Strona 182 z 183 PierwszyPierwszy ... 82132172180181182183 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 811 do 1 820 z 1822

Wątek: Przywitaj się na forum!

  1. #1811

    Dołączył
    Jun 2023
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Witam serdecznie

  2. #1812

    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Zewsząd
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Cześć, mam na imię Paweł.
    Korzystając z różnych kompaktów long long ago kupiłem Sony A200 (skądinąd bardzo przyjazny i sympatyczny), z którym następnie rozstałem się na rzecz Panasonica GX80. Krótki kitowy zoom jest świetny jako sprzęt wyjazdowo-wycieczkowy, lecz ergonomia/guzikologia jak dla mnie taka sobie, powiedziałbym nawet że słaba.
    Od pewnego czasu przymierzałem się jednak do wyższego ISO, czyli do FF. Po różnych przemyśleniach i rozkminkach miał to być Nikon Z6 II w świetnej promce, ale raty nie pyknęły. Jako że uparłem się na zakup ratalny to temat odpuściłem. Kolejnym pomysłem był Nikon d750 (tak mi podpowiadał rozsądek jako główny księgowy), jednak ze względu na inne bardziej pilne wydatki odłożyłem zakup na wczesną jesień.
    Nastąpił schyłek lata, a wraz z nim niespodziewanie Światłosiła, przez którą moje plany i strategie zakupowe wzięły w łeb. Myślałem, rozważałem, walczyłem sam ze sobą, ale... kupiłem R6. O ile zakup jako taki był planowany, to Canon pojawił się dość niespodziewanie, taki czarny koń wyścigów, bardziej z przypadku niż z rozsądku. Wiele przemawia za tym, abym go sobie pozostawił, jak dla mnie jedyny i istotny minus to ceny natywnych obiektywów RF. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze uczciwego zooma spacerowego (a nie ciemnicy systemowej, o którą u Canona bardzo łatwo).

  3. #1813
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Rozsądku zdecydowanie zabrakło ale nie przejmuj się, na tym forum znajdziesz wielu którzy poklepią Cię po plecach

  4. #1814
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Trochę lipa, system RF to kupa kasy na początek. Ale szkła 1.2 robia robote.

  5. #1815
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Cytat Zamieszczone przez publisher Zobacz posta
    Cześć, mam na imię Paweł.
    Korzystając z różnych kompaktów long long ago kupiłem Sony A200 (skądinąd bardzo przyjazny i sympatyczny), z którym następnie rozstałem się na rzecz Panasonica GX80. Krótki kitowy zoom jest świetny jako sprzęt wyjazdowo-wycieczkowy, lecz ergonomia/guzikologia jak dla mnie taka sobie, powiedziałbym nawet że słaba.
    Od pewnego czasu przymierzałem się jednak do wyższego ISO, czyli do FF. Po różnych przemyśleniach i rozkminkach miał to być Nikon Z6 II w świetnej promce, ale raty nie pyknęły. Jako że uparłem się na zakup ratalny to temat odpuściłem. Kolejnym pomysłem był Nikon d750 (tak mi podpowiadał rozsądek jako główny księgowy), jednak ze względu na inne bardziej pilne wydatki odłożyłem zakup na wczesną jesień.
    Nastąpił schyłek lata, a wraz z nim niespodziewanie Światłosiła, przez którą moje plany i strategie zakupowe wzięły w łeb. Myślałem, rozważałem, walczyłem sam ze sobą, ale... kupiłem R6. O ile zakup jako taki był planowany, to Canon pojawił się dość niespodziewanie, taki czarny koń wyścigów, bardziej z przypadku niż z rozsądku. Wiele przemawia za tym, abym go sobie pozostawił, jak dla mnie jedyny i istotny minus to ceny natywnych obiektywów RF. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze uczciwego zooma spacerowego (a nie ciemnicy systemowej, o którą u Canona bardzo łatwo).
    Przejściówka i jakieś fajne stare elki i na pewno z rozsądku ciężko było o lepszą cenę/jakość.
    Cena nowych elek RF trochę straszy no ale coś za coś.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  6. #1816

    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Zewsząd
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Generalnie to system wybiera się pod obiektywy których potrzebujemy (ja tak robię od początku zabawy z fotografią Ale tu jak widać promka na R6 zadziałała.

    Uprzedzając kolejne pytanie autora poniżej budżetowe szkła do R6
    xD

    [...]

    --- Kolejny post ---


    To chyba nie ten system wybrałeś ^^
    Po pierwsze primo Canon i Nikon od zawsze były dla mnie wyznacznikiem branży, zwłaszcza Canon. Jako że promka była konkretna to i decyzja jakaś musiała zapaść. Nie był to nieprzemyślany szybki strzał, gdyż promka obowiązywała kilka dni więc czasu do myślenia trochę miałem.
    Jako że najpierw się przywitałem a dopiero później ogarnąłem stopkę profilową to nie wybrzmiało, że do R6 kupiłem (także w promce) stałki RF 50 mm F1.8 i 35 mm F1.8 macro. Obiektywy co prawda niskobudżetowe, ale dla mnie w każdym aspekcie w porządku. Nie to co plastikowe bagnety w obiektywach Nikona podstawowej serii Z.
    Jak na razie jedyną niedogodnością jest dla mnie brak przyzwoitego zooma entry level, gdyż te z obrazka powyżej to ciemnica straszna, a o winietowaniu też już chyba swoje na tym forum napisano
    Na razie dam sobie trochę czasu, nauczę się korzystać z tego co mam, a zoomem będę się martwił później. Nie, żebym zaklinał rzeczywistość ale widzę co mam w ręce, a co bardzo mi się podoba.
    R6, RF 50 F 1.8 STM, RF 35 F1.8 IS STM MACRO

  7. #1817
    Awatar blasbike
    Dołączył
    Sep 2023
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Cześć wszystkim. Dziwnym trafem mimo 10 lat focenia stocków nie miałem konta na CB. Stoków już nie focę, więc chociaż konto tutaj założę
    Canon 5D mk3, Canon R8, EF 17-40/f4, EF 35/f1.4, EF 135/f2, EF 24-105/f4 II, EF 50/f1.8, EF 40/f2.8, RF 50/f1.8

  8. #1818

    Dołączył
    Nov 2023
    Miasto
    Kościan
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Cześć,
    Mam na imię Wiktor i właśnie zaczynam przygodę z Canon EOS 80D. Pozdrawiam.

  9. #1819

    Dołączył
    Dec 2023
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Cześć,
    Właśnie po 20 latach (amatorskich) porzucam Nikona i zaczynam przygodę w świecie Canona. Na początek będzie to R8 z kitem.
    Pozdrawiam,
    Paweł

  10. #1820
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Przywitaj się na forum!

    Witamy. Czemu już nie Nikon?

Strona 182 z 183 PierwszyPierwszy ... 82132172180181182183 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •