Strona 13 z 23 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 230

Wątek: Hack firmware dla 400D ISO 3200, plus pomiar punktowy

  1. #121
    Dopiero zaczyna Awatar adi_85
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    wałbrzych
    Posty
    39

    Domyślnie

    u mnie na sandisku 4gb ultra II - działa bez zarzutu, ale juz na sandisku 4gb extreme III - nie działa i za cholerę nie mogę tego zrobić... nie wiem, od czego zależy. iso do 3200, szumy nie są takie złe imho.
    licznik udało sie odczytać bez problemów, mam jakieś 10 tys mniej niż myślałem
    aha, wszystko robione czytnikiem za 20 pln all-in-one nie ma problemów z robieniem zdjęć, ze zgrywaniem zdjęć.

  2. #122
    Coś już napisał Awatar drsemen
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Czarnków
    Wiek
    51
    Posty
    79

    Domyślnie

    Z karty do kompa zdjęcia wędrują tylko poprzez czytnik.
    Z obracaniem nie mam problemu bo tą opcję ustawiłem w MENU body (Auto-obracanie) tylko na kompie.
    5DmkII; 400Dh; 24-70L; 70-200/2.8L; 135L; 35/2; 85/1.8; 50/1.8II; Ʃ 20/1.8; T 17-50/2.8; SY 8/3.5 fish-eye; T 28-300/3.5-6.3 VC; 580ex II; Metz 58 AF-1; YN565EX ::EOS 5; EOS 500N; S5Pro; Ʃ18-35/1.8; 80-200 2.8D ED; 50/1.8D; SY 85/1.4; Ʃ24-60/2.8; EX1;
    Pozdrawiam Szymon

  3. #123
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Oleśnica
    Posty
    24

    Domyślnie

    U mnie na Sandisk III Extreme działa. Robiłem wg instrukcji Rausa.
    Dla tych, którzy nie mogą odczytać ilości klapnięć: wchodzimy w menu->dwa razy print->factory menu->print->wychodzimy z menu->przechodzimy do wyboru pomiaru światła->naciskamy print (czyli wybieramy pomiar PUNKTOWY).
    Po tym zabiegu znalazłem "shutter releases", ale niestety pokazuje mi 238000 co jest mocno niemożliwe.

  4. #124
    Romullus
    Guest

    Domyślnie

    Witam, a czy ktos z was mial taki stan ze po jakims czasie nie dziala wam hack ?
    Zrobilem hacka jakis czas temu wszystko dzialalo wysmienicie. Jednak ostatnio jedna z kart cos sie zbuntowala aparat napisal ze nie widzi karty CF. Karta powedrowala do czytnika i zdjecia wyszystkie dalo sie zgrac. Po tym bledzie aparat juz nie widzi hachowanych kart. Co gorsza nie da sie wgrac zadnego softu do aparatu oryginal 1.1.1 czy hackowany caly czas komunikat jest nastepiujacy Update file cannot be found. Wyciagnij baterie bla bla. NO i jest lipa. Nie mam juz kurna pomyslu co z tm fantem. Moze znacie sposob na reset do ustawien fabrycznych (inny niz przywrocenie ustawien w menu) .

  5. #125
    fever
    Guest

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy zapakować ten soft do mojej puszki. Pojawiły się jakieś nowe wersje, które maję wyeliminowane problemy, o których tu czytam?

  6. #126

    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Łódź
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18 Zobacz posta

    4. Włóz kartę CF do aparatu, uruchom ponownie aktualizację oprogramowania tym razem używając testfir.fir. Ekran zrobi się czarny - UWAGA! nie trzeba czekać 5 minut - testfir.fir zmienia flagi bootowania natychmiast. Wyłącz aparat i wyciągnij akumulator.
    Nie wiem jak u innych, ale u mnie wszystko poszło dobrze dopiero, kiedy jednak trochę poczekałem. W innych przypadkach aparat przestawał działać... (czarne ekrany, niebieskie diody itp itd) Na szczęście odwracalnie:razz:

  7. #127

    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Łódź
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romullus Zobacz posta
    Witam, a czy ktos z was mial taki stan ze po jakims czasie nie dziala wam hack ?
    Zrobilem hacka jakis czas temu wszystko dzialalo wysmienicie. Jednak ostatnio jedna z kart cos sie zbuntowala aparat napisal ze nie widzi karty CF. Karta powedrowala do czytnika i zdjecia wyszystkie dalo sie zgrac. Po tym bledzie aparat juz nie widzi hachowanych kart. Co gorsza nie da sie wgrac zadnego softu do aparatu oryginal 1.1.1 czy hackowany caly czas komunikat jest nastepiujacy Update file cannot be found. Wyciagnij baterie bla bla. NO i jest lipa. Nie mam juz kurna pomyslu co z tm fantem. Moze znacie sposob na reset do ustawien fabrycznych (inny niz przywrocenie ustawien w menu) .
    Też tak miałem, ale jakoś wuszedłem. Musisz kartę sformatować "as fat" (najlepiej za pomocą cardtricks) przy odznaczonm ptaszku "cf boot sector" i nie naciskać "make bootable". U mnie takie coś ze dwa razy pomogło, aczkolwiek nie jestem pewien... A nie chce psuc, zeby sprawdzic.
    Dawno post był pisany, wiec pewnie juz po problemie - ale na wszelki wypadek napisałem.

  8. #128
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    jak tricka polecam, robiłem 2 razy, po 1wszym zrobiłem format karty na aparacie i wszysko poszło w niepamięc- powróciło do normy; ale po ponownym załadowaniu wszysko działa, no problem, nawet na karcie 8GB (niestety nie z serii extreme).
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  9. #129
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    132

    Domyślnie

    dla tych co trochu rozumia o co chodzi i trochu nie informacja iz cala operacja ZMIENIA orginalny FW

  10. #130
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    a czy może u kogoś pojawiał się taki problem:
    używałem dośc długo, do zapełnienia kartę 8GB- nie było problemów

    kiedy karta się zapełniła; wykasowałem zdjęcia z poziomu komputera-poprostu delete; wkładam kartę do aparatu a on widzi tylko 2.0 GB wolnej przestrzenii...

    zginęło 6GB- co się mogło stac???

    dodam, że mam 8GB 133x; KINGSTON elite pro;

    co zrobic mam nadziej, że jak dojdę do 2.0 GB to aparat dalej będzie zapisywac...
    dzięki za poradę;
    Ostatnio edytowane przez karolosz ; 15-02-2010 o 00:49
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

Strona 13 z 23 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •