Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Dlaczego Canon?

  1. #21

    Domyślnie

    dlaczego CANON ?.....
    ... bo CAły Niezastąpiony ON
    Bieda przeczy matematyce; gdy się ją podzieli na więcej ludzi, nie staje się mniejsza. » Gabriel Laub

  2. #22
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Naps Zobacz posta
    na pewno zaczelo sie od pelnej klatki canona,usm,szybkosci af,uszczelnieniach itp.....
    Bzdura. Zaczęło się w epoce czysto analogowej, kiedy nikt nie marzył o ogólnodostępnych lustrach cyfrowych, a co dopiero o dslr FF

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeklaskaMM
    nie wiem czy to dobry moment, ale czytam i czytam i mam wrażenie że forum canon board jest dla onanistów sprzętowych. strasznie mała ilość zdjęć, cała masa na narzekanie FF/BF i w ogóle. generalnie i jeszcze to czy to ma być canon czy nikon a może kamera otworkowa? buuu

    Ja od niepamiętnych czasów postuluję, żeby w regulaminie CB wprowadzić taki punkt:
    Tak, to jest "forum onanistów sprzętowych". Dyskutujemy tu o testach BF/FF, fotografowaniu cegieł, porównujemy szumy @ISO3200, komentujemy nowości z dpreview, wgryzamy się w metody wyostrzania w PS, niektórzy z nas mają sprzęt za grube tysiące i robią nim zdjęcia, do których wystarczyłby kompakt. Dlaczego? "Bo tak" , bo nas to bawi, bo mamy techno-bzika, bo taki sobie znaleźliśmy sposób na spędzanie wolnego czasu, z tysiąca innych mniej lub bardziej racjonalnych powodów.

    Jeśli z jakiegoś powodu Ci to wszystko nie odpowiada, denerwuje, jeśli szukasz miejsca wypełnionego Fotografią przez duże F, to po prostu nie jest to towarzystwo dla Ciebie. Nie ze złośliwości, czy urazy - ale z dokładnie tego samego powodu, dla którego forum miłośników kolei żelaznych jest niespecjalnie pasjonujące dla entuzjasty entomologii (no chyba żeby zapisał się na nie, by gromić wredne pociągi płoszące biedne motylki).

    Nie pisz więc 1792-giego posta pod hasłem "no co za onaniści na tym Canon Boardzie", nie namawiaj: "idźcie może zdjęcia robić!". Jest w sieci wiele miejsc lepszych niż to - pełnych świetnych fotografów, robiących zapierające dech w piersiach zdjęcia, dyskutujących o nich, wymieniających się doświadczeniami na temat fotografii jako takiej. Na pewno będziesz się tam czuł lepiej niż tu.

    Jeśli nie wiesz gdzie zacząć - kilka linków (...)
    Taki mały manifest onanisty ;-) bo wiem że wcale niemało ludzi myśli dokładnie j.w. Co Wy na to? ;-)

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeklaskaMM Zobacz posta
    wiedziałem że dostane po uszach...
    przed byłem użytkownikiem minolty i klubowiczem forum KKM. jak dla mnie te fora się różnią od siebie, niestety na korzyść KKM. szanowni koledzy bez urazy ale macie jakąś straszną obsesje...
    postów na temat FF/BF jest tu tyle że można tygodniami czytać...
    w/w problem w 5D.... robimy zdjęcia jednym z lepszych sprzętów który jest dostępny na rynku czy tylko narzekamy...??

    w końcu C jest chyba jednym z naj...

    a może warto zmienić system? co prawda zmieniłem KM na Nikona a teraz Canona i czytając to forum zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem. zaraz wpadnę w jakąś paranoje i zacznę fotografować tablice, linijki, bateryjki i inne takie...

    jeszcze raz :

    NIE MA OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA W JAKIMKOLWIEK FORUM I CZYTANIA JAKICHKOLWIEK POSTÓW.

    po drugie jak już wcześnie wspominałem twierdzenie ze na tym forum nie ma fotek to KŁAMSTWO , a że jest masa innych wątków no cóż patrz pkt 1

    PS zmienisz aparat bo ci się forum nie podoba .... hmmm to naprawde daje dużo do myślenia. Czytajac twoje wypowiedzi mozna by pomyśleć że jesteś nadmiernie podatny na wpływ społeczny.
    Ostatnio edytowane przez popmart ; 16-03-2008 o 21:38

  5. #25
    Coś już napisał Awatar rob76
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    56

    Domyślnie

    wcześniej miałem analoga i cyfraka kompaktowego w/w firmy i tak siłą rozpędu wszedłem w system EOS. Nie bez znaczenia był fakt, że większość moich znajomych miało i ma system Canona.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Ja od niepamiętnych czasów postuluję, żeby w regulaminie CB wprowadzić taki punkt:


    Taki mały manifest onanisty ;-) bo wiem że wcale niemało ludzi myśli dokładnie j.w. Co Wy na to? ;-)
    Jak się ma eos system to się szuka dziury w całym :rolleyes: więc

    bardzo przyjemnie się czyta i dyskutuje na w/w tematy. Tak naprawdę dzięki takiemu podejściu ustrzegłem się już 2 razy przed kupnem nieostrych słoików. Sprzedawcy z cierpliwością patrzyli jak się z laptopem siedzę i "piksel po pikselu" oglądam a już zupełnie za dziwaka wzięty przez innych klientów co wchodzą i kupują pierwsze z brzegu
    Ostatnio edytowane przez rob76 ; 16-03-2008 o 21:49 Powód: Automerged Doublepost
    "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem"

  6. #26
    Bywalec Awatar drJolo
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Taki mały manifest onanisty ;-) bo wiem że wcale niemało ludzi myśli dokładnie j.w. Co Wy na to? ;-)
    Bardzo miło, ale czy uważasz, że usunięcie wszystkich, którzy myślą inaczej to jest dobre wyjście? Z jakiejkolwiek sytuacji? Chcesz się pokusić o poszukanie konsekwencji takich zachowań?

    A bardziej na temat: Dlaczego Canon?
    Bo jest tani. FF canona kupisz za 5000zł, co prawda model sędziwy, ale dla wielu jego posiadanie jest celem samo w sobie, a co dopiero robienie nim zdjęć. Lustrzanki z niskiej półki kupisz w tej samej cenie, co innych producentów, ale doskonale wiesz skądinąd, że są lepsze. Puszki z półki zwanej żartobliwie semipro kupisz też w atrakcyjnej cenie, tym bardziej że reszta producentów uplasowała swoje produkty semipro na innych poziomach, co sprawia wrażenie, że konkurencja dosłownie śpi. Cała wataha kitowych szkieł czeka na Ciebie za pieniądze, które możesz wydać bez bólu i wyrzutów sumienia, a i wypasione szkła z czerwonym paskiem wokół też nie muszą być jedynie obiektem westchnień. Przynajmniej niektóre z nich. Ponieważ wiadomo nie od dziś, że patrząc na ofertę obiektywów canon traktuje amatorów z przymrużeniem oka (przynajmniej tak pewnie sądzą marketingowcy canona), oferta szkieł innych innych producentów rośnie w siłę, aczkolwiek polecanie do canona szkła bez czerwonego paska jest wyraźną oznaką bezguścia i oczywistym wyznacznikiem amatorszczyzny.
    Pomijając koncerny zajmujące się produkcją boomboxów i kuchenek mikrofalowych zostajemy z Nikonem i Canonem do wyboru. I o ile w zakresie amatorskim cenowo oferta jest porównywalna, z może leciutką przewagą Nikona, to idąc wyżej Canon jest po prostu tańszy. A każdy chyba chce iść wyżej, prawda? Tzn mając na myśli sprzęt, bo to takie forum.
    jest tak nudno, że zaczyna to być ciekawe...

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popmart Zobacz posta
    jeszcze raz :

    NIE MA OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA W JAKIMKOLWIEK FORUM I CZYTANIA JAKICHKOLWIEK POSTÓW.

    po drugie jak już wcześnie wspominałem twierdzenie ze na tym forum nie ma fotek to KŁAMSTWO , a że jest masa innych wątków no cóż patrz pkt 1

    PS zmienisz aparat bo ci się forum nie podoba .... hmmm to naprawde daje dużo do myślenia. Czytajac twoje wypowiedzi mozna by pomyśleć że jesteś nadmiernie podatny na wpływ społeczny.

    nie mówię że nie ma tu zdjęć!!! ale stosunek zdjęć do problemów z FF/BF jest nie proporcjonalnie niski...
    i mam wrażenie że albo system C jest delikatnie mówiąc niedoskonały albo jest tu masa użytkowników którzy demonizują problem, którzy zamiast robić zdjęcia fotografują przedmioty, tabele, cegły, linijki .....

  8. #28

    Domyślnie

    canon to ciekawa nazwa...
    you can - canon....
    logo też mają niezłe.
    canon również powszechnie kojarzy się z Japończykami - tak mi się wydaje.

    Gdyby jeszcze dawali dłuższą gwarancję i osłony przeciwsłoneczne do obiektywów to byłoby wspaniale.

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    91

    Domyślnie

    swoją drogą C aktualnie ma największą ofertę szkieł na rynku, akcesoriów, zamienników, największy rynek wtórny na te produkty; do C zawsze wszystko wychodzi najszybciej, zamienniki do C są najtańsze....
    największa ilość użytkowników (podobno sprzedaż aparatów to ok 50% C) i dlatego najwięcej jest posiadaczy tego systemu... być może dlatego jest też tyle postów o złe działanie tego czy tamtego...
    hmmm w sumie to sobie odpowiedziałem na pytanie

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeklaskaMM Zobacz posta
    nie mówię że nie ma tu zdjęć!!! ale stosunek zdjęć do problemów z FF/BF jest nie proporcjonalnie niski...
    i mam wrażenie że albo system C jest delikatnie mówiąc niedoskonały albo jest tu masa użytkowników którzy demonizują problem, którzy zamiast robić zdjęcia fotografują przedmioty, tabele, cegły, linijki .....
    hmmm którego to ze słów nie rozumiesz w moich postach .... "nie ma obowiązku" ?

    nie wiem czy widziałeś że na forum jest zarejestrowanych 16.000 userów nie sądzisz ż to jakieś 10x tyle co na KKM ? i rodzi to pewne różnice ?
    Ostatnio edytowane przez popmart ; 16-03-2008 o 22:02

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •