Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: #70 Sposób na dobrze wyglądające B&W

  1. #11
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gringo997 Zobacz posta
    tak jest, nie każdy posiada ACR, a jeżeli ktoś nie chce go ściągąć i łamać prawa to niech ma jakis tutorial jak poradzić sobie w PS

    A to co za bzdura? ACR jest częścią PSa i bez PSa lub Bridge'a odpalić się nie da. Ktoś ma PS to musi mieć i ACRa. Zresztą na początku tego tutka są screenshoty z ACRa. Ten sam engine jest częścią LR - ma tylko inny nieco interface ale to dalej ACR.

    @zanussi - tak pod warunkiem konwersji do którejś przestrzeni RGB. Po zapisie z ACR do PS w "grayscale" to już jest amen czyli kaplica. Nic się zrobić nie da.

    Sorry ale ten tutek pokazuje dość dokładnie jak NIE NALEŻY robić BW. Kropka. Koniec. Całość aż absurdalnie bezsensowna. Wiem, że to mocne słowa ale tego rodzaju "tutki" przynoszą więcej szkody niż pożytku.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  2. #12
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Ogólnie bardzo mocne "nie".
    Z mojej strony również duże "nie" dla tego tutka... no ale... każdy niech wg siebie ocenia.


    Cytat Zamieszczone przez Gringo997 Zobacz posta
    tak jest, nie każdy posiada ACR, a jeżeli ktoś nie chce go ściągąć i łamać prawa to niech ma jakis tutorial jak poradzić sobie w PS
    Janusz napisał wyżej że bzdura, a ja tylko dokopię - tym tekstem udowadniasz że niezbyt dobrze znasz się na narzędziach, których użyłeś do napisania tego "tutoriala" .

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Sorry ale ten tutek pokazuje dość dokładnie jak NIE NALEŻY robić BW. Kropka. Koniec. Całość aż absurdalnie bezsensowna. Wiem, że to mocne słowa ale tego rodzaju "tutki" przynoszą więcej szkody niż pożytku.
    To może zrobisz tutek jak należy robić BW?
    Bo jak na razie na forum jest tylko kilka luźnych porad w wątkach, nie w formie takiego poradnika.

    A potem ankietka czy zostawić ten tutek...
    Ostatnio edytowane przez Vitez ; 04-03-2009 o 10:40

  3. #13

    Domyślnie

    przepraszam, ze zapytam ale ja wciaz poczatkuje - te same efekty mozna uzyskac krzywymi lub mieszaniem kolorow. dlaczego wiec tak komplikowac?
    5DII, 85mm 1.8, 16-35 2.8L, 50 1.4, 30D, Sigma 30mm f/1.4, 430EX.
    Wciaz zielony jak trawa na wiosne, ale uwaga- szybko sie ucze

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    przepraszam na myśli miałem Lightrooma a nie ACR za pomyłkę przepraszam, jak wam żle to usuńcie tutka, ja powoli przestaje rozumieć to forum ale nie ważne
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Vitez ja z szopa jestem noga!
    ale ta noga wie że pozbywanie sie kolorku na poczatku deformacji w BW
    jest niedobre (delikatnie mowiac)
    dajcie tu jakiegoś porzadnego tutka

    sam przyjemnoscia skorzystam!
    pozdrawiam
    http://picasaweb.google.com/lucas.maj/
    http://onephoto.net/?p0=2&p1=1&user=38702&gal=1
    350d/eos300, 5d, 24 1.4, 50 1.4, 135 2.0 Metz 54 mz-4i- i dylemat czy nie rzucić tego wszystkiego!

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    w Lightroom nawet po konwersji do czb mamy możliwość selektywnej obróbki poszczególnych janałów kolorystycznych...
    Mógłbyś po krótce opisać jak to robić w Lightroom? Z tego co pamiętam to saturacja jest na pierwszej zakładce a kolory na kolejnych - tak więc jak zjedziemy z saturacją do 0 to paski od kolorów już nic nie zmieniają... ale mogę się mylić albo próbowałem nie tą opcję którą trzeba
    C7D | S30 1,4 | C17-55 2,8 | S50-150 2,8

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majku Zobacz posta
    Vitez ja z szopa jestem noga!
    ale ta noga wie że pozbywanie sie kolorku na poczatku deformacji w BW
    jest niedobre (delikatnie mowiac)
    dajcie tu jakiegoś porzadnego tutka

    sam z przyjemnoscia skorzystam!
    pozdrawiam
    Przyłączam się do prośby o wstawienie - bez wspomnianych błędów - dobrego tutoriala (może być niejeden) na konwersję kolorowego zdjęcia do b&w w poziomie Shopa. Jeśli znacie linki, wstawcie je tu. Temat ciekawy, szkoda aby umarł.

    By od siebie coś dać, załączam interesujące ustawienia na uzaskanie zbliżonej charakterystyki filmu poprzez mieszanie kanałów:

    http://photo.net/digital-darkroom-forum/00QQBG

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    144

    Domyślnie

    Layer/New Adjustment Layer/Gradient Map -> ustawienie przejścia od czarnego do białego -> OK -> później można zastosować ewentualne korekty narzędziem Curves, dla osiągnięcia wymarzonego kontrastu i jasności. :>
    5d2, 33, X100, 35 f/1.4, 85 f/1.8, 17-40 f/4

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •