Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 192

Wątek: Przewodowe łączenie lamp błyskowych

  1. #101
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dołączam się do powyższego pytania. Posiadam lampę 580 ex II i body 40D. Czy możliwe jest połączenie aparatu z tą lampą za pomocą kabla PC takiego jak ten link?

  2. #102
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    mjs27, takim jak ten, to raczej nie, bo on z jednej strony ma PC męskie, a z drugiej minijack. A ty masz i w aparacie i w lampie takie samo wejście, wiec potrzebujesz kabla z dwoma wtykami męskimi PC. Pojawiają sie na allegro, w fototipie chyba...albo zamów u jakiegoś ze sprzedawców, albo kup 2 takie i przylutujesz

    El_Chueco, do 550ex musisz dokupić kostkę synchronizacyjną (np. taka - http://www.allegro.pl/item637935920_...c_gw_fvat.html ) i kabel odpowiedni (zależy z jakim wejściem kupisz kostkę).

    Można też kupić kabel TTL oc-e3, zamiennik, i przedłużyć (jak przedłużyć jest cały oddzielny watek na forum).
    Ostatnio edytowane przez dark4blade ; 20-05-2009 o 12:21

  3. #103
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    38

    Domyślnie

    dark4blade, dzięki poszukam takiego z dwiema

  4. #104
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Oczywiście nie muszę przypominać, że z takim kabelkiem PC nie będzie przenoszona żadna automatyka, bo jak z automatyką to kabelek ttl potrzebny .

  5. #105
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Kamienna Góra/Wawa
    Wiek
    49
    Posty
    135

    Domyślnie

    Witam

    Tak trochę poczytałem i mam inna propozycję co do podłączania MOC-a
    Łączenie szeregowo od strony diody to nie do końca najlepsze rozwiązanie, należy tutaj wtedy uwzględniać spadek napięcia na diodzie.
    Choć tutaj powinniśmy raczej mówić o ograniczeniu prądu na diodzie.
    Osobiście polecam łączenie równoległe MOC-ow i dodanie do każdej diody w MOC-u rezystora w szereg... Warto tak samo dodać małą pojemność równolegle do rezystora np. 100nF...

    ot przykładowy schemacik:


    Do lamp wysokonapięciowych najlepiej używać układ z prostym trafem - robiącym seperacje galwaniczna...


    Transformator można wykonać z wypruwając rdzeń z starej żarówki energooszczędnej. Drut natomiast to przewody z skrętki komputerowej...

    Można zastosować jeszcze prostszy układ do lamp zasilanych bateryjnie bez seperacji na jednym triaku.


    Niestety ale MOC-e z takimi lampami prędzej czy później i tak polecą...

    No i polecam między innymi tą stronę www:

    http://www.ws.ps.pl/
    Ostatnio edytowane przez tplewa ; 11-07-2009 o 19:30

  6. #106
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Czy może ktoś wie gdzie kupić takie wtyki PC w k r ę c a n e do ustrojstwa? Jak toto się fachowo nazywa?

  7. #107

    Domyślnie

    Witam świetny pomysł, jednak natknąłem się na problem:

    Posiadam lampę Quantaray QTB-7500A, jednak po podłączeniu do EOS 10D nie współpracuje wyświetla Error 99

    "Olałem" 4 styki na lampie są na 100% odizolowane zostawiłem tylko środkowy i boczny. Tylko że mimo to nic mi nie daje, co mogę zrobić

    Tą lampę chciałbym mieć połączoną z body a przez gniazdo PC wypuścić sobie na 2 pozostałe lampy i połączyć je w.wymienionym sposobem...

    Co o tym myślicie i jak rozwiązać ten problem z Quantaray

  8. #108

    Domyślnie

    KuchateK-u lub ktokolwiek widział ktokolwiek wie...
    pomóżcie jak tylko znajdziecie chwilkę...

    Spróbowałem zrobić to połączenie kablowe o którym pasałeś, ale meczę się i męczę, kupiłem MOC`a 3061 według tej specyfikacji różni się tym że:

    MOC3061
    Z układem przełączania w zerze
    1000V/us
    600V
    3V
    15mA
    5,3kVACRMS


    MOC3051
    Bez układu przełączania w zerze
    10V/us
    600V
    3V
    15mA
    5,3kVACRMS


    Czy są to różnice dal których może mi nie działać ten układ?


    Bateryjka ma 1,5v próbowałem tez na 3,8V no ale pewnie go spaliłem więc wziąłem 2 no i został mi 1 ;p a z dostępnością to niestety tragedia...

    Nie wiem co źle robię może wszystko bo źle zrozumiałem albo przez ten układ przełączania w zerze...

  9. #109
    Początki nałogu Awatar Kosmo
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    312

    Domyślnie Czy podwójny kabel synchro zda egzamin

    Znalazłem taki kabel synchro http://www.allegro.pl/item864304987_...ex_ii_50d.html

    Czy przy jego użyciu mogę swobodnie regulować sile błysku każdej z lamp (metz58 + 430EX) czy aparat będzie wariował

  10. #110
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    nie da rady, obie lapy musza byc identyczne zeby to dzialalo
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •