Strona 18 z 22 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 213

Wątek: Oslony przeciwsloneczne

  1. #171
    Początki nałogu Awatar retter
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez retter Zobacz posta
    natomiast kto ma 28/1.8usm i osłonkę i jaką?? zapewne JJC
    kupiłem wiec pisze
    kupione w fotoabc
    pudełko JJC w środku osłona osłona "Lens Hood For EW-63II" brak loga JJC??:

    nie było problemów by założyć, osłona siedzi prawie pewnie czuć mikro luzy (w porównaniu oryginał ET-65III do 85/1.8 ma ok 4 razy większe luzy ale tam jest inny system zatrzaski)

    zew strona osłona jest wykończona jak oryginał,
    wew. strona osłony jest srednio matowa, czuć fakturę owego matowienia, nie widze sensu przetarcia papierem ściernym by zmatowić
    grubość jest delikatnie cieńsza od oryginału ale i tak jak ma pęknąć to pęknie

    to tyle, pozdrawiam

  2. #172
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Oryginalne osłony Canona w większości przypadków mają od wewnętrznej strony coś co przypomina aksamit i to się niestety z czasem wyciera Tamron natomiast po wewnetrznej stronie osłony jest matowy i w prążki i w niczym to nie przeszkadza za to zaczepy IMHO dość liche Najbardziej pancerne osłony produkuje Samyang
    jak kupować zamienniki to tylko takie, które są w miarę solidnie wykonane .
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #173
    Uzależniony Awatar iso
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    547

    Domyślnie

    org et-60 wykonany całkiem solidnie luzów brak, wygląda na twardy. przy 55-250 strasznie niewygodnie zakłada/zdejmuje się dekielek, wobec czego noszę bez, osłona jest na tyle głęboka że nic się soczewce nie stanie.

  4. #174
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Poszukuje porządnego zamiennika ET-65III do C85/1.8. Co byście polecili w tym temacie ?
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  5. #175
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Poszukuje porządnego zamiennika ET-65III do C85/1.8. Co byście polecili w tym temacie ?
    oryginal

  6. #176
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie Zaminnik JJC dla C17-55/2.8

    Dopiszę się może, bo też kupiłem - zamiennik do C17-55/2.8, JJC. Wizualnie Ok, sprawia porządne wrażenie. Wewnętrzna powierzchnia zmatowiona przez zeszlifowanie najprawdopodobniej. Można się przyczepić że niestarannie -są dwa niewielkie bardziej gładkie i w mocnym słońcu pobłyskujące placki. W pewnym sensie to dyskwalifikuje osłonę, ale papier 2000 w dłoń i jest matowa
    30 sek później ten sam papier poszedł w ruch kiedy ku zaskoczeniu i wbrew wielu opiniom osłona ledwo dała się włożyć i wkręcić w zamek obiektywu, tak była ciasna! Poniekąd potwierdza to opinie o mizernej precyzji tyle, że u mnie poszło w druga stronę. I dobrze, tylko że to kwestia przypadku niestety. Dobrze dlatego że po lekkim oszlifowaniu brzegów osłony (w miejscu wkręcania) i wyjęcia jednego z zatrzasków jest idealnie!!! Wkręca się z lekkim oporem, zamyka bardzo pewnie i siedzi bez luzów!
    Podsumowując - ja jestem w 100% zadowolony: osłona wygląda porządnie, spełnia swoje zadanie, i po 5 minutach lekkiego "tuningu" pasuje idealnie i trzyma się pewnie. Problem tylko w przypadkowości tych cech zapewne. Ale dla 20 zł plus te kilka więcej z przesyłką? Chyba warto zaryzykować. Jeśli się nawet zdarzy nieco luźna, jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk tez coś wymyśli
    piątka, trochę szkła i gadżety

  7. #177
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrus Zobacz posta
    oryginal
    Jeśli posiadasz takową na sprzedaż w cenie ok 40-50zł, to chetnie odkupię
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  8. #178

    Domyślnie

    Koledzy i koleżanki a jaką osłonkę polecalibyście do Tamronika 28-75 niestety nabyłem Tamrona ale osłonki już nie było.

  9. #179
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    Ja do 85 1.8 kupiłem zamiennik jjc,za kwote 30zł nie jest zły,przyzwoity plastik,niezłe wykonana,nie ma luzów po założeniu,co prawda wewnętrzna powierzchnia mogła by być bardziej matowa no ale coś za coś...
    Kupiłem bo szkoda mi było wydać 100zł na oryginalny kawałek plastiku
    EOS + L i kupa gratów ...

  10. #180
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Francja / Polska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elandril Zobacz posta
    Czy jest sens kupowac oslone przeciwsloneczne do kita za 100 zl i kolejna do 50/1.8 za kolejne 100 zl? Moglibyscie mi wytlumaczyc dlaczego sa one takie drogie i czy tak duzo kosztuja, bo az tak sa potrzebne?
    Do tak tanich obiektywow z mojego punktu widzenia raczej nie ma sensu kupowac plastiku za taka cene, ktora narzucaja sobie producenci. Wynika ona z faktu iz ludzie,ktorzy zarabiaja na fotografi moge sobie na nie pozwolic ,wiec i producenci chcac troche zarobic pozwalaja sobie na takie ceny,ktore oczywiscie sa zawyzone,biorac pod uwage koszta produkcji.
    Co do potrzeby, na zachodzie zawodowcy nie sciagaja ich z obiektywow, bo chronia przed odblaskami ,ale przede wszystkim najlepiej chronia przednia soczewke przed urazami, poniewaz wiele osob uwaza,ze ochronne filtry uv ,ktore sie zaklada w Polsce namietnie zaklucaja czesto prace af. Dlatego wiec producenci tacy jak Canon wewnatrz oslony umieszczaja cos jak zamsz,ktory ma za zadanie przyciagac wszelkie smiecie tak by nie dostaly sie do srodka obiektywu.Jesli jestes poczatkujacym wystarczy zamiast oslony ,oslona w postaci reki lub kapelusza sprawdzony sposob

Strona 18 z 22 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •