Strona 11 z 43 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 426

Wątek: [mini test] Canon 50 1.2 L vs. Canon 50 1.4 USM

  1. #101

    Domyślnie

    sebcio80 przymykałeś szkło?

  2. #102

    Domyślnie

    ... po co to w ogóle czytałem, bylem prawie pewny 1,4 heheh

    Stary watek problem aktualny wciaz, sigma vs canon vs canon L.

    wiec w ciągu 2 lat wszyscy protestowali sprzedali lub kupili jakieś nowe spostrzeżenia panowie.

    ......
    pozdrawiam
    Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    nie wiem czy przy porównywaniu był wzięty taki aspekt, jak MF. w 1.4 ostrzenie ręczne może doprowadzić do szewskiej pasji - pierścień chodzi mozolnie, nie ma szans o szybkim ustawieniu ostrości. dla mnie, dla osoby dużo ostrzącej manualnie, 1.2 jest nie do pobicia.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  4. #104
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    testowałem C 50 i S 50, wybrałem S 50 - bardziej odpowiada mi obrazek z tego szkła
    Canon FF

  5. #105
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    to czy dany obiektyw nadaje sie do tanca czy sportu to juz kwestia jakiego body uzywamy, z 5D to prawie nic do sportu sie nie nadaje :-)
    chcialem zdementowac te zlosliwe pomowienia wrogow jedynego slusznego body... 5D sie znakomicie foci sporty... szachy, golfa, pokera, wyscigi lodzi podwodnych... :-D
    www albo tez flickr

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzygit-Dublin Zobacz posta
    ... po co to w ogóle czytałem, bylem prawie pewny 1,4 heheh

    Stary watek problem aktualny wciaz, sigma vs canon vs canon L.

    wiec w ciągu 2 lat wszyscy protestowali sprzedali lub kupili jakieś nowe spostrzeżenia panowie.

    ......
    pozdrawiam
    Darek
    Niedawno miałem dylemat czy 50/1,4 czy 50/1,2.

    Wybrałem eLkę. Jasność to jedno, inna mechanika, przepiekny obrazek (bokeh, kolory, winietka na f/1,2, ostrość), no i mnie zmotywował fakt że ponoć 50/1,4 się często psują. A akurat moje 28/1,8 było w serwisie ;P

    Tak czy siak, jakość zdjęć mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, szkło trudne do użycia, ale ostrość na f/1,2 jest porównywalna do 24-70/2,8L czy 70-200/4L, również w pełni otwartych (a mam dobry egzemplarz 24-70)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    nie wiem czy przy porównywaniu był wzięty taki aspekt, jak MF. w 1.4 ostrzenie ręczne może doprowadzić do szewskiej pasji - pierścień chodzi mozolnie, nie ma szans o szybkim ustawieniu ostrości. dla mnie, dla osoby dużo ostrzącej manualnie, 1.2 jest nie do pobicia.
    Potwierdzam. Pierścień ostrości jest bardzo precyzyjny i wygodny.

    Na szybkość autofokusa nie narzekam, a mam 5DII, czyli nie najszybszą puszkę. Chociaż 17-40 jest o wiele szybsze.
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 20-05-2010 o 22:52 Powód: Automerged Doublepost
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  7. #107

    Domyślnie

    witam i dzięki wszystkim za odpowiedz w tym starym "kotlecie"
    .
    ja jedyny problem jaki widzę w 50L to waga cena to idzie na trzeci plan.

    Pakuje się z gratami do samolotu tak jak pisałem w wątku 100mm L ,
    -- 2x body ,15,16-35,24,85,100 + 3x lampy + pw do nich i mam 12kg + 50l to mamy 13

    Ale prawie się przekonałem do L, miałem podpiętą 50mm habakuk`a i była ok, szalu nie widziałem może porostu nie dorosłem do niej wtedy.
    W sobotę idę pomacać sigme 50mm 1,4 il Dottore z ciekawości jak to chodzi bo to jedyny user co nie narzeka na sigmę i jej AF .

    Jak by ktoś miał jakieś spostrzeżenia do dodania to proszę , wstrzymuje się z zakupem do przyszłego tygodnia lub jak wrócę z TT - bo kupić 50mm to nie jest tak prosto....za biedny jestem żeby kupować dwa razy to samo szkło.


    Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    50L lekkie nie jest, ale nie przesadzajmy, nie jest to znowu jakis ogromny ciezar. Cos kolo pol kilo, o ile dobrze pamietam.

    A co do ostatniego zdanka - to samo powiedziałem zamawiając 50L jednak. Solidna stałka, po prostu.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    BTW, po forum chodzi zdanko, że to szkło zdecydowanie lepiej wypada podczas normalnego fotografowania, niż jakichkolwiek testow. I to prawda, nie wiedziec czemu
    Ostatnio edytowane przez _igi ; 20-05-2010 o 23:23 Powód: Automerged Doublepost
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  9. #109

    Domyślnie

    Ta nieostrość Lki po przymknięciu to dość znany wątek - po prostu z przymykaniem przysłony przesuwa się płaszczyzna ostrości...rada na to ostrzenie na przysłonie na której chce się robić zdjęcia

  10. #110
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karabud Zobacz posta
    Ta nieostrość Lki po przymknięciu to dość znany wątek - po prostu z przymykaniem przysłony przesuwa się płaszczyzna ostrości...rada na to ostrzenie na przysłonie na której chce się robić zdjęcia
    Mowa o MF czy o czyms nie wiem o AFie?
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

Strona 11 z 43 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •