Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [ElSor] Zuzel i nie tylko

  1. #1
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie [ElSor] Zuzel i nie tylko

    Pora pokazac cos i w tej kategorii

    Spotkanie zuzlowe Kolejarza Opole i Orła Łódź rozegrane 11.06.09 na torze w Opolu.

    1

    2

    3

    4

    5
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  2. #2
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    13

    Domyślnie

    Jeżeli coś mogę zasugerować to ciasne kadrowanie

  3. #3
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wroclawianie_info Zobacz posta
    Jeżeli coś mogę zasugerować to ciasne kadrowanie
    Rzeczywiscie - patrzac na Twoja galerie nie mam najmniejszych watpliwosci co do tego.
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  4. #4
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  5. #5
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Na ostatnim brakuje mi wrażenia prędkości i nieco oddechu przed motocyklem. Najlepsze, jak dla mnie jest foto #4, ale kadr mógłby być ciaśniejszy (bez tej bandy i "ogniomistrza").
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Slaskie-Rybnik
    Posty
    38

    Domyślnie

    jak daje rade AF Tamrona w zuzlowych momentach??

  7. #7
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Z trybun jak widac daje rady bez problemu.

    Na skali odleglosci widac wyraznie ze 1wsza polowa to dystans 0,95-1.8m a 2ga polowa 1.8m-nieskonczonosc - zatem przy odleglosci od toru conajmniej 15-20m dodatkowe przesuniecie AFa na skali do nieskonczonosci to kilka mm i chwilka bzykniecia - musi dac rade (co innego gdyby sie zgubil lub gdyby AF pracowal na dystansach 1-5m - wtedy by nie wyrobil pewnie bo to jest ok 80% cakresu). Mam nadzieje ze w miare zrozumiale to ujalem (w razie czego zrobie zdjecia skali by bylo wiadomo o co mi chodzi).

    Jedyne nietrafienia jakie zrobil sa dlatego ze robilem zdjecia na "one shot" a nie na "ai servo" i wciskalem za pozno spust ale sa tak niewielkie ze nawet nie widac tego na zdjeciach.

    Poza tym juz sam sie przekonalem ze to forum to skupisko onanistow sprzetowych i ich opinie nalezy czytac z duzym dystansem. (powyzsze zdjecia robilem 400D ktory ma ponoc slaby AF i Tamronem ktory ponoc sie nie nadaje do sportu) - zycze udanych zakupow i zdjec :-P
    Ostatnio edytowane przez ElSor ; 19-06-2009 o 15:02
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    13

    Domyślnie

    Przysłowiowe schody mogą się zacząć jak będziesz fotografował na F2.8 a nie na F4 z o wiele, wiele mniejszych odległości. Wtedy ostry jest tylko pierwszy zawodnik, a ci za nim oddaleni nawet niewiele już są rozmyci. W takich sytuacjach dopiero można sprawdzić AF.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    dokladnie, takie zdjecia jak Twoje i najtanszym 70-300 mozna by bylo zrobic i wygladaly by identycznie

    pozatym dziwne, masz szklo 200mm a robisz z daleka na 115 - 145mm, troche bez sesnu, zacial Ci sie pierscien ogniskowej? ;-)
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  10. #10
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wroclawianie_info Zobacz posta
    Przysłowiowe schody mogą się zacząć jak będziesz fotografował na F2.8 a nie na F4 z o wiele, wiele mniejszych odległości. Wtedy ostry jest tylko pierwszy zawodnik, a ci za nim oddaleni nawet niewiele już są rozmyci. W takich sytuacjach dopiero można sprawdzić AF.
    Chyba nie do konca dales trafny przyklad na sprawdzenie AFa bo np Canon 85 USM na f1.8 tez pokaze wyrazniej 1wszego zawdodnika a innych rozmyje a AF ma rewelacyjny i ultraszybki

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    dokladnie, takie zdjecia jak Twoje i najtanszym 70-300 mozna by bylo zrobic i wygladaly by identycznie

    pozatym dziwne, masz szklo 200mm a robisz z daleka na 115 - 145mm, troche bez sesnu, zacial Ci sie pierscien ogniskowej? ;-)
    Kiedys mialem manie zooma i przyblizalem jakis detal jak tylko szlo - zdjecie czesto duzo tracilo bo nie ujmowalem tego najwazniejszego, tego co bylo obok - teraz mam manie na szerokie kadry by ew cos wyciac z calosci.
    Jak widze w zuzlu wazniejsze sa detale i juz z poprzednich komentow wiem ze musze troszke bardziej zoomowac i uchwytywac nie zawodnika na motorze i caly kurz za nim ale np tylko jego wyraz twarzy :wink:
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •