Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 231

Wątek: Fotografia IR / w podczerwieni

  1. #211
    Awatar enermax
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Zgorzelec, os. Manhattan
    Wiek
    47
    Posty
    6

    Domyślnie

    astroadamo pochwal się sprzętem jakim było robione i czasy i przysłona Bardzo ciekawie wyszły panoramki
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zapraszam wszystkich do zamieszczania fotek w Irkach. Ja chętnie podpatruję innych i czerpię inspirację
    Ostatnio edytowane przez enermax ; 17-08-2010 o 12:55 Powód: Automerged Doublepost
    Ilość wpisów: 32 kilobity

  2. #212
    Coś już napisał Awatar astroadamo
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    87

    Domyślnie

    Sprzęt to: 450D z przerobiony filtrem pod astrofoto, C 28-105, Filtr HOYA R72.
    Przysłona 5,6, ISO 800, Czas w przedziale 1/5s - 1/15s.
    Canon 5D, Canon 40D, C 17-40 L, C 85/1,8, C 50/1.8, Soligor 100/3.5, Raynox DCR 250, Hitech Cokin i inne

  3. #213
    majki_pl
    Guest

    Domyślnie

    Hmm... to może i jak się pochwalę IR. Swoją drogą - przed zakupem 500D przeglądałem to forum i natrafiłem na informację, że w 500D (nie tylko) jest problem z robieniem fotek w IR. Nie uważam żeby tak było, po prostu trzeba cierpliwości... Zdjęcia które porobiłem (linki) były robione w słoneczny dzień, ale nie super słoneczny. Do tego o tej porze roku wegetacji prawie już wogóle nie ma, ale efekt jakiś jest.... Naświetlanie od 10 do 30 s., przesłona od 3,5-8 (eksperymentowałem). Obiektyw kitowy, filtr Hoya IR 72 no i oczywista statyw




    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Aha, co ważne moim zdaniem - w Canonie 500D praktycznie nie ma mowy o dobrym ustawieniu balansu bieli bez jego korekcji w canonowym sofcie. OCzywiscie wymusza to cykanie fotek w RAW ale dzieki temu balans bieli ustawiamy idealnie na potrzeby IR.
    Ostatnio edytowane przez majki_pl ; 30-10-2010 o 17:47 Powód: Automerged Doublepost

  4. #214

    Domyślnie

    witam wszystkich,

    to mój debiut na forum, wrzucam zdjęcie zrobione w Tatrach, Czarny Staw Gąsienicowy ze szlaku na Zawrat.
    Robione 500D, kitowym obiektywem, t. 30s, f5, ISO 200.

    http://www.flickr.com/photos/6011969...n/photostream/
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    sorry za złe wklejenie foty, może moderator by to poprawił?
    Ostatnio edytowane przez elizium ; 01-03-2011 o 13:14 Powód: Automerged Doublepost

  5. #215

    Domyślnie Odp: Fotografia IR / w podczerwieni

    Cześć! Czy praktykowal ktoś używanie 5d mk2 + cokin P007 IR do robienia fotek w podczerwieni? Z tego co czytalem na zagranicznych forach fotki z 5d mk2 nie wychodza zaciekawe (wiekszosc w czerownych barwach pomimo poprawnie nastawionego WB)
    www.bartosztroch.com
    5ds + some shit

  6. #216
    Coś już napisał Awatar MacRo
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    Stargard Szczeciński
    Wiek
    34
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Fotografia IR / w podczerwieni

    Cytat Zamieszczone przez bartosztroch89 Zobacz posta
    Cześć! Czy praktykowal ktoś używanie 5d mk2 + cokin P007 IR do robienia fotek w podczerwieni? Z tego co czytalem na zagranicznych forach fotki z 5d mk2 nie wychodza zaciekawe (wiekszosc w czerownych barwach pomimo poprawnie nastawionego WB)
    Nie wychodzą za ciekawe ze względu na to, że w 5D mk II jest wsadzony bardzo sprawnie działający filtr IR-CUT. Wiadomo, że jego usunięcie nie jest zbytnio opłacalne ze względu na to, że aparat nie nadaje się wtedy do niczego innego niż do zdjęć IR. Bez modyfikacji będziesz miał zdjęcia w zabarwieniu różowo-czerwonym, których nie da się zbalansować w żadnym programie.
    FotoMaciej
    C 7D (Magic Lantern)| C 400D (400plus mod + IR MOD) | Sigma 17-50 f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 | C ex430 II | Nissin 866 Mark II

  7. #217

    Domyślnie Odp: Fotografia IR / w podczerwieni

    Z innej beczki pytanko....
    Czy ktoś wie gdzie zdobyć zamiennik hot mirror-a?
    Wyjąłem z Canona A800 hot mirror.
    Teraz potrzebuję blokady visivble light.
    H72 owszem ale nie da się tego "nakręcić" na kompakta.
    Szukam coś jak H72 ale w postaci malutkiego szkiełka 8x8 mm które pasowałoby ZAMIAST oryginalnego hot-mirror.
    Ktoś coś poleci?

    A co do ostatniego posta:
    Nie wychodzą za ciekawe ze względu na to, że w 5D mk II jest wsadzony bardzo sprawnie działający filtr IR-CUT. Wiadomo, że jego usunięcie nie jest zbytnio opłacalne ze względu na to, że aparat nie nadaje się wtedy do niczego innego niż do zdjęć IR. Bez modyfikacji będziesz miał zdjęcia w zabarwieniu różowo-czerwonym, których nie da się zbalansować w żadnym programie.
    Można zapodać filtr nakręcany na obiektyw o takich właściwościach jak wewnętrzny hot-mirror - dla mnie aparaty byłyby 10x lepsze gdyby hot mirror nie było wcale a zamiast tego były nakręcane filtry. ZAWSZE po wyjęciu hot-mirrora jest lekko albo ostro gorzej z focusem ....
    Ostatnio edytowane przez MorgothV8 ; 07-04-2013 o 14:35
    The sun has cast its final rays over the Norther Skies. Darkness has come...

  8. #218
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Fotografia IR / w podczerwieni

    Ostatnio kupiłem filtr IR72 z myślą właśnie o robieniu krajobrazów w podczerwieni. Jednak już podczas pierwszych prób wyniki nie są zadowalające. Używam 450D + kit. Naświetlam po 30-40 sekund. Nawet po zmieszaniu kanałów nie wychodzi to tak, jak wyjść powinno. Poniżej kilka zdjęć z dzisiaj jako pierwsze próby. Zauważcie, że nawet biel nie jest właściwie bielą. A na dodatek niebo, które powinno być dość ciemne, wychodzi bardzo kolorowe. Nie mam pojęcia co robię źle... Myślałem, że może to wina WB, ale nawet jakbym dał autobalans, to tak czy tak zieleń powinna być biała, a niebo czarne (oczywiście wszystko spowite czerwoną poświatą).



    Prosiłbym o jakieś rady, jak to poprawić, jeśli w ogóle się da.
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  9. #219

    Domyślnie Odp: canon350d + filt podczerwieni

    Ktoś próbował 5Dmk3?
    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  10. #220
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie Odp: Fotografia IR / w podczerwieni

    Ja próbowałem. Exif zachowany.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Ostatnio kupiłem filtr IR72 z myślą właśnie o robieniu krajobrazów w podczerwieni. Jednak już podczas pierwszych prób wyniki nie są zadowalające. Używam 450D + kit. Naświetlam po 30-40 sekund. Nawet po zmieszaniu kanałów nie wychodzi to tak, jak wyjść powinno. Poniżej kilka zdjęć z dzisiaj jako pierwsze próby. Zauważcie, że nawet biel nie jest właściwie bielą. A na dodatek niebo, które powinno być dość ciemne, wychodzi bardzo kolorowe. Nie mam pojęcia co robię źle... Myślałem, że może to wina WB, ale nawet jakbym dał autobalans, to tak czy tak zieleń powinna być biała, a niebo czarne (oczywiście wszystko spowite czerwoną poświatą).

    https://lh3.googleusercontent.com/-6...Q/s720/ir2.jpg



    https://lh6.googleusercontent.com/-e...ZY/s720/ir.jpg

    Prosiłbym o jakieś rady, jak to poprawić, jeśli w ogóle się da.
    Jako wzorzec WB daj zieleń i będzie dobrze. Polecam tez tryb RAW. Potem mieszanie kanałów.
    Marki trzy.

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •