Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: Dlaczego Canon?

Mieszany widok

  1. #1
    baio
    Guest

    Domyślnie Dlaczego Canon?

    Witam wszystkich użytkowników Canona. Jest to mój pierwszy post na tym forum i mam następujące pytanie. Zauważyłem, że większość zawodowców, a już na pewno większość zawodowych fotografów podróżników używa lustrzanek Canona. Od dłuższego czasu zastanawia mnie dlaczego tak jest, między innymi ze względu na to, że Nikon robi również bardzo dobre aparaty, a jednak to Canon jest zwykle wyborem profesjonalistów. Nie chciałbym aby pojawiały się tu jakieś żartobliwe odpowiedzi fanatyków Canona dyskryminujące inne marki, potrzebuję rzeczowych, szczerych i obiektywnych wypowiedzi na temat tego, dlaczego Canon jest tak popularny wśród profesjonalistów i nie tylko.

  2. #2
    AdamK
    Guest

    Domyślnie

    chyba poprostu canon miał większe szczęście niż inne marki bo różnice w szkłach i korpusach są niewielkie

  3. #3

    Domyślnie

    Canon jak i Nikon to moim zdaniem najlepsze marki na rynku. wiec ludzie kupują ich sprzęt. a czy wybierzesz canona czy nikona to już od ciebie zależy, zobacz jakie szkła oferuje każda marka, jakie puszki , idź do sklepu weź je do reki, zadecyduj które są dla ciebie wygodniejsze i kup. Ja wybrałem canona ale nie uważam ze nikon jest gorszy. Canon ma niektóre rzeczy lepsze ale i niektóre gorsze od nikona. poczytaj opinie i zdecyduj

  4. #4
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dlaczego Canon? Stosunek jakość/cena. Canon długo działa branży więc wiedzą jak zrobić aparat. A do tego duży wybór szkieł. Bardzo dobra jakość zdjęć.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    91

    Domyślnie

    nie wiem czy to dobry moment, ale czytam i czytam i mam wrażenie że forum canon board jest dla onanistów sprzętowych. strasznie mała ilość zdjęć, cała masa na narzekanie FF/BF i w ogóle. generalnie :-( i jeszcze to czy to ma być canon czy nikon a może kamera otworkowa? buuu

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeklaskaMM Zobacz posta
    nie wiem czy to dobry moment, ale czytam i czytam i mam wrażenie że forum canon board jest dla onanistów sprzętowych. strasznie mała ilość zdjęć, cała masa na narzekanie FF/BF i w ogóle. generalnie :-( i jeszcze to czy to ma być canon czy nikon a może kamera otworkowa? buuu
    Administratorzy pracują nad tym... :rolleyes:
    Regulamin pkt 8

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeklaskaMM Zobacz posta
    nie wiem czy to dobry moment, ale czytam i czytam i mam wrażenie że forum canon board jest dla onanistów sprzętowych. strasznie mała ilość zdjęć, cała masa na narzekanie FF/BF i w ogóle. generalnie :-( i jeszcze to czy to ma być canon czy nikon a może kamera otworkowa? buuu
    nie ma obowiazku uczestnictwa w tym onanistycznym forum.

    a i jeszcz 51 stron wątków czyli jakieś 1000 wątków galerii personalnych, kilkadziesiąt tematycznych i kilkadziesiąt zwiazanych konkretnymi szkłam czy 300 wątków z battlami ... to rzeczywiście mało .... watpie czy któreś inne forum może to przebić nawet puszączy się ilością fotek żółci
    Ostatnio edytowane przez popmart ; 16-03-2008 o 19:53

  8. #8
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popmart Zobacz posta
    ...a i jeszcz 51 stron wątków czyli jakieś 1000 wątków galerii personalnych, kilkadziesiąt tematycznych i kilkadziesiąt zwiazanych konkretnymi szkłam czy 300 wątków z battlami ... to rzeczywiście mało .... watpie czy któreś inne forum może to przebić nawet puszączy się ilością fotek żółci
    Jak jeszcze dodamy do tego to co ludzie w stopkach mają, to już mamy niezły zbiór. To też przecież zdjęcia użytkowników forum
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Pirx
    Dołączył
    May 2006
    Wiek
    54
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeklaskaMM Zobacz posta
    nie wiem czy to dobry moment, ale czytam i czytam i mam wrażenie że forum canon board jest dla onanistów sprzętowych. strasznie mała ilość zdjęć, cała masa na narzekanie FF/BF i w ogóle. generalnie :-( i jeszcze to czy to ma być canon czy nikon a może kamera otworkowa? buuu
    To zabawne, czytasz "CANON-BOARD" i narzekasz, że za dużo tu o sprzęcie ?

    Wolałbyś forum o fotografiach zrobionych CANONEM ?

    A jakie ma znaczenie w dyskusji o fotografii jako takiej, czy jest zrobiona Canonem, czy aparatem innej marki ?

    W sieci jest spora ilość stron, gdzie można dyskutować o zdjęciach, nie mieszając do tego sprzętu, którym zostały zrobione.
    A na CANON-BOARD o czym gadać ?
    Pozdrawiam,
    Pirx

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    To zabawne, czytasz "CANON-BOARD" i narzekasz, że za dużo tu o sprzęcie ?

    Wolałbyś forum o fotografiach zrobionych CANONEM ?

    A jakie ma znaczenie w dyskusji o fotografii jako takiej, czy jest zrobiona Canonem, czy aparatem innej marki ?

    W sieci jest spora ilość stron, gdzie można dyskutować o zdjęciach, nie mieszając do tego sprzętu, którym zostały zrobione.
    A na CANON-BOARD o czym gadać ?
    wiedziałem że dostane po uszach...
    przed byłem użytkownikiem minolty i klubowiczem forum KKM. jak dla mnie te fora się różnią od siebie, niestety na korzyść KKM. szanowni koledzy bez urazy ale macie jakąś straszną obsesje...
    postów na temat FF/BF jest tu tyle że można tygodniami czytać...
    w/w problem w 5D.... robimy zdjęcia jednym z lepszych sprzętów który jest dostępny na rynku czy tylko narzekamy...??

    w końcu C jest chyba jednym z naj...

    a może warto zmienić system? co prawda zmieniłem KM na Nikona a teraz Canona i czytając to forum zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem. zaraz wpadnę w jakąś paranoje i zacznę fotografować tablice, linijki, bateryjki i inne takie...

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •