Strona 51 z 155 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #501
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Dlaczego korekcja +2,5EV w zakładce Basic działa inaczej niż Graduated Filter +2,5EV nałożony na całe zdjęcie (obszar przejścia ustawiony poza zdjęciem)? (wygląda na to, że kolejność działania na obraz to : Graduated Filter > Blacks > Exposure, bo to właśnie głównie w obcięciach czerni jest duża różnica)
    Kontynuując pytanie, w formie trochę rozszerzonej : czy ktoś wie jaka jest kolejność nakładanych na RAWa opcji?

  2. #502
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Wracając do tematu:
    Chyba mnie szlag trafi, zaksięgowało mi drugą transakcję:


    Rozpatrzenie reklamacji pewnie będzie teraz trwało z miesiąc...
    Do pierwszego mi wprawdzie nie braknie, ale to pierwsza transakcja kartą w nowym banku i od razu taka wtopa... Grrr!
    Ciekawe że są to dwie różne kwoty.

  3. #503
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    W euro dość podobne

  4. #504
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    Darmową wysyłkę dostałem przy ponownym zamówieniu także finalnie 674,59 PLN
    Teraz czekam na paczkę.

    Kolejność nie ma znaczenia - efekt ten sam będzie w LR3 na pewno.
    http://lightroomkillertips.com/2011/...doesnt-matter/
    Ostatnio edytowane przez niubie ; 15-11-2011 o 11:32

  5. #505
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Wiem, że kolejność moich działań nie ma znaczenia, ale chcę poznać kolejność nakładania działań zaimplementowaną przez lightrooma

  6. #506
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Wiem, że kolejność moich działań nie ma znaczenia, ale chcę poznać kolejność nakładania działań zaimplementowaną przez lightrooma
    Tego to raczej nikt nie wie poza pracownikami adobe i raczej tą wiedzą się nie dzielą z nikim

  7. #507
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niubie Zobacz posta
    Tego to raczej nikt nie wie poza pracownikami adobe i raczej tą wiedzą się nie dzielą z nikim
    a co takiego tajemnego i niewiarygodnego mialoby byc w tej wiedzy?
    www albo tez flickr

  8. #508
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Możnaby to ogarnąć metodą doświadczalną, ale jakoś nie mam zapału. Wiem tylko, że jak w grę wchodzą korekcje większe niż +1EV, to lepiej robić je z poziomu Graduated Filters (gradient poza obrazem, więc na całym obrazie mamy "100% efektu"), żeby mieć większą możliwość regulowania czerni.

  9. #509
    Bywalec Awatar filharmoniusz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    155

    Domyślnie

    Mam pytania odnośnie importu rawów, picture styles i profilów kolorystycznych LR2.

    1. LR2 zawsze domyślnie ustawia mi profil kolorystyczny Adobe Standard, a ja bym chciał przy imporcie zawsze domyślnie Camera Standard. Da się to zmienić gdzieś w ustawieniach LR2?

    2. zanim pierwszy raz zobaczymy podgląd rawa w LR, trochę to trwa, ale przez te pierwsze kilka sekund naszym oczom ukazuje się wstępny obrazek o nieco innej kolorystyce. Czy to jest:
    a) kolorystyka domyślnego profilu aparatu Camera Standard? (takie mam wrażenie)
    b) podgląd tego obrazka, który widzieliśmy na ekraniku LCD uwzględniający Picture Styles?
    c) jeszcze coś innego?

    3. Jeżeli LR przez chwile wyświetla podgląd taki jak z LCD aparatu, a później ładuje swój podgląd, to można wrócic do tego wcześniejszego obrazka? Czy w takim celu nie pozostaje nam nic innego, jak korzystac z DPP (bo domyślam się, że DPP potrafi wyświetlić dokładnie ten podgląd, co na LCD aparatu?)

  10. #510
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    1. Tak. Po zaimportowaniu zdjęcia przechodzisz do modułu Develop, nie ruszasz żadnych suwaków tylko zjeżdżasz na ostatni panel Camera Calibration, wybierasz profil który chcesz, następnie przytrzymując Alt wciskasz przycisk Set Default na samym dole prawego panelu i wybierasz Update to Current Settings.

    2. Podgląd JPEG zaszyty w pliku RAW.

    3. DPP lub JPEG prosto z aparatu.

Strona 51 z 155 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •