Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63

Wątek: Dlaczego Canon?

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    bielmo to ty masz bo wszędzie widzisz białe obiektywy i nie dostrzegasz czarnych

    przyjęliście za pewnik coś co wcale oczywiste nie jest
    może ktoś poda np: setkę najbardziej znanych/uznanych fotografów przyrody ze wskazaniem który jakiego systemu używa. Wtedy można mówić o konkretach.
    na chwilę obecną mówimy o odczuciach i o tym co się komu wydaje.
    Tobie się wydaje inaczej a mnie inaczej. Jak problemem dla ciebie jest to że ktoś ma inne poglądy to przeprowadź się np. do chin

    Podział na fotografów przyrody, czy lewego profilu może służyć tylko przekłamaniu jakiegoś forsowanego na siłę poglądu.
    Popatrz czym fotografują profi na konferencjach prasowych, czy na zawodach sportowych, co widać kilka razy dziennie w telewizji, a dostaniesz odpowiedź na swoje pytania.
    I nie będzie ż a d n e j wątpliwości.
    Kwanon był i jest No 1 !!!
    :-)))))))
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  2. #62
    Dopiero zaczyna Awatar HN70
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Sopot
    Posty
    33

    Domyślnie

    Na poważnie: canon oferuje sprzęt po niższych cenach niż nikon (cash-back robi swoje).

    miałem d80, na d300 nie było mnie stać (5100pln), ale na 40d (2750pln cb) jak najbardziej :-)

    na AF-S 24-70/2.8 (5500pln) lub AF-S 17-55/2.8 (mydło na 2.8 za 4300) nie było mnie stać, ale na C17-55/2.8 IS (2850pln) jak najbardziej :-)

    na AF-S 105/2.8 VR macro (2500pln) nie starczyło by kasy, ale na C100/2.8 macro (1420pln cb) jak najbardziej :-)

    Oczywiście d300 jest lepszy od 40d,
    AF-S 24-70/2.8 jest lepszy od c24-70/2.8,
    AF-S 105/2.8VR jest lepszy od c100/2.8
    a sb-800 jest lepszy od 580exII

    ALE NIKON jest DROŻSZYM SYSTEMEM OD CANONA (akurat porównując ceny za body i obiektywy, które mnie interesują)

    ... zamiast lizać sprzęt nikona przez szybkę, wolę fotografować (wcale nie tak znacząco gorszym) sprzętem canona na który mnie stać.

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    moby
    watpliwości będę miał i nikt mi tego nie zabroni a już na pewno nie .... który używa argumentów w stylu: "jak nie widzisz to jesteś ślepy".

    Na imprezach sportowych nie każdy biały obiektyw to obiektyw canona bo nnie tylko canon ma białą farbę.
    A konferencji prasowych nie oglądam bo nie uważam by politycy byli warci tego bym poświęcał im mój wolny czas - choćby poprzez oglądanie ich w telewizji.
    Ponadto w pierwszym poście jasno byli wskazani fotografowie przyrody co bardzo łatwo sprawdzić - wystarczy przeczytać.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •