Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: [yerzu] in minor,czyli umarła klasa

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Zdjęcia są bardzo fajne tylko zamieszczone tak trochę na chybił trafił. Jako autor powinieneś wybrać swój własny nr1. I ten numer jeden powinien mieć tytuł. Teoretycznie może wydawać się to banalne ale po pierwsze zmusza autora aby zastanowił się nad tym co chce przekazać widzowi a jemu sugeruje to „coś” na co powinien zwrócić uwagę. Wtedy liczba zamieszczanych na „raz” zdjęć w wątku spadnie.

    Pokazujesz na zdjęciach między innymi schody a schody jak by nie było są drogą prowadzącą skądś lub dokądś. Kierunek tej drogi powinien być określony i widz powinien wiedzieć czy schody są „z” czy „do” Wtedy już zdjęcie zaczyna coś sugerować.

    Natomiast w przypadku tych zdjęć kolor powinien określać nastrój zdjęcia. Zimno i Ciepło. Popatrz na 3 Zimne podwórko i ciepłe światełko za drzwiami powinno zapraszać do cieplutkiego wnętrza. Ale takie przesłanie nie bije z tego zdjęcia. Wiesz dlaczego?

    Podobnie na 1 Uchylone drzwi powinny coś sugerować ale świecąca żarówka po oczach rozprasza.

    Ale w sumie jest już o czym porozmawiać.

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar Buncol
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Moszczenica
    Wiek
    37
    Posty
    35

    Domyślnie

    Kolory w fotkach są zaje.. , dodają tym zdjęciom to coś

    yerzu możesz napisać coś więcej nt. obróbki ?
    You Can

  3. #23
    Awatar angie
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    11

    Domyślnie

    Zatkało mnie...

  4. #24
    sXe
    Guest

    Domyślnie

    gratulacje - gobra robota. fotki naprawde klimatyczne, to jest to co tygryski lubia najbardziej!
    pozdro

  5. #25

    Domyślnie

    Olszewski,janmar,terminator,Kubaman,Sergiusz,Bunco l,angie,sXe - Dziekuję Wam za wizytę i komentarze

    Olszewski - nie tylko śląsk równie ciekawe tematy to warszawa,szczecin,nowy sącz - te miejsca już zwiedziłem w poszukiwaniu tematów. Planuję również wybrać się do Łodzi na wiosnę.

    Sergiusz - schody jak i drabiny w symbolice oznaczały drogę wyjścia,przejścia,koniunkcji lub były symbolem połączenia z bogiem (to w symbolice religijnej) W tym przypadku zdjęcia były przygotowane pod cykl wystaw In Minor czyli upadła klasa. Całą wystawa pokazuje upadek cywilizacji oraz jest swoista afirmacja turpizmu. Wszystkie elementy tych fotografi maja spotegowac u widza uczucie niepokoju, klaustrofobi - osoba ogladajaca te zdjecia musi czuc niepokój. Dlatego schody przeważnie nie mają końca, dlatego przeważnie nie widać co znajduje sie po 2 stronie bramy. Dlatego okna przeważnie są powierzchniami nieprzenikającymi itd. Dlatego również taka kolorysyka. Co do koloru - ciepłe światło oznacza nadzieję - a ta jest złudna - jesli pojawia się ciepłe światło to przewaznie prowadzi ono do nikąd. Dominuje zimne światło - potęgujące beznadzieje losu.

    Prosił bym moderatora o zmianę tematu na [yerzu] - In Minor - część II

    Kolejne zdjęcia z tej serii :



    Zapraszam

  6. #26
    Coś już napisał Awatar rob76
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    56

    Domyślnie

    klimat normalnie jak z jakiejś niezłej strzelanki :-) Super odrealnione, gratulacje.
    Jako zdjęcie mi się nie podoba - wg mnie za dużo PSucia. Jako grafika super!
    "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem"

  7. #27
    Bywalec Awatar spoon
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wroclove
    Wiek
    39
    Posty
    215

    Domyślnie

    dla mnie to tez w odbiorze blizsze 'renderom' niz fotografii. co oczywiscie nie wplywa negatywnie na wysoka ocene... prac ; )

  8. #28
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    12 - mi sie najbardziej podoba! Wow.

    A na 15 skad to odbicie kamienicy na scianie?
    Na świat spoglądam przez armatę...


  9. #29
    Malejkum
    Guest

    Domyślnie

    Super, gratuluje kunsztu artystycznego Przyznam, ze nr 12 to moj faworyt, jesli chodzi o reszte... coz, duza ingerencja obrobki powoduje ze trudno mi je oceniac w kategorii fotografii, natomiast jako caloksztalt w skali od 1-10 dalbym 10 oczywiscie Szczegolnie ze temat grafiki nie jest mi obcy, przyszedl duzo wczesniej niz pasja fotografii.
    Moge tylko pozazdroscic dobrego oka i umiejetnosci.

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Dolina Lina Na A
    Posty
    518

    Domyślnie

    Yerzu jak zwykle świetnie. Czy grafika ?? Nie powiedziałbym, znając pracę Yerza i jego podejście do fotografii, mogę stwierdzić, że jest to wielka część fotografii,a mała grafiki. Dobrze naświetlona klatka oraz dobre wywołanie, powoduje, że zdjęcia mają taki, a nie inny klimat. Po prostu chłop zna się na rzeczy.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •