Strona 11 z 83 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 821

Wątek: [test] TAMRON 70-200 2.8 Di LD Macro

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    No a kto by zrobił jakieś zdjęcia, gdyby nie byłoby Cichego ? Trzeba by było czekać na "leszcza" który kupi kota w worku i zapoda sample jako pierwszy.. A tak przynajmniej można mieć do mnie pretensje, że obiektyw nie jest taki ostry jak był w teście
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #102
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    91

    Thumbs down

    Cytat Zamieszczone przez lete Zobacz posta



    3. Osobiscie nie lubie praktyk handlarzy wykorzystujacych fora internetowe do naganiania sobie klientow i nie wierze w pelny obiektywizm Cichego. Z zasady nie kupuje niczego u takich osob (niezaleznie, czy jest to sprzet foto, audio, czy cokolwiek). Preferuje czysty uklad - ide do sklepu, macam, testuje i kupuje. Ewentualnie zamawiam przez net i jak cos mi nie pasuje - zwracam bez bolu (wiadomo, zakup przez internet to mozliwosc zwrotu bez podania przyczyny).
    ale przecież nikt Ci nie mówi że masz kupić u Cichego. zrobił test a wy na nim psy wieszacie. zobacz sobie test idź do sklepu pomacaj, zobacz, przetestuj i kup. przecież Cichy nie pisze że jak zobaczyłeś test to musisz kupić u niego obiektyw.
    krytykować to tu wiele osób widzę potrafi... ciekawe jakbyście się czuli na miejscu Cichego który masę energii w to ładuje a wy go od naganiaczy wyzywacie.

  3. #103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Na specjalne życzenie jeszcze 2 fotki w pełnej rozdziałce z cropa (350d).

    http://www.negatyw.org/test/tamron70...mmf28350dc.jpg

    http://www.negatyw.org/test/tamron70...mmf28350dd.jpg

    To wszystko na chwilę obecną. Jutro będą testować inni użytkownicy, jeśli pogoda pozwoli to już za parę dni wyniki, z tego szkiełka i kilku innych..
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #104
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lete Zobacz posta
    1. Co wy z tym 'tamronowym' bokehem? Mi sie podoba bardziej, niz L-kowy do bolu mdly i jednorodny blur... Po prostu lubie mocno rysowany bokeh, a bokeh z canona wydaje mi sie jakis taki... Photoshopowy
    Każda eLka ma inny bokeh, i wcale nie jednorodny czy "mdły". Taki 85/1.2 czy 135/2 ma czasem ostro zaznaczone krawędzie.

    85/1.8 @ f/2.0

    135L /2 @ f2.0

    200L II /2.8 @ 2.8

    Jedynie przy 200/2.8L II można mówić że ma jednolity bokeh, ale to kwestia gustu co się komu podoba, mnie odpowiada bardzo.

    Cytat Zamieszczone przez lete Zobacz posta
    2. Co wy z tymi 'tamronowymi' kolorami? Mi sie akurat podoba to wysycenie i lekkie ocieplenie, ktore bardzo czasem fajnie ozywia zdjecia i dodaje im uroku... Kolory z Tamrona podobaja mi sie bardziej, anizeli do bolu 'neutralne' i ot, 'zwykle' kolory z Canona
    Buraczano-brązowe kolory Tamrona mi się nie podobają, a do tego bardzo głębokie cienie. Moim zdaniem to Tamron jest lata świetlne za eLkami pod tym względem.

  5. #105
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Wygląda na fenomenalne szkło. Niestety pogoda jest beznadziejna i nie widać jak oddaje kolory w pełnym słońcu. Ale zapowiada się naprawdę super.
    Ja mam już dość tej szarzyzny...

  6. #106
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ErnestPierwszy Zobacz posta
    Wygląda na fenomenalne szkło. Niestety pogoda jest beznadziejna i nie widać jak oddaje kolory w pełnym słońcu. Ale zapowiada się naprawdę super.
    Ja mam już dość tej szarzyzny...
    W takiej "szarzyźnie" są idealne warunki do pokazania kolorów. Temperatura barwowa światła 5500K jaka jest przy pochmurnym niebie idealnie oddaje wszystkie możliwe kolory.

  7. #107
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    65
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    W takiej "szarzyźnie" są idealne warunki do pokazania kolorów. Temperatura barwowa światła 5500K jaka jest przy pochmurnym niebie idealnie oddaje wszystkie możliwe kolory.
    Prz pochmurnym niebie lub w cieniu jest znacznie wyższa temperatura barwowa. Co najmniej 6500K. Dlatego przy pochmurnym niebie jest niebieska dominanta.

  8. #108
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Muszę przyznac, że ten test nieco mi namieszał w głowie. Decyzje o zakupie telezooma podjąłem już jakiś czas temu, ale cholera znów muszę wszystko przemyślec. Jutro prawdopodobnie pomacam tego Tamrona, podzielę się wrażeniami.
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    MMM, wiemy już, ze nie podobają ci się bokeh, ostrość, kolory, kontrast i aberracja w Tamronie, byc może coś pominąłem, ale już wystarczy tego psioczenia. Niech inni sobie sami wyciągną wnioski, po co komuś narzucać swoje racje. Ja nikogo na siłę nie przekonuję przecież do tego szkła, ale ty chyba próbujesz zrobić coś zupełnie odwrotnego.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #110
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mark_solo Zobacz posta
    Prz pochmurnym niebie lub w cieniu jest znacznie wyższa temperatura barwowa. Co najmniej 6500K. Dlatego przy pochmurnym niebie jest niebieska dominanta.
    200/2.8L jakoś przy pochmurnym niebie daje inne kolory i wg mnie wbija Tamrona w ziemię.
    Zdjęcia są kompletnie nie ruszane, wszystkie ustawienia (łącznie z nasyceniem i picture style) na standard, aparat 30D, zrobione przy pochmurnym niebie.



    Ja nie chcę udowadniać że Tamron jest gorszy, bo to akurat oczywiste, pokazuję wam tylko coś jako punkt odniesienia do 'fenomenalnej' jakości.

Strona 11 z 83 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •