. #69
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    pamietaj że nie tylko rozmiar ale jeszcze waga
    Waga mnie nie przeraża. 10 kg to sporo. I tak tyle sprzętu chyba nawet nie mam. Statyw niestety zostaje.

  10. #70
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Ryanair - 5dMKII przewieszony na szyi zamiast bagażu podręcznego

    Cytat Zamieszczone przez człekoupiór Zobacz posta
    Serio to piszesz? Ja widziałem wielokrotnie jak ludzie musieli wkładać bagaże w boxy, a nawet jak je tam wpychali na siłę - co z reguły powodowało dyskusję z obsługą, jednak jak bagaż wszedł nie widziałem, żeby ktoś musiał nadawać go w luku, mimo wcześniejszych awantur.
    Latałem dziesiątki razy także Wizzairem i Ryanairem i nigdy nie widziałem, żeby kazali wciskać bagaż w te boxy. Jeżeli jednak rzuca się w oczy, że walizka jest za duża, to nie ma się co później dziwić...
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •