Strona 5 z 56 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 551

Wątek: [gunia1990] wokół mnie

  1. #41
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    micles, plączesz się w zeznaniach "minimalnie do 2.2" zwykle odczytuje się tak, że minmum to 2,2, a im więcej tym lepiej . Użycie przecinka (...minimalnie, do 2,2) zmieniłoby sens zdania. Język techniczny musi być precyzyjny.
    dodam, ze jestem humanistką wykształconą tak przez mój profil klasy ( dziennikarski), że na wszelkie przecinki i tego typu sprawy zwracam ogromną uwagę :P

  2. #42
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Byłem pewien, że jak się ma 50 1.8, to korzysta się z niego tylko po to, żeby mieć tą "przewagę jasnościową" nad kitem (bo co do jakości zauważalnej na miniaturkach 800pix to dużo nie ma co się spierać, są to podobne rezultaty).

    Dobra, koniec sporu, przyznaję się do błędu (moje wyobrażenia intencji fotografki poróżniły się z rzeczywistością :P)

    Więc na następny raz : 50 1.8 jest po to, żeby korzystać z niej na jak najbardziej otwartej dziurze, ale dopiero od 2.2 przestaje mydlić (zazwyczaj).

    P.S. Oczywiście, nie zaprzeczam, że można je również wykorzystywać na f11, ale w tym wypadku byłoby ładniej na 2.5 :P

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    I po co znów kręcisz? Popracuj lepiej nad interpunkcją, to nie będziemy musieli zgadywać o co Ci chodzi. I do matury się przyda

  4. #44
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No i za niezłego klasyka się uważasz, jak sam siebie cytujesz
    Micles, nie obraź się, ale przyszedł mi od razu do głowy cytat gdy tylko przeczytałem to co napisał fret

    "Spotkałem człowieka tak nie oczytanego, że musiał cytaty z klasyków wymyślać sam." Stanisław Jerzy Lec

    Sorry, za OT. Gunia, gdzie kolejne zdjęcia?
    Regulamin pkt 8.

  5. #45
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    eee.. zdjęcia jak na razie w zawieszeniu, gdyż.. choruję sobie w domku..
    w sobotę miałam wziąć aparat na koncert Sizzli ( reggae) do Wrocka, ale się bałam, że tłum mi go porwie.. ale.. w czwartek kolejny koncert- juwenalia i foty zapewne jakieś będą

  6. #46
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    Ok.. miało być koncertowo, ale to muszę chwile posiedzieć i sie zastanowić czy w ogóle wsadzać tutaj jakiekolwiek fotki z niego.. Co jak co, ale kit jest.. kitowy

    Będzie za to dziecięco Przyznam, ze nadążenie za dzieckiem jest bardzo ciężkie...
    12.
    13.
    14.

    Aha, jeszcze jedno takie inne.. sprawdzałam jak wychodzi makro kitem..
    15.

    Jest tak .. zielone, że aż je sobie an tapetę dałam

  7. #47
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    163

    Domyślnie

    12 - ok
    13 - zdecydowanie nie, przedziwne cienie na twarzy, brzydkie światło
    14 - popłynęła ostrość (gdyby jeszcze całość była równomiernie "miękka", a tu sru- ostra kokardka )
    15 - no.. na tapetę się nadaje

  8. #48
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    12 fajne, ostrość tam gdzie trzeba
    13 i 14 do poprawy krzywymi (wyeliminować efekt "zdjęcia pod słońce")
    15 w miarę, dałbym o 2/3EV mniej.

  9. #49
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie

    w 13 ja bym zęby w PSie dorobił

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    [Quote ] "Aha, jeszcze jedno takie inne.. sprawdzałam jak wychodzi makro kitem.."
    Jesli można, to :zakres makrofotografii miesci się miedzy wielkoscia odwzorowania 1:1 a 10:1.Takie wartości uzyskujemy stosując sprzęt specjalny.Taki jak: obiektywy macro,pierscienie makrograficzne,szkła nasadkowe,mieszki itp.Niektórzy producenci piszą na swych produktach macro
    chciaz nie są to szkła makrograficzne.[Taki "chłyt maketingowy "]Te ostatnie mają jeszcze inne własciwosci jak np.inny [płaski ]ksztalt płaszczyzny obrazowej,mechanizm ostrzenia itd.Fotka dmuchawca zrobiona KiTEm to fotografia przyrodnicza.I tego się trzymajmy :smile:
    Jak na poczatek to idzie Ci fajnie.Ale portret to..jeden z trudniejszych tematów.Wymaga czasu.Dużo oglądaj zdjęć ,szczególnie klasyki.Czytać,Czytać..Słuchac co mówią starsi koledzy[ale tylko na temat fotografii :wink: ]
    Ostatnia seria najsłabsza.Ale po sukcesach zawsze nadchodzi kryzys.Naprawdę nie musisz pokazywac wszystkich ,kilkuset pierwszych zdjęc na forum.Przyczaj sie,pracuj reszta przyjdzie sama.Z cała sympatią :smile:

Strona 5 z 56 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •