Strona 79 z 83 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 821

Wątek: [test] TAMRON 70-200 2.8 Di LD Macro

  1. #781
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    slawek sprawa wyglada prosto.
    jak jakies obiekty sa daleko (powiedzmy od 5m wzwyz) to wtedy uklad AF obiektywu musi przeleciec minimalne odleglosci zeby zlapac ostrosc i w takim wypadku zwykly silnik AF jest wystarczajacy.
    no chyba, ze sie wali seria 10klatek/sek to wtedy moze byc lipa ;]
    samloty sa bardzo daleko (w pojeciu pracy AF na samym koncu skali) dlatego jezeli ktos nie mial walnietego obiektywu to prawdopodobnie wszyscy uczestnicy airshow - a bylo ich pare tysiecy - mieli ostre zdjecia samolotow.
    to samo tyczy sie obiektyw poruszajacych sie np. z lewej do prawej w stosunku do kierunku ktory my obralismy.
    wtedy defacto odleglosc od obiektu rowniez nie zmienia sie (a jezeli juz to nieznacznie)
    no a jak bysmy chcieli zrobic zdjecie np. pedzacego w naszym kierunku dżokeja to tamronem nie da rady
    tak naprawde problem z wolnym AF w T70-200 wystepuje w reporterce jako-takiej, gdzie podchodzi sie w miare blisko, np. sport (albo bardzo popularny fotograficzny temat wsrod amatorow - biegajace dzieci) ;]
    do takich zastosowan T70-200/2.8 nie nadaje sie kompletnie, bo zwyczajnie silnik AF nie nadaza za zmiana odleglosci ostrzenia od obiektu.
    w zasadzie, zeby sprecyzowac nalezaloby napisac ze T70-200/2.8 to obiektyw wybitny optycznie i sprawdzi sie znakomicie w kazdym rodzaju fotografii, poza zastosowaniami typowo reporterskimi (szczegolnie sport) i przyrodniczymi.
    do reszty zastosowan bedzie swietny, zapewniam
    tu masz troche moich zdjec zrobionych T70-200/2.8
    http://canon-board.info/showthread.php?t=46804
    http://canon-board.info/showpost.php...8&postcount=39
    http://canon-board.info/showthread.php?t=40611
    (w tym ostatnim linku moje zdjecia sa w 9 poscie)

  2. #782
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    albo bardzo popularny fotograficzny temat wsrod amatorow - biegajace dzieci ;]
    do takich zastosowan T70-200/2.8 nie nadaje sie kompletnie, bo zwyczajnie silnik AF nie nadaza za zmiana odleglosci ostrzenia od obiektu
    jak już mój synek podrośnie i zacznie biegać to będę mógł to osobiście sprawdzić
    D90 S10-20 N35 T70-300 USD VC

  3. #783
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    albo bardzo popularny fotograficzny temat wsrod amatorow - biegajace dzieci) ;]
    do takich zastosowan T70-200/2.8 nie nadaje sie kompletnie, bo zwyczajnie silnik AF nie nadaza za zmiana odleglosci ostrzenia od obiektu.
    Wystarczy o parę stopni zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu i nadąży.
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  4. #784
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    wystarczy ze będziesz focil nie w mieszkaniu a w plenerze gdzie bedziesz to robil z kilkunastu metrów będzie ok
    Canon FF

  5. #785
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    Wystarczy o parę stopni zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu i nadąży.
    zdRAWki
    możesz rozwinąć? w mniejszej temperaturze tamron staje się szybszy czy dziecko wolniejsze? :wink:
    D90 S10-20 N35 T70-300 USD VC

  6. #786
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stach84 Zobacz posta
    możesz rozwinąć? w mniejszej temperaturze tamron staje się szybszy czy dziecko wolniejsze? :wink:
    Dziecko wolniejsze
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  7. #787
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 053

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadowolony z tego szkła. Najważniejsze że nie przytłacza kolorem, rozmiarami i wagą - jest dość zgrabne jak na 70-200/2.8. Na ślubach bardzo rzadko go używam bo za duże - wolę 100/2.0 - które mi wystarcza jako tele.

    Natomiast koncerty, spacery w plener czy wakacje to często je biorę.
    Ostatnie zdjęcia na mojej stronie z koncertów z roku 2010 są nim robione w większości.

    Co mnie denerwowało to osłona przeciwsłoneczna - za duża i wg mnie niepotrzebnie te dwa listki są takie długie, ale po obcięciu jej brzeszczotem tak żeby wszystkie listki miały tą samą długość komfort jej używania poprawił kilkukrotnie. Można obiektyw kłaść na osłonę i się nie przewróci, można schować do torby TENBA z założoną osłoną, można wsunąć do sakwy LowePro z założoną tak osłoną na tyle że nie wykoziołkuje na zewnątrz. Dzięki czemu jak mam filtr polaryzacyjny to się nie brudzi, bo slimów ciężko o dobre dekielki. No i tak nie straszy taka zmodyfikowana osłona.
    Także jak ktoś nie pieści się ze sprzętem to uważam że warto skrócić te długie płaty w osłonie.

  8. #788
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Co do osłony - długość "listków" i kształt wynikają bezpośrednio z kąta widzenia obiektywu. Jakoś nie przeszkadza mi rozmiar, za to - co mnie drażni szczególnie ostatnimi czasy - osłona się wyrobiła. Plastikowe mikrozatrzaski, które powinny blokować osłonę we właściwym położeniu, nie stawiają w zasadzie żadnego oporu.
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  9. #789
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wats0n Zobacz posta
    Co do osłony - długość "listków" i kształt wynikają bezpośrednio z kąta widzenia obiektywu.
    No wiadomo, ale wg mnie ostatnio to przerost formy nad treścią, albo pokaz wykorzystania programów komputerowych do zaprojektowania.

    Na wyrobione osłony stosuję spirytus żeby odtłuścić, a potem lakier do paznokci od żony.

  10. #790
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    o zobacz ciekawy sposob nie myslalem ze to sie sprawdzi
    Canon FF

Strona 79 z 83 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •