Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 213

Wątek: Oslony przeciwsloneczne

  1. #81
    Coś już napisał Awatar iblip
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    59

    Domyślnie

    Mam pytanie. Jaka osłona tulipanowa będzie dobra do canona 50 1.4?
    "...instynkt podpowiada mi, abym nie fascynował się samą techniką i nie pożądał kolejnych nowości, abym ochronił wyobraźnię przed złudzeniem, że nowszy aparat zmieni mnie w lepszego fotografa. W przeciwnym razie dołączę do grona frustratów i stracę to, co najcenniejsze: przyjemność fotografowania, radość, którą daje tworzenie obrazów." - Andrzej A. Mroczek

  2. #82
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iblip Zobacz posta
    Mam pytanie. Jaka osłona tulipanowa będzie dobra do canona 50 1.4?
    Dedykowanej osłony typu "tulipan" nie ma. Do Canon-a EF 50 f/1.4 dedykowana jest osłona ES-71 II.
    EOS + Speedlite

  3. #83
    Coś już napisał Awatar iblip
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    59

    Domyślnie

    tyle to wiem. dlatego pytam się czy jakaś osłona tulipanowa, dedykowana dla innego obiektywu, będzie w pełni kompatybilna z canonem 50 1.4?

    może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.
    "...instynkt podpowiada mi, abym nie fascynował się samą techniką i nie pożądał kolejnych nowości, abym ochronił wyobraźnię przed złudzeniem, że nowszy aparat zmieni mnie w lepszego fotografa. W przeciwnym razie dołączę do grona frustratów i stracę to, co najcenniejsze: przyjemność fotografowania, radość, którą daje tworzenie obrazów." - Andrzej A. Mroczek

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    A dlaczego musi to być konkretnie osłona typu "tulipanowego"? Czyżby dedykowany "owal" się nie sprawdzał?
    EOS + Speedlite

  5. #85
    Coś już napisał Awatar iblip
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    59

    Domyślnie

    nie, to nie to. Tulipanek po prostu ładniej wygląda
    "...instynkt podpowiada mi, abym nie fascynował się samą techniką i nie pożądał kolejnych nowości, abym ochronił wyobraźnię przed złudzeniem, że nowszy aparat zmieni mnie w lepszego fotografa. W przeciwnym razie dołączę do grona frustratów i stracę to, co najcenniejsze: przyjemność fotografowania, radość, którą daje tworzenie obrazów." - Andrzej A. Mroczek

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iblip Zobacz posta
    nie, to nie to. Tulipanek po prostu ładniej wygląda
    Kwestia gustu. W stosowaniu osłon przeciwsłonecznych chodzi o funkcjonalność a nie o wygląd, dlatego producent zaleca konkretny typ osłony do konkretnego modelu obiektywu lub zakresu ogniskowej. A tak swoją drogą ciekawa metoda : wybieranie osłony ze względu na wygląd a nie na jej funkcjonalność.
    Ostatnio edytowane przez axk ; 08-07-2008 o 09:30
    EOS + Speedlite

  7. #87
    Coś już napisał Awatar iblip
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    ... A tak swoją drogą ciekawa metoda : wybieranie osłony ze względu na wygląd a nie na jej funkcjonalność.
    no i po co, takie bzdury wymyślasz?

    2 posty wcześniej napisałem że taka osłona ma być w "pełni kompatybilna", a co za tym idzie?? Jej funkcjonalność ma się w niczym nie różnić od dedykowanej.

    Tak swoją drogą, to pytam tylko z ciekawości :-)
    "...instynkt podpowiada mi, abym nie fascynował się samą techniką i nie pożądał kolejnych nowości, abym ochronił wyobraźnię przed złudzeniem, że nowszy aparat zmieni mnie w lepszego fotografa. W przeciwnym razie dołączę do grona frustratów i stracę to, co najcenniejsze: przyjemność fotografowania, radość, którą daje tworzenie obrazów." - Andrzej A. Mroczek

  8. #88
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    43
    Posty
    19

    Domyślnie Canon ES-71 II

    Czy warto zainwestowac i kupic oryginalna oslone przeciwsloneczna 'ES-71 II' do 'C 50 1.4', czy tez moze lepiej kupic jakis zamiennik cztery razy tanszy na Allegro?

    Czy przykrece do 50 1.4 wlasnie ta oslone + filtr UV?
    [ CANON EOS 400D ] [ C 17-55 3.5-5.6 ]

  9. #89
    Bywalec Awatar Poohutch
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Enjoy Zobacz posta
    Czy warto zainwestowac i kupic oryginalna oslone przeciwsloneczna 'ES-71 II' do 'C 50 1.4', czy tez moze lepiej kupic jakis zamiennik cztery razy tanszy na Allegro?
    Może miałem PH, ale mój zamiennik osłony do 17-55 nie trzyma się dobrze na bagnecie i kilka razy osłona delikatnie przekręciła mi sie bez mojej wiedzy powodując zaczernienie rogu zdjęcia. Na szczęście nie były to potencjalne fotki mojego życia, ale i tak planuje wymianę na oryginalną. Ciekawe jakie doświadczenia mają inni.
    Canon 400D | Canon 10-22 USM | Sigma 30/1.4 EX |Speedlite 380 EX | fajny statyw, polary marumi DHG, a do tego
    Pentax MX x2 | SMC 24/2,8 | SMC-M 50/1.7 | SMC-M 35/2 | Printzflex 80-200

  10. #90
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Enjoy Zobacz posta
    Czy warto zainwestowac i kupic oryginalna oslone przeciwsloneczna 'ES-71 II' do 'C 50 1.4', czy tez moze lepiej kupic jakis zamiennik cztery razy tanszy na Allegro?
    Jeżeli cenisz jakość wykonania oraz bezproblemowy montaż to polecam dołożyć do oryginału. Jeżeli chodzi o ceny na aukcjach Allegro to oryginał jest około dwukrotnie droższy od zamiennika.
    EOS + Speedlite

Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •