Strona 32 z 83 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 821

Wątek: [test] TAMRON 70-200 2.8 Di LD Macro

  1. #311
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    [quote=fotobronx;461065]Dzis przez jakies 15 min mialem to cudo w lapach )
    Postrzelalem sobie troche do znakow drogowych i samochodow :PP Niby wszystko pieknie ale martwia mnie dwie rzeczy a mianowicie lekkie mydlo na 2.8

    To dziwne bo na ,,optycznych,, zamieszczone próbki wydają się być ekstremalnie ostre już od pełnej dziury .

  2. #312
    Początki nałogu Awatar chavez
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sławek Zobacz posta
    To dziwne bo na ,,optycznych,, zamieszczone próbki wydają się być ekstremalnie ostre już od pełnej dziury .
    Bo na optycznych są sample z 5D... z resztą znacząca większość zdjęć od Cichego też. Zastanawiam się czy są ładne bo są z Tamrona czy z 5D?
    Po Tamrona (zamiast droższego Canona) pewnie częściej będą sięgać cropowcy.
    system EOS

  3. #313
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    [QUOTE=Sławek;461158]
    Cytat Zamieszczone przez fotobronx Zobacz posta
    Dzis przez jakies 15 min mialem to cudo w lapach )
    Postrzelalem sobie troche do znakow drogowych i samochodow :PP Niby wszystko pieknie ale martwia mnie dwie rzeczy a mianowicie lekkie mydlo na 2.8
    Są 2 opcje, albo egzemplarz był słabszy, albo twoja pucha nie gadała z nim dobrze.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #314
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotobronx Zobacz posta
    Dzis przez jakies 15 min mialem to cudo w lapach )
    Postrzelalem sobie troche do znakow drogowych i samochodow :PP Niby wszystko pieknie ale martwia mnie dwie rzeczy a mianowicie lekkie mydlo na 2.8 (w sumie
    moge z czystym sumieniem stwierdzic ,ze problem wystepuje na dwoch 40D) i AF....

    P
    Nie wiem skad masz to mydlo, u mnie 2.8 jest ostre jak brzytwa za kazdym razem a mam na sumieniu wiele znakow drogowych
    Zreszta w calym zakresie jest ostry jak brzytwa.
    Tez robione wszystko na 40D.

    sztaj

  5. #315
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    [quote=Cichy;461194]
    Cytat Zamieszczone przez Sławek Zobacz posta

    Są 2 opcje, albo egzemplarz był słabszy, albo twoja pucha nie gadała z nim dobrze.
    Przy pełnej dziurze głębia ostrości jest tak płytka że ten znak drogowy który jest płaski, mógł być tuż przed, lub za nią.
    Z fotografuj jakąś bryłę .
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    wydaje mi się że te gałązki na prawo od znaku są ostrzejsze niż sam znak !!!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez Sławek ; 21-04-2008 o 00:11 Powód: Automerged Doublepost

  6. #316
    Początki nałogu Awatar chavez
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sztajmes Zobacz posta
    Nie wiem skad masz to mydlo, u mnie 2.8 jest ostre jak brzytwa za kazdym razem a mam na sumieniu wiele znakow drogowych
    Zreszta w calym zakresie jest ostry jak brzytwa.
    Tez robione wszystko na 40D.

    sztaj
    To w takim razie, gdyby wszyskie (nieuszkodzone) sztuki takie były, to faktycznie byłoby to dobre szkło (pod względem ostrości) na cropa. Miejmy nadzieję że tak jest, bo wtedy tworzy nam się naprawdę rozsądna alternatywa do Canonów.

    PS. Jak ktoś pokazuje małe mydło na xxD, a na 5D jest ostre, to kojarzy się jednoznacznie, że to "wina" większych pikseli piątki. Widocznie tutaj różnica jest tak mała, że raczej niezauważalna.
    Ale piątka i tak produkuje ładniejsze zdjęcia. Nie tylko pod względem ostrości (właściwie lepsza ostrość jest tylko jednym - i nie największym - z wielu atutów).
    system EOS

  7. #317
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotobronx Zobacz posta
    Dzis przez jakies 15 min mialem to cudo w lapach )
    Postrzelalem sobie troche do znakow drogowych i samochodow :PP Niby wszystko pieknie ale martwia mnie dwie rzeczy a mianowicie lekkie mydlo na 2.8 (w sumie
    moge z czystym sumieniem stwierdzic ,ze problem wystepuje na dwoch 40D) i AF....

    co do mydla :



    f2.8



    f4.0 Poprawe ostrosci widac golym okiem bez onaniozowania sie pod lupa


    Strzelalem pare razy na zmiane w tych kombinacjach za kazdym razem wynik ten sam....

    Co do AF jesli chodzi o ff/bf to bym sie zabardzo nie czepial wmiare trafia..moze minimalny ff ale praktyczie nie bral bym tego pod uwage, jest dobrze ))
    Gorzej troche z predkoscia jego dzialania,w niektorych momentach porafil 2 razy przeogniskowac po calym zakresie po czym ustawial ostrosc.
    W trybie servo to na 2.8 mialem sporo fot nieostrych przymkniecie do f4 poskutkowalo wzrostem liczby fot moim zdaniem akceptowalnych ale i tak rewelacji nie
    ma czasami potrafi mocno przestrzelic
    Samochody poruszaly sie tak na oko z predkoscia okolo 60 km/h




    A tu jeszcze testowa galazka jako bonus



    p.s wiem ,ze troche kompresja zabila te foty jesli ktos chce oryginaly prosze pisac na maila :P
    Aż nie chcę się wierzyć że te zdjęcia sa z 40d i tego tamrona, ja osiagam lepsze efekty z m42, zresztą sztajmes też ma 40D i u niego fotki wyglądają o niebo lepiej. A to że 5D ma przewagę nad cropem to wiadomo nie od dziś
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  8. #318
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    Ja bym nie rozpatrywał tych ostrych zdjęć na 5D tylko jako problemu wielkości matrycy. Ja już pomijam fakt, że na 5D przy 200mm i f/2.8 głębia ostrości będzie mniejsza. Robiąc zdjęcia dla optycznych przy tych parametrach "troszkę" się przyłożyłem bo wiem jakiej to wymaga precyzji. Jak ktoś sobie "strzela" zdjęcia i nie posiada pewnego doświadczenia w pracy z takimi obiektywami to nie dziwi mnie, że często będzie mieć nieostre zdjęcia.
    Cichy zdjęcia robić potrafi i ma ostre, jak się dorwie potencjalny nabywca nie mający wcześniej doświadczenia z taką optyką to jest dla mnie normalne, że na 2.8 może mieć nieostro.
    Ja napiszę tylko, że ostrość tego Tamrona na przysłonie f/2.8 nawet mnie zdziwiła. Nie myślcie jednak, że każde zdjęcie na takich parametrach będzie żyletą. Tutaj naprawdę trzeba precyzyjnie ustawić tę ostrość. Jak pokazują zdjęcia warto się postarać

    Mały OT... Crazy... tutaj też się spotykamy?
    FOTOINKWIZYTOR

  9. #319
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie

    Marantz - znamy się ?? bo jakos nic mi nie świta
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Już wiem, witam szanownego kolege
    Ostatnio edytowane przez crazy ; 21-04-2008 o 00:57 Powód: Automerged Doublepost
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  10. #320
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    89

    Domyślnie

    Powiem wam szczerze ze jestem zaskoczony ostroscia Tamrona przy 2.8.
    Sciagnalem z netu wiele zdjec robionych znanymi z ostrosci obiektywami Canona i , moze to zabrzmi smiesznie na tym forum, niewiele Canonow bylo od Tamrona lepszych. I mowie tutaj o Canonach o roznych ogniskowych, zoomach i stalkach.

    sztaj

Strona 32 z 83 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •