Strona 11 z 224 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2240

Wątek: Kursy liturgiczne

  1. #101
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Legionowo k. Wawy
    Wiek
    41
    Posty
    185

    Domyślnie

    Gdyby kogoś interesował kurs w Warszawie:
    http://www.archidiecezja.warszawa.pl...o/kursy/?a=947
    Szkoła fotografowania National Geographic Peter K. Burian, Robert Caputo + Szkoła fotografowania. Krajobrazy Caputo Robert + Nowy podręcznik fotografii John Hedgecoe + Praktyczny kurs fotografii Łukasz Gaweł

  2. #102
    Bywalec Awatar monii
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    42
    Posty
    170

    Domyślnie

    Ja też sie wybieram na kurs w Warszawie

    A wiecie ile on kosztuje ??

    pozdr.

  3. #103
    Coś już napisał Awatar 1czarek1
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Otwock
    Posty
    72

    Domyślnie

    Ja też się wybieram na kurs do Warszawy i mam pytanie co trzeba ze sobą zabrać czyli ile kasy , zdięcia do dokumentu i czy jest konieczne żaświadczenie od proboszcz bo na stronie http://www.archidiecezja.warszawa.pl.../kursy/?a=947/ brak jakich kolwiek informacji.
    2x EOS R6,

  4. #104
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    468

    Domyślnie

    z tego co wyczytalem to kurs trwa 3 dni i najprawdopodobnie pierwszego dnia sie wszystkiego dowiemy
    350 D z gripem, sigma 18-125, kit, 580 ex, 2x1GB ELITE PRO I 512 ZWYKLA OBIE KINGSTON + 256 od canona

  5. #105
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    58
    Posty
    74

    Domyślnie

    W zeszłym roku na Miodowej ksiądz rozdawał druki przelewów na jakiś dom opieki ,żeby wpłacać " co łaska" i oczywiście nikt potem tego nie sprawdzał dlatego tym bardziej głupio było nie przelać.Ostatniego dnia rozdawali papierki.Nie potrzeba zaświadczenia ani zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez fotomoto ; 05-04-2007 o 20:36

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomoto Zobacz posta
    W zeszłym roku na Miodowej ksiądz rozdawał druki przelewów na jakiś dom opieki ,żeby wpłacać " co łaska" i oczywiście nikt potem tego nie sprawdzał dlatego tym bardziej głupio było nie przelać.Ostatniego dnia rozdawali papierki.Nie potrzeba zaświadczenia ani zdjęcia.
    o, to mam nadzieje, ze w tym roku tez tak zrobia,
    bardzo chetnie oplace kurs w taki sposob
    - ja tez sie wybieram, wiec widze,
    ze spotka sie tam pare osob z forum

  7. #107
    Gilka
    Guest

    Domyślnie

    Witam Wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy pościk Ja w najbliższy wtorek oraz środę idę na taki kursik w Bielsku cena 50 zł za osobę 2-3 godzinki ale dodatkowo ma być jakiś egzamin czy komuś coś na ten temat wiadomo? Bardzo proszę o odpowiedź.

  8. #108
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    35
    Posty
    123

    Domyślnie

    W Toruniu też był egzamin, ale nie było problemów z przepisywaniem 'na chama' z zeszytów. Ja miałem ściągę napisaną na komputerze, w Tahomie, rozmiar 4, przydała się. Do tego jak od kogoś przepiszesz odpowiedzi, to będzie bajka Pytania były... dziwne Np.
    Czy można wchodzić na prezbiterium?
    Czy można błyskać lampą/używać halogenów?
    Jakie są znaki wiary?
    O czym powinien pamiętać dokumentujący na ślubach/komuniach/pogrzebach/przed przystąpieniem do dokumentowania?
    Ile może być dokumentujących?
    Jak Ci pomógł kurs w przyszłej 'karierze'?
    i takie tam

  9. #109
    Coś już napisał Awatar Novaro
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    65

    Domyślnie

    A gdzie w bydgoszczy można taki kurs zrobić orjentuje się ktoś. Będe wdzięczny za namiar

  10. #110
    Dopiero zaczyna Awatar GRZECHU
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Tarnów
    Wiek
    55
    Posty
    36

    Domyślnie

    Wiadomość dla zainteresowanych z Tarnowa i okolic.
    Diecezja tarnowska przeszkoli "kościelnych" fotografów-amatorów

    Diecezja tarnowska organizuje specjalny kurs dla fotografów-amatorów. Tylko po jego ukończeniu i zdobyciu legitymacji będą mogli robić zdjęcia i kręcić filmy podczas Mszy św., chrztów, ślubów i innych uroczystości religijnych. Zajęcia dla kamerzystów i fotografów "kościelnych" odbędą się w Tarnowie w kwietniu. Organizacja kursu jest konieczna w dobie multimediów. Niemal każdy posiada aparat fotograficzny, kamerę czy nawet telefon komórkowy z funkcją wykonywania zdjęć. Kurs poprowadzi ks. Bolesław Margański, wykładowca liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Warunkiem otrzymania pozwolenia na fotografowanie i filmowanie jest udział w zajęciach. Uczestnicy kursu poznają zasady, którymi powinni się kierować robiąc zdjęcia czy filmy w kościołach. Przed nabożeństwem fotograf lub operator kamery powinien zgłosić się do proboszcza, aby uzgodnić wszystkie szczegóły związane z miejscem i sposobem wykonywania zdjęć. Fotografowie powinni być odpowiednio i godnie ubrani. Nie mogą zajmować miejsc w prezbiterium oraz ustawiać dodatkowych reflektorów czy lamp skierowanych w stronę wiernych lub kapłana, rażących ich w oczy. Uczestnicy poznają etyczne i moralne wymogi związane z filmowaniem i fotografowaniem. Często bowiem rejestrujący uroczystości kościelne nie potrafią się godnie zachować w świątyniach, a ponadto rozpraszają lub nawet gorszą wiernych. Ponadto poruszanie się tych osób w świątyni podczas sprawowania nabożeństw i manipulowanie sprzętem technicznym często zakłóca przebieg nabożeństw. Zdaniem liturgistów, działania fotografów i kamerzystów stwarzają podświadomą presję do pozowania, co niesie za sobą niebezpieczeństwo fałszowania postaw uczestników liturgii. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. ze względu na ich ograniczoną zdolność skupienia oraz podatność na rozpraszanie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Kurs odbędzie się 14 i 28 kwietnia w kościele i oratorium Księży Filipinów w Tarnowie o godz. 9:00 - Msza Święta, a następnie wykłady do godz. 13:30. Warunkiem otrzymania pozwolenia na fotografowanie i filmowanie jest udział w dwóch kursach.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Po telefonicznej rozmowie dowiedziałem się że kandydatów należy zgłaszać się do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie do 10 kwietnia br. tel. 014-63-17-380.
    Na pierwsze spotkanie kandydaci winni doręczyć prowadzącemu kurs (ks. dr. Bolesławowi Margańskiemu) pisemne skierowanie od Księdza Proboszcza oraz dwie fotografie (3x4 cm) do identyfikatora. Ofiara związana z kursem wynosi 50 zł.
    Ostatnio edytowane przez GRZECHU ; 09-04-2007 o 20:20 Powód: Automerged Doublepost
    50D; 17-50 2.8; 50 1.8; 70-200 4 IS L; Speedlite 580EX II

Strona 11 z 224 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •